Syndrom drazdiveho creva

RNG

Palenie zahy je pri nedostatku kyselin, tj prilisnom rozriedeni alebo slabej tvorbe, ked v zaludku zvysky jedla alebo cele jedlo kvasi a hnije, kde sa vytvoria plyny pod tlakom a nasilne otvoria ucaver medzi pazerakom a zaludkom takze sa obsah zaludka dostane do pazeraku.
Pazerak nie je stavany na kyseliny vobec, a aj malo zaludocnycnkyselin ho popali.
preto treba zvysit obsah kyselin v zaludku, aby sa uzaver uzavrel tesnejsie a ziadne kvasenie a hnitie v zaludku nebolo

RNG

Mikrovlakniny odporucam brat kazdemu a nielen psylium ale aj ine, ako pektiny, inulin, arabinogalaktany, glucomanan atd. Aj nase probiotika, tak ako aj my potrebuju pestru stravu.
A my sme pri sucasnych potravinach velmi ochudobneni o mikrovlakniny a kvoli cistote a sterilizacii nedostavame dost probiotik zvonku a nase telo ich samozrejme z nicoho nevie vytvorit, treba si ich zvonku nasadit a podporovat ich rozmnozovanie mikrovlakninami.
Mikrovlakniny svojou absorbciou zaroven vstrebavaju toxiny, ktore vo vacsich mnozstvach produkovane skodlivymi mikroorganizmami premnozene nespravnou stravou, zlym travenim a atb, vyvolavaju zapal criev, hnacky, IBS a dokonca po case Crohnovu chorobu a ulceroznu kolitidu.

sssisssa

chorecriecko ja som brala psyllium na lacno pol hodiny pred jedlom enzymy s jedlom lebo mam napisane na krabicke a probiotika pred jedlom a to vecer tak neviem ci to beriem dobre

chorecrievko

sssisssa, probiotika na prazdny zaludok s troskou jablka, kyseliny (betain) pred jedlom, enzymy na travenie tiez pred jedlom, alebo po jedle .. ja mam intoleranciu na lepok a mlieko, tak berem aj specialne enzymy na ne medzi jedlami na cistenie organizmu, psylium pol hodku pred jedlom 2 lyzicky.. okrem toho dzobkam chlorellu .. dost je toho.. chcem este skusit aloe a cakam ako zareagujete na to calcium:)
Posl.dobu uz ani nemavam hnacky, len nafukovanie, pichanie v bruchu po jedle na co teda ten betain celkom aj pomaha a obcas ma trapi zapcha spojena s nafukovanim. Na to mi paradoxne velmi pomaha kysla kapusta a ta voda z nej (treba potom pol dna stravit doma:D, ale take 2 dni sa potom citim uplne super. Neviem ci je to sposobene probiotikami v nej, alebo tym precistenim, ale na mna to funguje.
Chcem sa este spytat RNG, nemavam nikdy problem s kyselinou (ziadne palenie zahy), napriek tomu ten betain trosku zabera s jedlom (2tablety davam). Mavam ale dost silnu kyseliny po niektorych bylinkovych cajoch, uzivani napr. zel.jacmena.. tiez, ked som sa snazila drzat protikandidovu dietu, po niekolkych dnoch sa objavilo palenie zahy.. neviete mi to vysvetlit?

Jefitto

A dá sa toho zbaviť vlastne celkom? U mňa to prepuklo, keď som začal fajčiť a už sa to ťahá dlho... v septembri budú tri roky.

Mávam často kruto riedku stolicu. Asi mám už z toho aj hemeroidy. Je to možné?

sssisssa

rng
ja som niekedy brala enzymy ale neviem preco som ich prestala uzivat a okrem tych enzymov mam brat aj probiotika a psyllium?
inac tie kyseliny to je ten betain HCl ze?

RNG

Ber kyseliny a najma enzymy. Probiotika sa mozu rozmnozovat z mikrovlaknin len vtedy, ked sa v crevach nenachadza prilis vela vyzivy nevstrebanej, ktore zivia rozne parazitne kultury.
A zaludok musi mat dost kyselin, aby zabil na potrave vzdy pritomne skodlive mikroby, ktore sa inac dostanu do criev a sposobuju zapaly a ich toxiny skodia celemu telu.