Opakujúce sa bolesti hrdla...

Príspevok v téme: Opakujúce sa bolesti hrdla...
Marianka

Uz asi rok sa mi v jednom kuse vracaju bolesti hrdla. Niekedy z toho vyplynie vaznejsia choroba (ako zapal priedusiek napr.), ale inokedy ako bolesti pridu, tak aj odidu. Da sa s tym nieco robit? Vo stvrtok mam ist napr. na alergologicke testy, ale lekarka ma nebude moct nestovat, kedze mozem byt asi chora. Co sa da robit, aby som sa bolestiam hrdla vyhybala? Mozu byt na pricine aj mandle? Krcna lekarka mi ich odporucala dat von a povedala, ze vraj na nich nevidi nic dobre, lebo su skoro stale zahnisane (pri kazdej chorobe). Vdaka za odpoved.

rena100

Ahoj Marinka, mojej sestre tiež odporučili vybrať mandle a odvtedy je oveľa častejšie chorá ako bola. Ja som si mandle nechcela dať vybrať hoci mi tvrdili, že také obrovské mandle ešte nevideli a som chorá tak roz za 5 rokov. Myslím, že mi pomáha aj homeopatia, každý rok od novembra do februára si dávam preventívne 1 x za týždeň Oscillococcinum /výrobca Boiron/ a pri všetkých veľkých chrípkach a epidémiách mi nič nebolo. Nedávam sa ani očkovať, pretože sa bojím vedľajších účinkov. Takže moje odporúčanie je liečiť sa homeopatiou, ktorá je podľa všetkých doterajších výskumov úplne neškodná. Renata

Aťa

Skús BIOPAROX. Je to sprej, na predpis je lacnejší, ale dá sa aj kúpiť,stojí asi 150 Sk. Ja ho používam aj na hrdlo, aj na mandle a veľmi mi pomáha.

Marianka

ja len sa bojim, ze ci potom nebudem castejsie chora ako som. mam totiz stredne tazku astmu a dosledkom toho byvam dost casto chora. mama, brat aj sestra si dali vybrat mandle a byvaju castejsie chori ako byvali. teraz vecer som si vyskusala "recept" mojho brata (alebo aj starych mam :o): poradil mi, aby som si do medu nakrajala cibulu a zjedla vsetko a ze by to malo prejst.

andreja

najpravdepodobnejsie su na vine mandle nachadza sa v nich to najhorsie svinstvo-pardon za vyraz.dr.ti dobre odporucila.