Kto je skutočný priateľ?

sedmikraska

Aduliena neviem kolko mas rokov, ja mam teraz 22 a vidim, ze z mojich dobrych kamaratok sa vyklubali sem tam pekne bestie. Je to nale urcite tym, ze sa z nas vytvaraju v tychto rokoch vlastne osobnosti a mozeme pomyly vidiet kam povedu nase zivoty. Veelmi som sa v niektorych sklamala a nove si uz radsej nechcem ani hladat. Davam si uz velky pozor na ludi v mojom okoli.

[zruseny12]

ja som sa tiez vo vela kamaratov sklamala,ostalo mi par,a nepisem,ze mi to bolo jedno,ale pochopila som,ze to asi neboli pravi kamarati len sa pretvarovali,lebo v nudzi spoznas kamarata to si uz napisala,teraz sa radsej spolieham sama na seba i ked par kamarat.mi ostalo...a ja som zasa verna kamaratka,ale je mi na nic,ked ta sklamu kamarati...mam teraz taky pripad,ze mi kamarata zatvorili a on sa cuduje,ze som ho neodvrhla,preco?ved na jednej strane nic neurobil sedi nevinne a na druhej,len preto ho teraz neodsudim...tazko sa o takych veciach pise,lebo clovek ludom do hlavi nevidi...

sewie

aduliena, ja som tiez taka ista -nedokazem velmi odpustat...ale uz som to trocha zmenila a zavysi od toho o koho ide a o co ide a ci ho to fakt mrzi-a to poznas..nikto nie je neomlyny a clovek moze ublizit aj nechtiac...neviem presne o co slo u teba...tak tazko povedat...ale plati jedno-doveruj,ale preveruj!vela ludi ma sklamalo,ale mam priatelov overenych casom,kt.naozaj doverujem a viem ze ked mozu tak mi pomozu a ja pre nich urobim to iste

aduliena

Ďakujem vám všetkým za vaše príspevky. Je to skutočne ťažké, nájsť si dobrého priateľa, na ktorého sa dá spoľahnúť. Napísala som sem do fóra, pretože za posledný mesiac som sa sklamala v dvoch ľuďoch, čo sa mi zdá moc. Veľmi zle mi to padlo a neviem, či ešte odpustím. Som totiž takej povahy, že odpúšťam veľmi ťažko. Ja sa idem rozdať a roztrhať v ochote a naspäť som dostala úder pod pás. V núdzi poznáš priateľa, to platí na 100%, v oboch prípadoch sa to potvrdilo a o to viac ma to ranilo.

bobrik22

U mna je to podobne,na zakladke aj na strednej som mala super naj kamosku, no po par rokoch som zistila ze ma za chrbtom ohovara a vytara vsetky moje tajomstva...strasne som bola sklamana. Ale jedna kamoska mi este ostala,a aj ked sme od seba daleko,lebo kazda studuje inde, sme v kontakte, pomahame si a stretavame sa,vzdy ked sme doma...Nebud smutna, chyba nie je v tebe, je naozaj umenie najst dobrych priatelov. A trva niekedy aj roky,kym zistis aky ten clovek naozaj je a ci stoji za to:D

mirka283

ja už som sa sklamala vo veľmi veľa ľuďoch.. o tých čo som si myslela že sú kamarátky tak som zistila že v núdzi mi nepomôžu a vykašlú sa na mňa.. neviem v čom je problém, či to je vo mne alebo čo..

jancecka

ja som mala na počas celej základky jednu super kamošku, no ako sme išli na stredné, každá inam odsudzili sme sa, nie jej vinou, jednoducho už sme sa nestretávali D: potom na strednej som si našla fakt perfektnú babu, veľa mi pomohla, no po ukončení štúdia jej vzťahy ochladli, nemá záujem mi odpsíať na dopis, neodpovedá, nechce sa stretnúť, neviem čo som jej spravila. Ale za to si ma našla jedna holka z dediny :D už som skončila školu a ona ešte len išla do prvého ročníka, ale vekový rozdiel vidieť akurát na pohľad, ona je veľmi múdra, žiadne pubertálne výkyvy :D sadli sme si ako riť na šerbel a o nej môžem naozaj povedať že to je moja naj kamoška zo všetkých :D som veľmi rada že ju mám :D

sewie

aduliena-nie je chyba v tebe, ale skratka sa to stava, aj ja som mala vela ,,dobrych" kamosiek a potom mi vrazili noz do chrbta-bud ma ohovarali,alebo ja som im pomohla vzdy a ony mne skoro nikdy alebo mi to vyhdzovali na oci...ide o to, ze nie je dobre sa hned na zaciatku kazdemu prilis otvarat a zverit,ale ten clovek si musi postupne ziskat tvoju doveru,...porpi tych neuspechoch som nasla aj ja ludi ktorym skutocne verim!netvrdim ze su bez chyby a ze niikdy nespravia preslap co by ma nemrzel,ale za to vidim ze ich to mrzi stokrat viac, je im to luto-odpustim a ideme dalej...

nellka

Koľko máš rokov? Aj ja som tých sklamaní zažila dosť a nakoniec mi ostali dve dobré kamarátky, beriem ich už ako rodinu. V priateľstve človek musí veľa investovať, ale aj z tej druhej strany musíš cítiť to isté, inak to nefunguje.