ako mam schudnut? pls nikajo sa to nehybe

Príspevok v téme: ako mam schudnut? pls nikajo sa to nehybe
ggggg

prosim vas potrebujem schdnut do mesiaca min 5kg... aj viac,ale ako? drzim 13dnovku,tri dni mi vaha nesla vobec dole,dnessomsa prejedla zo zufalstva.. mne je jedno ja aj jest nebudem len nech schudnem.... schudnem aj ked budem napr jest len 3bit nic ine? ci ako to mam dat co najrychlejsie dole? kazdy den aj cvicim na steperry min 20 min a jedine co tak mi narastli stehna.. pomoc :(

tinka228

Si sa ale kvôli mne rozpísal :-) ďakujem. No to máš svätú pravdu, že je to veľa teórie. A nevedel by si tie čísla premeniť na potraviny? Mne to totiž nič nehovorí. Bol by si taký láskavý a napísal mi na celý deň aký okruh jedál by som mala v ktorý čas jesť? To čo si písal (ryža, cestoviny, ...) mi pripadá skôr na obed. A čo na raňajky? desiatu? Olovrant? večeru? Nechcem aby si písal konkrétne jedlá, len okruh potravín.

Martin_242

tinka228: Neboj sa, ja tiež veľa informácií ťahám od vzdelaných ľudí (tu napríklad máme RNG).
Tinka, za týždeň 4 kilogramy, to je výborné, ale musíš si uvedomiť, že si stratila hlavne vodu, tuk sa míňa podstatne pomalšie, nakoľko je určený len na tvorbu tepla.
Ovocie by sa preto nemalo jesť na večer, lebo obsahuje ovocný cukor - fruktózu, ktorá sa veľmi rýchlo vstrebáva a ak jej energia nieje využitá, ukladá sa vo forme tuku.
Preto je lepšie ovocie prijať ráno, kedy je predpoklad, že človek bude počas dňa vyvíjať nejakú aktivitu náročnú na energiu.
Všeobecne Ti ale odporúčam jesť hlavne komplexné sacharidy (ryža, cestoviny, zemiaky, ovsené vločky, celozrnný chlieb) - trávia sa pomalšie a ich energia sa uvoľnuje do tela pomalšie, najlepšia je hnedá ryža, len je to oštara ju uvariť, aby sa dala jesť.
Tinka, vravela si, že si mala 100 kg, znamená to, že sa Ti veľmi spomalil metabolizmus, tým že budeš vynechávať jedlo, ho nezrýchliš, ale budeš ho udržiavať v šetriacom režime.
Odporúčam Ti vytrvať a nechodiť na váhu každý deň, váž sa raz za týždeň.
Zrýchlenie metabolizmu docielime PRAVIDELNOU a ČASTOU stravou v približne rovnakých energetických množstvách, teda napríklad prvé jedlo o 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:00.
Ťažko povedať, akú približnú hodnotu energie by si mala mať v každom jedle, ale ak ich budeš mať 5 denne,. na každú porciu by som skúsil 1000 - 1200 kJ.
Čo sa obsahu živín týka, minimalizuj prijatý živočíšny tuk.
malo by to vyzerať asi v tomto pomere:
Bielkoviny: 30%
Sacharidy: 65%
Tuky: 5%
Týmto a nízkym energetickým príjmom docieliš, že telo nebude mať dostatok sacharidov na vyhrievanie tela a nebude prijímať takmer žiaden tuk a bude nútené čerpať z tukových zásob v tele a tam je pes zakopaný - donútiť to naše telo čerpať telesný tuk v prospech výroby tepla.
Viem, že je to veľa teórie a matke, ktorá má starosti nad hlavu sa to nebude ľahko dodržiavať.
Pi LEN čistú minerálku, maximálne liter denne, inak len čistú vodu, radšej viac, ako menej.
Zdravé chudnutie je do dvoch kilogramov mesačne, je to ale najlepší spôsob, ako sa vyhnúť jojo efektu a naučiť sa stravovacím návykom a nechať telu dostatok času, ako si na to zvyknúť.

Martin_242

Áno, naše žalúdky ideálne trávia samostatne bielkoviny, sacharidy a tuky.
Ale keď sa nad tým zamyslíme, v praxi to fungovať nebude, museli by sme jesť okolo 15 jediel denne a nemyslím, že by to niekomu chutilo.
Tuk z orechov je zdraviu prospešný, neukladá sa nutne do telesného tuku, ale využije sa na energiu (ak teda nejakú vynakladáme, všakže).
Každopádne, ovocie sa k orechom moc nehodí :) ale ak to niekomu nevadí, kľudne si dajte, platí, že skôr v dopoludňajších hodinách.

tinka228

Martin, prosím ťa môžeš mi poradiť? Mne sa nejak váha zastavila. Ani hore, ani dole. A od zajtra mám týždeň normálnej stravy. Čo mám robiť? Mne 4 kilá nestačia. Mám teraz tento týždeň jesť len keď budem cítiť hlad? Alebo mám jesť pravidelne aj keď nebudem hladná? Ráno by som si dala kávu so sušienkami Bebe dobré ráno, doobeda by som vydržala nič (alebo si mám dať ovocie?) na obed polievku + druhé jedlo (alebo len polievku a druhé keď sa vrátim s malým z prechádzky?), na olovrant kávu + jogurt, na večeru niečo malé. V jednej téme si písal, že večer by sa ovocie jesť nemalo. Prečo? Dík za trpezlivosť so mnou. Viem, že ty si si musel všetky info naštudovať a ja ťa len "zneužívam", ale férovo sa priznávam je to ľahšie ťahať to od teba ako surfovať na nete a hľadať.

taja

Ahojte, chcela by som sa opytat,ze aky mate nazor na kombinaciu orechy+ovocie.Docitala som sa na jednom fore, ze vraj nie je vhodne miesat tuky a sacharidy. Ze vraj to podporuje ukladanie tuku. Je to pravda??

tinka228

Ahojky Martin, no ani mi nenapadlo, že to bude tvoj nick :-)).
Môžem ťa ešte o niečo poprosiť? Keď máš taký rozhľad o viacerých veciach, nemohol by sa kuknuť do sekcie Deti bábätko pôrodnice, založila som tam tému o nebezpečných plastových dojčenských fľašiach. Bol by si taký dobrý a napísal tvoj názor? Ď Ď Ď

Martin_242

Menom to nebude, ja sa totiž nevolám Martin, je to len môj nick :)
Jedlo si pripravujem sám, v práci si zas v jedálni moc vyberať nemôžem, ale vždy sa dá vybrať to najvhodnejšie.
No a doma mi občas aj niekto uvarí, takže netrpím :)
Ale nemusím mať teplé jedlá, úplne mi stačí obed.

tinka228

No klobúk dole. Tak ja by som toto nikdy nedokázala. Kontrolovať sa v jedle to áno, ale až takto .... Ak mám pravdu povedať ani nepoznám ženu, čo by to robila, ale chalana áno a tiež sa volá Martin :-)). No a tie varené jedlá si potom pripravuješ sám separátne od ostatnej rodiny? Lebo ja teraz, keď som na tej diéte, tak vlastne musím pripravovať jedlo až trojako: pre seba, pre muža normálne varím, no a pre malého (tomu zatiaľ vždy robím separátne). A poviem ti, že je to pekná babračka robiť pre každého iné. To je asi aj jeden z dôvodov prečo by som to ja nedokázala.

Martin_242

K tej senne: nie, nepiješ ju pričasto, nieje ani návyková, ani nebezpečná.

Áno, ja si naozaj rátam každé jedlo na kJ, ale viac ma zaujíma profil jednotlivých živín, len podľa toho vieš, či a kde môžeš ubrať, poprípade pridať.
Ale ja nechudnem bežným spôsobom, mne ide o udržanie hmotnosti stratou tukov a ich nahradením svalmi, venujem sa trošku kulturistike.
Segedínsky guláš nieje práve jedlo patriace do mojej diéty.
Ale samozrejme jem aj varené jedlá, najčastejšie kuracie mäso, s cestovinami, ryžou alebo zemiakmi, samozrejme bez použitia tuku, soli a k tomu veľa zeleniny.
Moje typické jedlo obsahuje 1800 kJ, z toho je 30g bielkovín, 65g sacharidov a 5g tuku.
Ideálna kombinácia na postupné uvoľnovanie uloženého tuku k tvorbe tepla a budovanie svalstva z vysokého obsahu bielkovín.
Denný príjem mám momentálne 9000 kJ v šiestich plnohodnotných jedlách každé 3,5 hodiny, spočiatku to bolo len 7000, ale tuk sa strácal príliš rýchlo a to nechcem.
Posledné jedlo ma ešte len čaká, až dopozerám seriál a pôjdem spať :)

tinka228

však práve preto som si ju teraz uvarila. Mňa skôr zaujímalo, či mi nevieš poradiť či to nepijem pričasto. Keď si ju takto večer uvarím a vypijem tak ráno sa výsledok zaručene dostaví.

A teraz trochu na inú tému: napísal si, že na raňajky si mal 1800 kJ. To si fakt rátaš každé jedlo? A ako sa stravuješ po celý deň, myslím ako vyzerá tvoj denný jedálniček? Ješ aj normálne varené jedlá? A ako sa potom rátajú kalórie pri varenom jedle? Napr. taký segedínsky guláš?