zlý syn

Príspevok v téme: zlý syn
lea

neviem ako mám začať, mám trápenie so synom, má 19, nedokončil školu, vyhodili ho v 3. ročníku, teraz sa fláka, sem tam aj niečo robí, odsťahoval sa od nás , vraj nás nemôže počúvať , keď sme sa s manželom snažili ukázať mu správnu cestu, nedal si povedať , ja mám z toho zdravotné problémy , nedávno mu prišiel list od nebankovej inštitúcie že si vzal požičku 20.000 Sk , a podstúpili to exekútorovi , my sa bojíme, čo bude ďalej, odhlásili sme ho z trvalého pobytu lebo aj doma nám mizli veci keď nás prišiel pozrieť manžel ho nechce ani vidieť,ale mňa ako matku to trápi ...ten dlh mu bude rásť a bojíme sa aby sme to my nemuseli platiť ... nevieme čo robiť ... poraďte prosím

lea

beb ďakujem , aj ja Tebe prajem,aby sa už tí chlapci dostali do normálnych koľají, zámok sme pravdaže vymenili, nič iné nám neostávalo, nebudeme reda riskovať že jedného dňa prídeme domov a byt bude prázdny , to so msi zažila ešte od bývalého manžela, ktorý bol mal postavenie a bol kultivovaný ale aklohol ho zmohol... vtedy bol syn malý, sama som sa pozviechala a starala o synan neplatil ani výživné to bolo hrozné. Syn bol inteligentný , slušný chlapec, dobre sa učil, na strednej sme nevedeli s profesorkou pochopiť, čo sa s ním stalo, dostal sa do partie ...

beb

Ahoj Lea, pozdravujem a súcitim. Môj nechal školu, ale našťastie až vysokú. Aspoň má maturitu. A žeby sa hrbul do práce -to tiež nie. Viem, ako sa cítiš. On má pocit, že pravdu má len on a všetko okolie , vrátane rodičov mu škodí. Viem, ako vie takéto správanie raniť, zažila som to a občas zažívam. Na druhej strane, možno je dobre, že sa odsťahoval, aspoň sa netrápiš jeho každodennými výčinmi. Dúfam, že ste vymenili zámok. A určite radím, nič zaňho neplaťte!!!! Ak sa nepoučí a bude mať na krku súd, je to jeho vec. Poučí sa možno potom, niekto ani potom. A netráp sa tým, že na vine je Tvoj rozvod, terajší manžel, či výchova. Stáva sa to i v bežnej, "normálnej" rodine. Možno sa chlapec vybúri a "dostane rozum". Veľmi Ti to želám a želám to aj sebe. B

Ivka 1

Lea to je samozrejme,že nie si zodpovedná. Je dospelý a teda aj trestne zodpovedný.Išlo mi však o postup exekútora,podľa mňa svoju
pohľadávku nemôže vymáhať na vás ale aj tak si to pre istotu zisti.
Prípadne sa pokus so synom spojiť,lebo pohľadávka exekútora rastie každým dňom a chlapec sa potom nedoplatí.

sedmikraska

Lea a riesili ste to nejak uz v minulosti? Urcite nezostal takyto zly zo dna na den! Zatial ale ako citam, tak vas syn je len malina oproti mojmu bratovi :) naozaj by som sa snazila zistit, ci nejde v drogach- to, te si myslite, ze na to nema peniaze, cha, to je vlmi slaby argument. Moj brat nikdy este nepracoval a ako mu to slape krasne. Mozno vam teraz pripadam velmi hnusna, ale vzdy ma tak rozpali, len ked si na nho spomeniem. Ak by ste bola schopna, tak na testy s nim a na liecenie, uvidite ako sa mu mozog precisti
Dufam, ale ze vas syn v tom nelieta.

barbinka

lea ťažko s takýmto človekom. pokiaľ on sám nebude chcieť sa zmeniť, resp. si neuvedomí, že by mal žiť iným spôsobom a že má aj rodinu, ktorá sa o neho strachuje, tak ty ho nezmeníš určite. má aj nejakých súrodencov?

majka_

no podla mna je vas syn uz dost stary na to, aby pochopil, ze v zivote nie su len radovanky, zabava, same baby a pod. ma 19 rokov preboha nie 9. ja mam 20 a urcite, ak by som si zobrala pozicku, tak by som myslela na to, ze si musim neskor nejak zarobit, aby som ju mohla splatit. a zeby som sa nechala vyrazit zo skoly? to chce skoncit medzi smetiarmi so zakladnou skolou? neviem... ale chcem sa opytat jednu vec. nezehlili ste vy aj s manzelom vsetky preslapy, ktore v minulosti urobil? lebo ak ano, tak zrejme si mysli aj teraz, ze tu pozicku za neho proste budete platit vy - on ju sice zobral na seba, ale ocakaval, ze tie peniaze na splacanie mu budete davat vy aj s manzelom. no asi si fakt mysli, ze to splacat budete vy. z coho to chce prosim vas splacat on? ma nejaku brigadu alebo zamestnanie? z coho chce platit trovy od exekutora (alebo ine poplatky)? a peniaze navyse za to, ze sa omeskal? neviem no, ako sa s nim spojite, ked vam nedviha telefon, ale ja na vasom mieste si zistim adresu, kde momentalne je, a osobne bez toho, aby to vedel, by som mu doniesla tu obalku od exekutora s tym, ze "je to tvoja pozicka, tak si ju plat a kedze si mal uz 18 rokov, tak si to ries sam". ved ste napisali, ze ked mal 18, zacal si robit, co chce. tak nech sa len nezabava, ale nech riesi aj taketo situacie spojene so zivotom.

Ivka 1

Lea je to určite pre Teba veľmi ťažké.
Sama mám už dospelého syna a chválabohu
nemám starosti takéhoto razu ale viem pochopiť ako sa musíš cítiť. Chlapi sú v týchto veciach oveľa tvrdší /aspoň navonok/a my mamy sa trápime a cez deň aj v noci
rozmýšľame ,ako pomôcť ,skrátka hľadáme
z každej situácie východisko. Syn má teraz obdobie,keď si uvedomuje ,že už je dospelý ale je to stále rozum dieťaťa,hlavne čo sa týka prevzatia zodpovednosti za svoje konanie. Skús sa poradiť s nejakým exekútorom vo svojom okolí,čo sa stane s neuspokojenou pohľadávkou ak je majetok dlžníka nedostačujúci na jej uspokojenie. Zároveň čo máš urobiť aby synove dlhy nevymáhali od Teba ako od priamej príbuznej v prvej linií. Koho mal za ručiteľa pri poskytnutí pôžičky ?

lea

no nemal dobrý vzťah , lebo robil zle, tak mal ho chváliť ? ale staral sa o neho, zabezpečil mu všetko čo potreboval , v drogách neviem či nelieta, odkiaľ by na to vzal, má len brigádu