Syndrom drazdiveho creva

Siab0

Ahoj, existuje viacero typov syndromu drazdiveho creva, ci uz v spojeni s hnackami, zapchami, nafukovanim... Ale vo vseobecnosti, ono to byva spojene s mozgom a so stresom, takze v prvom rade riesit toto... Ci su nejake konkretne veci ktore ta stresuju (skola, stresy pri cestovani atd.) - ak vies co ta trapi, lahsie to vyriesis... potom strava: dolezite je sledovat co jes... a z coho ti je dobre a z coho zle... su samozrejme nejake "rizikove" potraviny, kedze IBS byva aj casto spojena s nejakymi intoleranciami, ale nemusi byt... ale tak treba sledovat napriklad ci byva horisie po mliecnych vyrobkoch, strukovinach alebo ovoci... niekedy aj na prvy pohlad zdrave veci mozu vyvovalat zhorsenie stavu... a potom samozrejme nejake lieky, resp. probiotika. za mna mozem odporucit IB-Symbio s kvasinkou s boulardii, co mi dost zlepsilo problemy s hnackami...

Miska164

okrem vsetkych tychto rad sa mi osvedcili probiotika, uz po nejakom mesiaci mam lepsi pocit na zaludku a v crevach...

wewi

Dobrý deň. Ja mávam tiež takéto hnačkové problémy. Pred tým to bývalo tri krát a dosť. Ibaže sa mi ku tomu pridali bolesti, všetko od pásu dole vrátane konečníka. Zo začiatku som iba cítila potrebu a po tom treťom razi bolo dobre. No potom sa pridali neskutočné krče. Bude to znieť nechutne ale počas tých krčov ako som sedela na toalete mi ešte aj zostalo na vracanie. Točila sa mi hlava,potila som sa a trpli mi prsty. Vedela som že keď si hneď nelahnem tak iste odpadnem. Z toaleti som si rýchlo lahla na zem lenže úlava neprichádzala. Stále som mala hnackové krce neskuto čné tak som to na zemi.....musela dokončiť aj keď som už nevládala. Toto sa mi stáva každé dva týždne cca... Nechcem sa tu lutovať iba chcem vedieť či aj niektorému z vás sa také stáva. Ešte mám ku tomu aj neskutočnú kyselinu aj z čistej vody a reflux. Porobili mi všetky gastro aj iné vyšetrenia no nič nezistili. Chodím už aj ku psychologičke.... Bojím sa chodievať von. Ledva zvládam chodiť do práce. Manžel je už takmer permanentne naštvaný lebo už ani doma nezvládam robiť tak ako pred tým. Vraví že mi stále niečo je, že si vymýšlam alebo že to nemože byť až také strašné....obmieňa to podľa nálady. Iný si možno myslia že sú aj väčšie problémy. Sú, no keď to zasiahne aj psychiku..... Ešte mi zostáva posledná nádej. Jedna známa z mojej práce vraj mala tie isté príznaky ako ja a vraj štyri mesiace pila regenor a už si na tie problémy ani nespomenie. Mesačne ju to vyšlo takmer 50€ ale aj keď nemám peňazí nazvyš tak to vyskúšam....horšie to už aj tak nebude....nemáte aj vy s tým niekto nejakú skúsenosť? Už som skutočne neskutočne zúfalá.... Ďakujem

RNG

Collostrum si neviem vynachvalit na mnozstvo roznyc pouziti. Samozrejme musi byt v dostatocnych davkach, tj povedzme 15 gramov denne-2 polievkove lyzice kopcom.
To prinesie spat z priepasti aj ludi, ktorym lekari nedavaju ziadnu nadeju, lebo im telo odmieta travit. Ja som tak "nastartoval" mojho otca po tazkej 6 hodinovej operacii, ked ho lekasri viacmenej uz odpisali.
Nedavno som to pouzival na mojej zene, ked dostala pasovy herpes(varicella zostrix virus), co som potlacit takto collostrom za 8 dni, miesto mesacneho utrpenia a poskodenia tela

marika11

v takychto pripadoch si clovek musi sam pomoct, odskusat si co mu pomaha, samozrejme s rozumom. lekari su cynici, pre ktorych ste len cislo, preto sa treba spolehat hlavne sam na seba, mne na taviace tazkosti pomohlo uzivanie doplnkov, obzvlast kolostra. www.monsea.sk

RNG

"Kto hlada, najde" hovori dobre slovenske porekadlo
A druhe porekadlo hovori
:" kto sa pokusa znova a znova pouzivat tie iste prostriedky a metody a ocakava ine vysledky je znamka sialenstva"
Tento vyrok pripisuju Einsteinovi, ale mozno ho prebral od skorsich, tiez logicky mysliacich ludi.

Lubo655

martina92:
Teda keď že už to pretrváva cca rok, tak aj taký čas stále berieš tie antidepresíva? A máš s tým už úplne pokoj, alebo sa to niekedy objaví?

Ja som pred týždňom vyhľadal pomoc pri ľudovom liečiteľovi a on mi povedal úplne niečo iné, že mám problém s niečím iným a na to teraz beriem prírodné doplnky ktoré mi dal on, tak uvidím. Nikdy som nebol na takéto veci, ale už som zúfalý, tak som vyhľadal aj takúto pomoc. Uvidíme. Absolvoval som aj psychologičku, ale mal som len prvé sedenie.

martina92

ahojte ja mam uz rok tento hnusny syndrom prve dva mesiace som sa nemohla pohnut z domu skoncila som az u psychiatra ktory mi predpisal seroxat plus som este brala probiotika a po dvoch tyzdnoch mi uz nic nebolo len problem je ten ze tie antidepresiva musim brat stale. Chcem sa opytat ci niekto z vas na tuto diagnozu tiez berie lieky od psychiatra

RNG

Hnacky zo stesu su dost bezne, stres treba co najskor zo zivota odstranit, ako na to pozri cez google.sk pod rng, stres. Inac riskujes stovky zdravotnych problemov, ku ktorym stres alebo vedie, alebo podstatne napomaha.