Pleť a stres - vhodný krém a rady

Lenka2583

to som rada, že nemáš alergiu ani na chlad ani na teplo, keby si ju totiž mal, tak na to nie sú žiadne lieky
ten repík som si ja kupovala v lekárni sypaný, už existuje aj porciovaný, ale to je skôr čaj, ten sa pije
ten sypaný si pripravíš sám doma, dáš do šálky podľa návodu a zaleješ vriacou vodou, necháš pôsobiť a scedíš, mal by si ho pripravovať vždy čerstvý pred použitím, no ja ked som ho neminula, som si ho na druhý deň zohriala, ale na tretí som ho už vyliala a urobila si nový. určite ho ani ty neminieš celý preto si urob polovičnú dávku podľa návodu. je to ako koncentrovaný čaj. na tvár sa dávaťažko to je pravda, lebo najlešie by bolo močiť v ňom časť tela, krorú chceš, aby sa zahojila, napr. ruky a nohy si v pohode môžeš močiť, no tvár nie, ja som si teda nechala nasiadnuť kozmetický odličovací tampon-kúpila som si také veľké hrubé, aby čo najviac nasiakli, môžeš použiť aj vatu, ale je to dosť nepraktické
ten repík ti osporúčam, lebo potrebuješ naozaj vyliečiť pokožku, nemusíš si ho potom dávať, len určitý čas

mimodavu

možno blbá otázka, ale ten repík myslíš v podobe krému či jak? kde to zohnám?

ozik už som si kúpil to magnezium, stálo dokonca menej než si písala

vieš že asi tak pred pol rokom som mal fakt problém aj s kožou na rukách ako si vravela?(to na tých opakoch dlaní) mal som totálne červené ruky, ale potom to akosi prešlo samé, neviem čím to je. a tie ruky som mal červené hocikedy, nie po umytí vodou. teraz ten problém nemám

a to umývanie zmenou teploty akosi nič neukázalo, koža reagovala rovnako na studenú, vlažnú i teplú.

Lenka2583

Ahoj opäť. podla toho, čo píšeš zrejme budeš potrebovať najskôr preliečiť pokožku a potom môžeš skúšať nejaké krémy, čo ti budú vyhovovať. skúšal si si dávať repík na tvár? mne veľmi pomohol, ked už som bola v koncoch. podporuje hojenie a upokojuje pleť. začervenanie postupne mizne:)

Lenka2583

čo sa týka toho stresu pri odpovedi v škole. naozaj to môže mať vplyv a dosť veľký. stres, nedostatok spánku a prepracovanosť dokážu doslovne znetvoriť človeka. možno to vyznie hlúpo, ale píš si denný režim, aby si všetko stíhal, učenie, ale aj čas pre oddych a zábavu a hlavne spánok. Pri veľkom vypätí si môžeš dať horčík(magnezium), kúpiš ho v lekárni aj v šumivej podobe(najlacnejší-pár korun) aj v tabletkách(ten je o dosť drahší, je tam viac kusov a je koncenrovanejší od 80,- do 270,-SK)
Horčík je na upokojenie aj pred písomkou aj ked sa v noci prehadzuješ, že nevieš zaspať. Do hodiny zaberie.
Držím palce

Lenka2583

To, že sa to neprejavý na iných častiach tela, nič neznamená. Po celom tele sú rozmiestnené bunky s inou citlivosťou. A najcitlivejšia pokožka je na tvári, potom na ruke od prstov k zápästiu(opačná strana dlane) a ešte na nohe od prstov k členku(taktiež z hornej strany)-toto sú jediné časti tela, kde pokožka nie je schopná sa zregenerovať pri poškodení, napr. pri popáleninách, rieši sa to formou náhradnej pokožky z kožnej banky alebo stiahnutím zo zadku alebo zo stehna pacienta.Tým som chcela len povedať, že tvár ako taká sa úplne líši od ostatnej pokožky.
Čo sa týka tej vody, to som sa chcela už predtým spýtať a vlastne si mi už odpovedal. Hoci píšeš, že aleria to nie je( zrejme myslíš alergiu na chlor alebo inú látku vo vode), existuje aj alergia na chlad, prípadne na teplo, alebo ak sa prejavuje menej nazýva sa to precitlivelosť pokožky na chlad alebo na teplo. prejavuje sa začervenaním hned po umytí tváre. Hoci na rukách ti nemusí spôsobovať nič, tvár môže úplne odlišne reagovať. Navrhujem, aby si si vyskúšal zmenu teploty vody pri umývaní, zrejme sa umývaš vlažnou, urobi si test a umývaj si tvár jeden deň studenou a iný teplou, ale pozor skús to postupne, aby si nespôsobil šok tvojej pokožke. Ak neuvidíš žiadnu zmenu, potom to vo vode nebude. Zmena by sa mala objaviť už po večernom umývaní, kedže píšeš, že až niekoľko hodín máš začervenanie.Skús a daj vedieť ako si dopadol. Dakujem
Už si skúšal nejakú z tých masiek, čo ti sem napísala Anka 902? Ako pôsobili? Ja by som ti odporúčala tú banánovú alebo hroznovú. V oboch sa v recepte píše aj med, med upokojuje pokožku a nedráždi:) čo sa týka tej uhorkovej, tú ti neodporúčam, lebo ti môže spôsobiť stiahnutie a napnutie pokožky, čo ťa bude svrbieť. A taktiež môžeš na nu zareagovať precitlivelo.
Veľa šťastia prajem

mimodavu

mám 19, ale s akné mám problém len keď si dám na tvár mastný krém, inak je to v poho.
neviem od čoho by bola vystresovaná, možno preto že som trémista ako šlak a viete si to na strednej škole predstaviť čo to je pred tabuľou odpovedať a tak. ja mám červenú pokožku zakaždým keď sa umývam vodou a potom taká otane aj zopár hodín, je to vraj prejavom tiež(okrem iného) stresovanej kože, alergia to nebude, lebo na iných častiach tela taká reakcia nie je na vodu.
takže ja teda neviem v čom je pes zakopaný

sii

ja mam proti stresu overenu masku od Today anti-stress maska. Je fakt super. Je to z aloe vera a uhoriek. Das si ju a rano budes ako vymenena smie sa pouzivat raz za dva tyzdne. Ale je perfektna a stoji asi tak okolo 40 skk

Lenka2583

Ahoj. No ja s Aloe vera moc nesúhlasím. Hoci všade píšu aké má upokojujúce účinky a že je antialergický a iné časopisové rozprávky. A konkrétne ja som na to alergická, ak si dám na seba niečo čo i len s malým obsahom aloe vera automaticky mi pokožka sčervenie a niekedy aj svrbí.
Čo sa týka tých ovocných masiek, tie môžem len odporučiť, ak by si bol alergický na nejaké ovocie to by si už dávno vedel, takže to môžeš v pohode vyskúšať. Dokonca sa dajú kúpiť aj v lekárni či v drogérii už hotové a upravené ovocné masky, existujú uhorkové(zelenina), marhuľové, medové(to nie je ovocie, ale pekne vyživuje pleť), z višní, greapfruitové, mangové, so zinkom(tiež upokojuje pleť)... je ich naozaj neúrekom a v rôznych cenových reláciach.Stačí sa spýtať v drogérii
Nepíšeš z čoho máš vystresovanú pokožku. Môže byť veľa príčin a podľa toho sa aj volí krém, či iná starostlivosť. Ani neviem koľko máš rokov a či máš zároveň aj problémy s akné(či už občas alebo stále). Preto ťa poprosím, aby si to sem napísal a ja ti potom skúsim poradiť. Ale samozrejme, že ja ti len dám návod ako by to mohlo byť a ponúknem viec možností a ty si vyberieš a vyskúšaš, inak ako skúšaním na vlastnej koži doslovne sa to nedá.
Držím palce.)

Anka902

Co tak urobit si pletovu masku
Bananova:osviezi a ozivi kazdy druh pleti.Roztlac stvrt banana s 1 CJ medu.Po 10 az 20 minutach si masku zmyj z tvare.
Hroznova:ozivi plet s velkymi pormi:6 bobuliek hrozna odštavit zmiesat s pol CL medu a 1 CL denneho kremu.PO 15 minutach oplavhnut vlaznou vodou.
Uhorkova:normalnej az mastnej pleti doda vlhkost a vyjasni ju.
Kusok uhorky nakrajas na jemne platky.Na 15 minut ich poloz na zatvorene oci: