Sedim tu a rozmyslam ci to zatiahnut...

barbinka

sedmikraska: to bola úplna náhoda, lebo ja som si vždy myslela, že strojček nepotrebujem, až raz asi tak pred dvoma mesiacmi mi preskočila sánka, resp. niečo s kĺbom sa mi stalo a ma to bolelo. išla som s tým k svojmu zubárovi a on ma poslal k zubnému chirurgovi a ten mi odporučil strojček, lebo že mám predkus a že ma to bude oveľa viac bolieť pokiaľ s tým niečo neurobím. že čím budem staršia, tak tým viac ma to bude bolieť, ale že je to na mne, či si ho dám a poslal ma na strojčekové, či ako sa to volá. takže idem tam a potom ti poviem.

sedmikraska

diky barbinka, som zvedava. A este ako dlho predtym si sa musela na to objednat? A u akej doktorky sa to presne robi?

agina

Je fakt, ze kto ma fixny strojcek, musi dodrziavat absolutnu ustnu hygienu, dalej castokrat sa stane, ze si jazyk doreze na strojceku a ze to dost boli, ked to pritahuju.Ale aby som si kvoli tomu brala zivot??? Nieeee.ja som svoju prvu pusu dostala v 21.rokoch, vobec nic som nezmeskala. Teraz mam 28 a som dva roky stastne vydata.A veru nie za toho, kto mi dal prvu pusu.Medzitym boli este dalsi dvaja.Najkrajsie roky som si uzila na vysokej skole.Volna a neobmedzovana rodicmi.Sama na to prides.

barbinka

sedmikraska: ževraj to je drahšie,keď už nie si dieťa. ja ti potom poviem. v utorok o týždeň idem na rontgen a popýtam sa na všetko.

sedmikraska

Tweeeety a nevies nahodou ci je to drahsie a o kolko, ked uz nemam pod 18? Inak 1,5 roka je pohoda. Neviem ako moc mas krive zuby ty, ale mna uz to s mojimi nebavi. Vies si vobec predstavit mat ich take navzdy? Alebo dat si strojcek, ked budes mat 20? To su este lepsie roky, nie?

sedmikraska

genewa, no ved prave :D vtedy som mala tiez take kecy, ze zabita mladost, najlepsie roky... ale ked si predstavim, tak aj tie holky v tych rokoch co ho mali, tak neboli nijak vyclenene a nikto sa im nesmíal a teraz je to este vacsia pohoda ako vtedy. Teraz by som ho veru chcela aj ked by som ho musela mat mozno aj 3 roky, uz viem, ze si potom pekne zubky uzijem ovela dlhsie. A ja som sa klavne vtedy bala hlavne toho, ze mi mali trhat 4 zuby, lebo mam velmi maly chrup, tak som zdupkala

tweeety

Sedmikraska ja som platila 8000 a budemm ho mat asi 1,5 roka=(neviem ako to prezijem. Fkt nechapem ako som mohla dopustit aby ma do toho donutili, ved je to predsa moj zivot. Som taky slaboch...

genewa

Sedmikraska, preto si nahnevana ze ta nikto vtedy neprinutil dat si strojcek, lebo by si to dnes mala davno za sebou :-)) Ale mladi ludia to inak vidia a znasaju. V tom veku baby snivaju o prvych vztahoch, puse...taky strojcek im ako keby zneprijemnoval zivot, aspon ja to tak vnimam, prepacte- neurazajte ma za moj nazor, ktory som si dovolila vyjadrit :-)

sedmikraska

Tweeety a Barbinka, kolko stoji prosim taky fixny strojcek? Aako casto sa chodi na konzrolu? Keby chodim len kazdeho pol roku, tak kolko rokov ho budem musiet mat? Strrrasne by som ho chcela a prave naopak som nahnevana, ze mna vtedy nedonutil nikto