neustala ospalost a nevnimavost

Príspevok v téme: neustala ospalost a nevnimavost
neviemvobec

dobry den,mam problem ze vobec nevnimam okolie a spim na nohach,,,stale som unaveny,,,ale nemam pocit ze by nevladalo telo,,mam pocit iba ze nevladze hlava,proste spim na nohach,cez den spim aspon tri hodiny,,a normalne sa mi tazko rozprava,tak unavene,
bol som na echo srdca asi pred troma mesiacmi a tak isto aj na CT mozgu
momentalne mam na sebe EKG holter
a krvne vysledky mi prisli dneska,,jedine co je zvysene je helikobakter norma je 0-20 a ja mam 149,,,ale pochybujem ze by to sposobovalo ospalost atd,,poradte mi prosim ak sa da

mjanik

v akupunktúre by sa to dalo riešiť tak,že treba posilniť Jang(energiu( a prekonať tak vašu Jinovú,ktorá uspáva....

Glam

ak chces nejaky sikovny ucinny zivotabudic, tak skus pozriet na bio bachovky … su tam ciste priordne veci a ja mam odtial trebars esenciu energia a parfem radost a celkom to na mna posobi pozitivne

RNG

Chronicka unava moze byt sposobene hromadou roznych pricin, od hormonalnych kolisani a nedostatkov,
cez zamorenie toxinami, az po rozne
nakazy v tele, parazity a tiez
zle travenie,ktore je velmi caste.
Niekedy je to len nedostatok napr CoQ-10 v tele, sposobeny starnutim alebo posobenim roznych "liekov" na srdce.
Inokedy to moze byt pre zle travenie nedostatok roznych materialov v tele, hlavne potrebnych na hormony ci neurotransmitery.

Takze jeden "liek" na to nie je, treba adresovat kazdu z tychto pricin osobitne.

Na hormony su yam, pupalka damiana a Dong Quai.

Jednotlive nakazy sa daju casto najst-diagnozovat, najcastejsie su to dosledky viralneho premnozenia(treba zvysovat viralnu imunitu)
Casto je to candida albicans a rozne plesne, tj neziaduce kultury v tele, casto rozsirene aj inde, nielen v crevach, na tu treba protikandidovu dietu ,(bez sacharidov, s niekolkymi lyzicami kokosoveho oleja denne plus GSE a oreganovy olej)
Niekedy sa jedna o chronicke nakazy tazko liecitelne, ako borelioza a chlamidia pneumoniae .
Tie sa daju znicit len velmi dlhym branim silne antimikrobialnych latok(kombinacia antibakterialne a antimykoplazmicke), z prirodnych spomeniem hlavne extrakt z olivovych listov, vacsie davky collostra, roztok GSE a najma Samento/Vilcacora(uncaria tometosa)

Zle travenie sa napravi doplnkom kyselin enzymov vlaknin a probiotik.

Parazity treba adresovat protiparazitnymi protokolmi, ako napr zmes podla dr Huldy Clark.

Ak to nestaci, treba brat jednotlive, ako B-6, B-12 kyselinu listovu a zelezo na malokrvnost

Enzymi a chelacne prostriedky na odmorenie tela

pri nizkych hodnotach CO Q 10 v krvi jeho doplnok , 200 az 400 mg denne

Pripadne ine doplnky aspon docasne, kym sa krvny obraz nezlepsi.

Niekedy je unava sposobena aj nedostatkami spanku, poruchami spankoveho cyklu, co sa da napravit doplnkom roznych neurotransmiterov, od mineralov(K, Ca Mg, Zn) doplnkami ako 5-HTP, SAM-e,Melatonin, lecitin, GABA , roznymi vitaminami skupiny B(najlepsie zmes Stress B plus C) pripadne prirodnymi "uspavadlami" ako zmesy obsahujuce valerian, chmel, pastiersku kapsicku,cerstve kamilky(harmancek) passifloru, andsku Mulungu a ine.

Med je potrebna na vytvaranie cervenych krviniek, davka asi 2 mg denne, MUSI sa brat v iny cas ako zelezo a zinok. Dobry zdroj su mliecne vyrobky a z doplnkov glukonaty, aspartaty, askorbaty, maleaty, proteinove chelaty a pod.
Nedostatok medi je casto sprevadzany klbovymi bolestami, kde na regeneraciu klbovych vaziv je med tiez potrebna.

Jeden z castych pricin unav je prihusta krv a vytvaranie fibrinovych vlakien, ktore zamedzuju priestup kyslika cez steny ciev(kapilar) a tym je telo podkyslicene. Nazyva sa to STREDOEUROPSKY SYNDROM PRILISNEJ ZRAZANLIVOSTI KRVI.
Krv sa da "rozriedit", tj zamedit zrazaniu branim rybaciho oleja(5-10 gramov denne)
a v horsich pripadoch roznymi enzymami(proteolytickymi) a najma nattokinazou, enzymom znizujucim lepkavost krvnych platniciek a zaroven rozpustajucim krvne zrazeniny-trombusy)
Tiez doplnok Policosanol, vytazok z listov cukrovej trstiny, ktory uspesne znizuje zle hladiny cholesterolu a vysoke triglyceridy ciastocne riedi krv, a tym zvysuje cirkulaciu.

Cievy pomaha cistenie od usadenin tukov a tukovobielkovinnych latok pouzivanim lecitinu, jeden az 2 krat tyzdenne lyzicu sucheho granulatu(cisteho lecitinu).

To by mal robit kazdy, ked nechce skoncit umrtim na dosledky zapchatych ciev(zlyhania organov, hlavne srdce=infarkt, mozog=porazka a inych ustrojov, ktore sa znicia pre nedostatocnu cirkulaciu krvi cez zapchate cievy)

joni_

hmmmm bol si u imunologa? co sa tyka unavy a zvysenej teploty, mohol by byt problem v imunite, alebo ked nie tak aspom imunolog zisti, co sa v tvojom tele deje, ci mas nejaky zapal, infekciu alebo nieco ine... tda ak je to dobry imunolog a da si namahu s testami

hmmmmm

skoda ze tu dotycny nedal vediet ci sa mu to vyriesilo. ja mam ten isty problem, aj ta postupnost bola velmi podobna. a neviem co s tym:( citim sa stale unaveny, uz mi robili aj vselijake vysetrenia a nic mi nezistili. nevladzem sa ucit, ani ma uz nebavi nikam chodit lebo na vsetko musim vynalozit strasne vela energie. keby sa dalo aj cely den by som dokazal prespat. najhorsie je ze naposledy mi doktorka "nenapadne" naznacila ze som asi hypochonder. ale ja naozaj nevladzem. chcem s tym daco spravit ale nikto mi uz skoro rok nevie poradit.mam aj zvysenu teplotu (tiez uz vyse roka) 37,5 a to je vraj tiez normalne.

b

Protilatky proti Helikobacter pylori ma vacsina ludi, neznamena to, ze musis mat vred, len to ze sa tvoj organizmus s tymto mikrobom v minulosti stretol. H. pylori vyvolava zaludocne vredy, ale nic ine. Myslim, ze to nebude suvisiet s tvojou unavou. Unava moze byt sposobena anemiou, malabsorpcnym syndromom (celiakia, crohnova choroba a podobne),ale ak to nie je fyzicka unava, ale skor nevladzes vnimat, tak by som uvazovala nad neurologickym ochorenim (parasomnia, narkolepsia alebo nejake ine poruchy spanku). Tu je odkaz na diferencialnu diagnozu unavy, je toho vela, skoro kazda choroba sa moze prejavovat unavou. www.wrongdiagnosis.com. Ja som mala tiez problem, ze som zaspavala uprostred dna aj nad ucenim, hoci spanku som mala dost. Pomohlo mi sportovanie, stacilo zlepsit kondiciu a este sa snazim naucit LD - lucid dreamig, vraj to zlepsi luciditu (jasnost vedomia) aj cez den :)