Ako ho presvedcit aby mi to povedal ?

Príspevok v téme: Ako ho presvedcit aby mi to povedal ?
laura :(

S priatelom sme spolu uz viac nez rok.Doteraz mal s rodicmi uplne skvely vztah,neraz som mu ho zavidela lebo moji rodicia na mna stale striehnu ako na dieta hoci budem mat 21.
Problem je ze priatel sa zrazu z nicoho nic hrozne pohadal s otcom a vysledok je ze sa musi odstahovat.
Najhorsie je ze mi nechce ani za nic povedat o co ide,stale len hovori ze to je jeho vec ,jeho osobny problem.no ja si myslim ze vo vztahu nemaju byt nijake tajnosti a uz duplom nie takehoto rozmeru.velmi mu chcem pomoct no na to potrebujem aby sa mi zdoveril.
nechapem to,doteraz sme si vsetko hovorili,nikdy som ho nijak nesklamala tak preco mi nedoveruje??
najviac sa bojim ze sa nam kvoli tomu rozpadne vztah,lebo laska zalozena na nedovere a tajnostiach nemoze vydrzat.
velmi ho milujem ale viem ze ak mi to nepovie dlho to takto nevydrzim.nechcem o neho prist,prosim vas poradte mi ako ho presvedcit ze nemoze mat jeden zivot pre seba a druhy pre mna a ostatnych,ze ja k nemu patrim a preto jeho problemy su aj mojimi problemami :((((

usiko

laura,
Radana ma pravdu, nechaj ho tak, bud na neho mila, nech vie, ze ma v tebe oporu....muzi a zeny myslia inak, zeny o problemoch hovoria a nechcu ho riesit, muzi ho chcu riesit ale nehovoria o tom...nemam to zo svojej hlavy, Muzi su z marsu a zeny z venuse - to je kniha, ktora mi otvorila oci...a aj vdaka nej ti mozem povedat, ze ak ste si doteraz s priatelom skoro vsetko hovorili, je to uzasne, lebo toto chlapiu nerobia...oni nerozpravaju o veciach ako my, lebo pre nich rozhovory nemaju az taky vyznam ako pre nas...

sisisissi

Ide tu o to, že on ti to časom zrejme povie, len teraz nie- je to príliš čerstvé a boľavé preňho. Vôbec o to nehovor, tvár sa že ťa to nezaujíma, buď príjemná a milá, on to iste oceni, že na neho netlačíš.Takto váš vzťah ešte upevníš, uvidíš. Veľa šťastia.

radana

Ano Laura,je to tazke.Ja zijem s manzelom v manzelstve uz cez 20 rokov a do takychto veci sa mu nemiesam,pokial mi to sam nepovie,aby som mu v tej urcitej veci pomohla.Su to veci medzi nim a jeho rodicmi a ja to tolerujem tak,ako on toleruje veci medzi mnou a mojimi rodicmi..Pomoz mu tym,ze sa budes snazit co najprijemnejsiu atmosferu,ze bude vediet,ze v pripade potreby si tam pre neho,aby si mu pomohla,ale v ziadnom pripade na neho netlac...

laura :(

ja som proste len vychadzala z toho ako by som asi ja zareagovala keby sa nieco podobne stalo mne,nedokazala som by som to asi dusit v sebe.sisi ma pravdu neuvedomila som si ze kazdy taketo veci riesi inak...

laura :(

dakujem radana aj sisi za rady,to ze mi to nechcel povedat som videla ako prejav nedovery ale asi to nebude o nedovere,posnazim sa vas posluchnut aj ked je to tazke

radana

Z jeho strany to urcite nie je nedovera ako ty pises,len niektore problemy,ktore vzniknu medzi nim a jeho rodicmi si chce jednoducho vyriesit sam.Nemozes riesit vsetko za neho.To je pekne,ze mu chces pomoct,ale pomoc je len vtedy ucinna,ked o nu stoji aj ten druhy..Takze nechaj to na neho,on ti casom povie aj sam,co sa deje..

lucka

a ako ti to mam povedat? da sa to povedat aj inak, peknymi slovami, ale v podstate by to vyjadrovalo to iste, tak na co? nie je lepsie nazyvat veci spravnzmi slovami? to je moj nazor, pretoze ak by si ho milovala, tak by si ho aj respektovala, a ked niekoho respektujem, tak necham na nom ako uzna za vhodne co ma robit a co nie, je dospely a vie co robi

radana

Laura,urcite by si nemala na priatela tlacit,aby ti silou mocou povedal co sa stalo.Zrejme sa s tym potrebuje najprv vyrovnat sam.On ked uzna za vhodne,urcite sa ti s tym zdoveri aj sam.Podaj mu pomocnu ruku v tom,o co ta momentalne poziada a to ostatne pride aj samo nenasilne...