otazka pre baby

Príspevok v téme: otazka pre baby
daffy

tak rovno na vec... este nikdy som nebola u gynekologa a to uz mam 23. je to normalne? malo by sa tam chodit preventivne od urciteho veku? uz mam aj take obavy, ci na mna nebudu divne pozerat, kde som doteraz bola. kedy ste boli prvykrat vy? a este by som sa teda chcela opytat, ci poznate nejakeho dobreho v ba. dakujem

pohodicka

a zabudla som dodat, ze som uz mala aj pohlavny styk, tak som bola.. mozno niekto poviete, ze skoro, ale o mesiac na to som mala 17 =) tak mozno trosicka povzbudenie pre ludi, ktori to vzdy tak s radostou komentuju a kritizuju :D:D:D

pohodicka

ja som bola v 16 - mala som bolestivu menstruaciu a tak som si predpisala tabletky-hak... normalne s vedomim rodicov... odvtedy som bola raz na krv a kazde tri mesiace chodim predpisovat lieky.. a nie je to nic hrozne.. len trocha divny pocit ked to tam prvykrat dava tu vec s gelom :D:D

ZyxerkA

ja som bola v 19..

pokial nemas problemy, alebo nechces predpisat antikoncepciu, na pravidelne prehliadky by sa malo chodi od 18-tky, raz rocne.

Deee

Rozhodne sa neboj :-) a najdi si lekara, ved preventivne prehliadky su dolezite a cim skor tym lepsie, myslim, ze ak je lekar profesional nebude sa divne pozerat a pytat, kde si bola doteraz...

marga

Na preventivne gyn.prehliadky by sa malo chodit od zaciatku sexualneho zivota,pripadne od cca 18.rokov (myslim?).Urcite sa na teba nikto pozerat nebude.Rovno chod k doktorovi,mna sa este v zivote nikto nepytal ci som uz na gynde bola alebo nie,aj ked som prisla k novemu doktorovi.Nehanbi sa a ani neboj,nie je to nic hrozne.V tvojom veku by si uz mala chodit na prehliadky,je to nutne ak ti zalezi na tvojom zdravi.vela stastia :)