Nespavosť kôli extrémnej citlivosti

Príspevok v téme: Nespavosť kôli extrémnej citlivosti
nestastna14

Ahojte.

Ani neviem, ako začať- mám problém, kôli ktorému som čím ďalej, tým viac zúfalejšia. Nepatrím medzi ,,zvedavú,, a neskúsenú mládež, a tak ocením, aby ste moju tému brali seriózne, a taktiež ocením skôr názory vyžších vekových kategórií. Môk príspevok je trošku zdĺhavejší, napriek tomu že je zhrnutý v skratke, ale verím, že si ho napriek obšírnosti prečítate.

Od detstva ma trápili problémy so spánkom. Ťažko sa mi zaspávalo, prerušovaný spánok, atď. Jedným z dôvodov veľmi dlhého času, kým zaspím, je citlivosť. Vždy mi vadilo a nemohla som zaspať, ak niekto v rovnakej miestnosti ako ja čo i len hlasno dýchal, nieto ešte chrápal. V mladom veku to teoreticky také vážne nebolo, a moc som sa tým nezaoberala, ale postupom času, čím ďalej tým viac, som extrémne citlivejšia a nedokážem zniesť ani najtichšie zvuky- A týmto sa dostávam k jadru môjho problému. Momentálne mám dlhodobého partnera. Bohužial zatiaľ spolu nežijeme, neviem si predstaviť, že by to tak momentálne bolo, presne koli mojmu problému. Stretávame sa, a cca 2-3 noci týždenne, prespíme spolu v jednej miestnosti. Problém je ale ten, že ja spať nemôžem, a to z dôvodu, že partner hlasnejšie dýcha. Vadí mi to, a nemôžem to zniesť. Doteraz som to riesšila spôsobom, že som odišla spať do inej miestnosti. No viem, že takto to byť doknekočna nemôže, hlavne nie, keď sme vážnejšie začali preberať otázku spoločného bývania.
Viem, môže sa to zdať nereálne, ale naozaj je to tak, nemôžem spať kôli hlasnému dýchaniu. Rovnako ako mi vadí zvuk televízora, alebo slabé zvuky od susedov, z vonku, atď. Kým zaspím, mi zvyčajne trvá od jednej, do troch hodín, s tým, že počas spánku sa niekoľko krát zobudím. Paradoxom ale je, že počas dňa nemám problém zdriemnuť si, a tak často cez deň dospávam.
Skúšala som už všeličo, ale takto to ďalej ísť nemôže. Ja som zúfalá, a obaja sme nešťastní, že nemôžme spať v jednej posteli.
Preto Vás prosím o rady, odporúčania, prípadne sa podeľte o Vaše skúsenosti, ako ste podobný problém vyriešili Vy.
Vopred ďakujem za príspevky

nestastna14

Skúšala som samozrejme čaje, a rôzne domáce kúry, bylinky, pokusy..
O liekoch som uvažovala, ale keď som bola malá, neprichádzali lieky do úvahy. A momentálne nebriem žiadne iné peroálne lieky ako antikoncepciu- z toho dôvodu, že sa bojím zníženia účinnosti.

Uvažovala som už aj o návšteve psychológa, ale najprv som skúsila napísať sem, z toho dôvodu, že doktor by mi predpísal iba lieky, a tie sú u mňa už naozaj posledným východiskom

joanne

nestastnica,
verim že tento problém ta velmi trápi.tiez som zazila nespavost v urcitom období svojho zivota.
mna len zaujala tvoja poznámočka že cez den nemas problém zaspať.a pritom cez den je vo všeobecnosti ovela väčší ruch ako v noci.
na tvojom mieste by som si cez den ani náhodou nelahla spať, lebo o to ťažšie sa ti bude zaspávať v noci. ver mi že ak budeš taká unavená že budeš ledva stáť na nohách tak pochybujem že ti bude vadiť nejaký menší hluk.chod spať zásadne vtedy ked máš utlm a cítiš že onedlho zaspíš.ale vždy len večer! mala by si dodržiavať spánkovu hygienu a to najmä tak, že chodiť spať a vstávať vždy v rovnakom čase, aj cez víkend!!! a naučiť na to svoj organizmus. nemala by si ponocovať dlho pri telke.ak sa ti nepodarí v noci spať, nedospávaj to cez den!!!!telo má svoj prirodzený biorytmus, ktorý mu ale musíš pripomenuť. nevzdavaj to ak sa ti nebude pár dní darit. možno to s väčšími či menšími uspechami bude trvať aj niekolko mesiacov. ale kedže ako píšeš sa s týmto problémom trápiš už od detstva tak trpezlivosť asi máš riadnu. okrem iného si myslím, že si celkovo precitlivelá osoba, nemyslím to v zlom, len proste citlivejšie reaguješ na vonkajšie podnety a to je tvoja nevýhoda.

..........

skusala si uz nejake lieky na zaspavanie? napr. aj prirodne ako Benosen alebo Melatonin, alebo caje, alebo aj nieco na predpis do lekara? alebo skus pohovorit s psychologom a najst pricinu cim to je, ze cez den ked je tych zvukov ovela viac si pospis a vecer nezaspis