Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Bosco

Mám tu jeden zaujímavý postreh zo včera. Stretol som sa s jedným pánom, čo má pomerne veľkú herniu už 35 rokov, od svojich sedemnástich. Niekedy sa má lepšie, niekedy horšie. Má obrovský prehľad v tejto oblasti. Okrem iného som sa ho opýtal, čo hovorí na cvičenie a aké cviky by mi odporučil. Hovoril, že za tie roky už vyskúšal všetko, ale najlepší a jediný cvik ktorý v súčasnosti používa je chôdza po schodoch. Býva v paneláku a niekedy vyjde aj 10 x na desiate poschodie a späť. Čiže každý má svoj spôsob ktorý mu vyhovuje.
Miro 70 - žiadosť mi schválili pomerne rýchlo a do mesiaca som bol už v kúpeľoch.

miro70

Ľudkovia moji a ako dlho sa čaká na kúpele myslím od podania žiadosti...v stredu idem zaniesť papiere...ďakujem

miro70

a ešte k tomu cviku ten tlak cítim aj ja ale vždy to prejde je dôležité aby si mala pri tom prehýbaní uvolnené sedacie svalstvo...a hlavne sa zakláňať postupne len pokiaľ to ide /bolesť nesmieš cítiť/...ja už dokážem v tejto polohe zotrvať aj 5 minút v začiatkoch len tak 3 sekundy...hlavne ale cvičiť postupne tiež som ten cvik neurobil na prvý krát v začiatkoch som mal ruky pokrčené a nie vystreté...

Viktoria 3

miro 70
Ďakujem...ja sa vážne bojím, či som si neublížila.Vážne cítim bolesť,dnes som cvičila 1x a viac neriskujem..
viktoriahuhu@gmail.com

miro70

Viktoria 3
tak tento cvik som zo začiatku necvičil hneď bez rozvičenia, v knihe je ako cvik 3 ktorému predchádzajú dva cviky ktoré sa cvičia pekne po sebe, ani ja v začiatkoch by som to hneď neurobil, ako sme to tu raz už preberali je až zarážajúce že skoro každý rehabilitačný cviky učí po svojom...myslím že Jirko spomenul že predklon mu spravil zle...to je tiež cvik ktorý sa môže cvičiť až po zvládnutí tých predchádzajúcich myslím že je to cvik 6 a to je nejaký ten týždeň cvičenia mckenzie, myslím že ja som ho začal cvičiť až tak viac ako po mesiaci...ale ak mi pošleš mail.adresu mám tie cviky preskenované posielal som ich sestre, je to tam aj popísane ako čo a kedy....

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hernia disku - vysunutá platnička - Fórum - ZDRAVIE.sk