Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malamata

Ahojte, 21. 2. idem na operáciu platničiek L4, L5 do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.

Chcem sa vás spýtať, tých čo tam boli tiež, že ako tam prebieha hospitalizácia. Na ktorý deň budem môcť chodiť.

A nejaké rady, ak by ste pre mňa mali.
Ďakujeeeem.

miro70

Jirko
Ok ja som len písal že hernia nie je ako hernia, aby ten kto hľadá radu sa nenamotal na niečo čo by mu mohlo uškodiť...a ešte - ak by bola chôdza extrémne namáhavá nestavali by ťa hneď na druhý deň po operácií na nohy...ja len toľko

malaanka

Dakujem za útechu a rady.
Bola som na kontrolnom pooperačnom vyš.C chrbtice-MRI.Popis:
pretrvávajúce hematomy za umelými náhradami a hyperdenzné zony intraspinálne,ktoré potvrdzujú myelopatiu v progresii.
Vie mi to niekto bližšie vysvetliť?

Jirko

Miro 70,
Ja nemam čas a chuť sa tu chytat za slovicka a pod. Napisal som môj prispevok – to vsio, to ze mi podla MR diagnostikovali herniu L5/S1 s kompresiou na duralny vak a koreň v lavo som si urcite nevymyslel. To, ze ma chceli oprerovat a ja som nesiel, si myslim, ze to je moje rozhodnutie. Ako tu citam po-operacne stavy, tak som nesmierne rad, ze som nesiel!! Niekomu pomoze, niekomu nie, niekomu zhorsi – oprecia. Ak ina moznost nebude-samozrejme, ze budem musiet ist na operaciu, ale teraz to neriesim. To com som opisal mne pomohlo a kazdy musi zvazit za seba, co mu moze a nemoze pomoct, ked nechce ist hned na operaciu. Vela ludi tu pise, ze mal ist na op. a nesiel, skusil liecbu bez op. a pomohlo, takze nie som tu sam. A neverim tomu, ze Breussova-masaž by spravila „pruser“ – to potom nesmies ani chodit, lebo chodza je extremne namahava na chrbticu, ked je akutny stav. Ja som nikdy netrvdil, ze Durny je jediny, co vie oprerovat, pisal som, ze by som sa dal operovat u neho JA. Co sa tyka platnicky/titanu a pod.-sorry, ale ja som s tym problem nemam, ze si ho mal Ty a pod. – to uz neviem preco.
Vela zdaru.

mucike

malaanka

mrzi ma ze to nie je dobre , vyziadaj si EMG vysetrenie a ak ti vyde ze mas trvale poskodenie , necakaj , zisti si co si pred operaciou podpisala - suhlas , co tam bolo uvedene , daj podnet na urad dohlad nad zrav. starostlivostou , zozen pravnika a zaluj nemocnicu ...evidentne sa niekto "sekol " .....ja mam po operacii chromu nohu , este ze som mala dobru poistku....

miro70

Jirko
aby sme si to vyjasnili, rozčúli ma len to keď niekto napíše že ma herniu disku a rieši ako neísť na operáciu a pri tom hernia disku je len všeobecný pojem lebo je rozdelená 1.)Degenerácia disku.2)Prolaps.3)Extruzia.4)Seguestrácia...to je všetko hernia disku. Tak sa treba poriadne vyjadriť čo Ti vlastne je...napríklad riešiš že neísť na operáciu a máš napríklad Prolaps, je to síce hernia ale v podstate len vytlačená platnička, napíšeš že máš herniu a vyjadríš svoj názor na operáciu a predstav si že niekto hľadá radu tak ako aj ja keď som bol pred operáciou či teda ísť alebo nie a ten dotyčný ma herniu disku ale Extruziu, povie si fajn tomuto pomáha masáž a skúsim to aj ja a má o problém postarané lebo pri Extruzií disku si masážou koleduješ o prúser...a ešte k tomu ako si vravel (u MUDr.Durneho mate vyhodu, ze je to spravene na 100rok, kedze pouziva umelu platnicku /nahradu/,titan + 4x srob na spevnenie) tak zabudni.. čo to som si preskákal po nemocniciach a platničky sa len tak nerozdávajú, poznal som pacientov čo behali len o barlách a aj tak im ju nedali ja som si ju chcel zaplatiť a nič ale o tom som tu už písal...a bol som aj u mudr.Durného fajn doktor ale nie je jediný čo dobre operuje...

dafne

Ahoj malaanka, tak už máš potom...neboj sa, myslím,že to ustúpi, ved si čerstvo po op..08,12 ? ved to je len týžden...ja som tiež mala hned po op strpnutú celú nohu a postupne to odchádzalo...trošku mi síce ostala strpnutá noha ale len na určitých miestach....nie celá ako po op. Len vydrž,pozitívne myslí a prejde to...všetci ti držíme palce....

Bosco

malaanka, tak to mi je úprimne ľúto, dúfajme, že to dobre dopadne. Musíš sa spoľahnúť už len na lekárov. Ešte jedna skúsenosť z Taiwanu. Okrem čínskej medicíny je tam na vysokej úrovni aj tzv. západná medicína v bežných nemocniciach. Je tam taká prax, že s chorým človekom chodí k lekárovi niekto z rodiny. Ak je pacient hospitalizovaný, vždy niekto v nemocnici zostane s ním, až kým ho neprepustia. Dokonca aj pri operáciách je prítomný člen rodiny a sleduje priebeh operácie. S výnimkou sú len náročné operácie napr. hlavy a srdca. Nevedeli pochopiť, ako my môžeme nechať chorého človeka v nemocnici samého. Taiwanský lekár plne zodpovedá za výsledok svojej práce, preto povolanie lekára patrí k veľmi rizikovým. Ak zvolí zlú metódu liečby, resp. operácia sa nepodarí a zostanú následky, lekár preberá plnú zodpovednosť a platí pacientovi náhradu za všetky náklady spojené s neúspešnou liečbou. Ak by to bolo aj u nás, ktovie o koľko by kleslo percento operácií chrbtice.