labrador

Príspevok v téme: labrador
anjelicek

ahojte,tato tema sa sem zrejme nehodi,ale vobec neviem kde najst nejake vhodne rady,v knihach urcite nie,chcem skor takto zo skusenosti... mam stvormesacneho labradora a neviem si akosi rady s jeho vycvikom.ako ste ho naucili chodit na voditku pri nohe,povelom dones,zostan... moj zatial zvladol sadni a daj labku...ale co ma viac stve vzdy na voditku chyti taky´´rapel´´ a zacen kusat a skakat do noh..

kamoska40

Prave labradori su velmi ucenlivi. Ale cvicitelia tvrdia ze moze sa stat, ze urcity pes sa nenauci nikdy urcity konkretny povel. Ako keby ho nepochopil. Inak je to trenovanie na dlhsie, tak do 2 rokov psa

lussynka

4 mesacneho havina mas ako ja..=)no ale je to este stena a tie by sa nemali v ziadnom pripade byt...viem ze urcite si to spravila slabucko ale nie je to dobre...pretoze psik moze byt v dospeosti vystraseny ked ho pojdes pohladkat lebo si bude myslet ze ho ides potrestat..lepsie je dat najavo ze to nieje dobre..ze na neho skriknes...

dedy

anjelicek, pokial si ho capla hned po tom co si toto dovolil, je dobre ze si ho capla,no pokial to bolo oneskorene, tak uz nic, stalo sa... pes si proste nemoze dovolit vsetko a su iste hranice, dokonca aj pri hre, ktore si v ziadnom pripade nemoze dovolit prekrocit, proste si ho spacifikovala a dala si mu najavo, ze takto sa nehra. Je to spravnejsia reakcia ako zostat obarene sediet, a zlaknut sa ho.
kym budes zit so psom, budu chvile, ked ta podobne veci budu mrziet, hlavne ak si nie si ista ci trest psik pochopil.
To ti mozem povedat z vlastnej skusenosti, hoci ja na toho mojho len zvysujem hlas, kedze je dost plachy.

anjelicek

vcera som sedela v kresle,vyskocil mi na nohy a z nicoho nic mi kusol do brady,taku som mu capla po zadku,nechcela som,ale taka som bola rozculena.ostala mi tam taka mala podliatina.dufam si to nezapamata:-( potom hodil na mna tie jeho psie oci a bolo mi to tak luto.viem ze to neurobil naschval,chcel sa jasit a hrat,ale bolo to fakt necakane.potom som ho vzala na seba,na kolena a hladkala ho,tak sa drzal:-))

dedy

meter a pol v pohode staci, len som sa nevedela, ci nemas len nejake uplne kratke, pripadne metrove, lebo to by asi nestacilo, skus ho potkynat a uvidis co spravi
Frajer ti dobre poradil, je sialenstvo chodit vencit na vodzke :), ak by sa ti neskor vyskytol problem s privolanim, ze ta zacne ignorovat mozes zacat vencit na stopovacke(10m vodzka, dostat kupit takmer v kazdom hypermarkete)
moj mal tiez nedavno uska, a kamaratka mu nieco RAZ dala a ono ho to preslo (klopklop),ked ju v blizkej buducnosti zachytim spytam sa jej co to bolo
mozes mu dat do usi aj framykoin (ludsky liek) das na prst a potries mu ucho, kedze je to aj pre novorodencov, nemoze to byt nebezpecne ani pre psika (moj to parkrat dostal)
www.edusan.cz

anjelicek

ja som sa tiez strasne bala ze mi utecie ked ho pustim a frajer ma stale presviedcal nech ho pustim,tak som tak urobila a vazne neutecie,musim si zaklopat:-) ved predsa je to ´´pubertiak´´ zaciti niekde nejaku fenu a uz ho nie je.voditko nemam velmi dlhe,asi tak meter a pol,ale pochopila som:) vyskusam.
neviem co s tym jeho uskom. cistim mu ho 2x tyzdenne a stale to ma rovnake,nelepsi sa.a pritom mu lekar skumal ci to nema nejake bakterie,ze by dostal antibiotika,ale ze to je len nejaka klasicka bakteria.vcera si chudacik lahol na zem a zacal sa tym uskom suchat po zemi:-(

dedy

anjelicek, tak toto ma fakt prekvapuje, kedze vacsinou to je presne naopak. Na prechadzakach vacsinou psy zdrhaju a z prechadzky idu kludnejsie
mozes skusit jednu vec, pokusim sa to co najzrozumitelnejsie vysvetlit. ak mas dostatocne dlhe voditko, normalne psika pripnes na voditko, das si ho k lavej nohe, chytis voditko kusok nad obojkom, aby bolo viac na psikovej lavej strane a koniec voditka mu das tak pod hrudnik a chytis druhy koniec, aby si ho mala dostatocne nakratko. Voditko musi mat pod hrudou aby sa dotykalo aj hornych casti noh, aby o voditko pes zakopaval.
neviem to teraz lepsie vysvetlit, skus si to precitat a ak si pochopila tak to skus vyskusat: ako zareaguje ked sa bude potkýnať

anjelicek

dedy vies co som si vsimla? ked idem s havoskom na prechadzku,vacsinou ideme tak na pole,tak ked ho tam pustim,tak ma viacej poslucha ako ked je na voditku.a to vazne,ide mi pri nohe,ked sa vzdiali a zavolam na neho tak dobehne,ked sa rozutekam,uteka za mnou..ale zato ked je na voditku,to je hroza...taha sa o sto sest a vazne nezabera ani potiahnutie,ani okriknutie,..nic:-/

dedy

anjelicek, ja som sa na ziadne rady nemohla pred 6rokmi spoliehat: internet bol pre mna velka neznama. bola som v obchode pre zvierata, pozerala som na vzorky ktore tam mal majitel obchodu ulozene, a pisalo tam ze pre stenata, tak som to vzala (pacil sa mi aj tvar), a az dodatocne, po niekolkych rokoch som zistila, ze je to vraj cenovo stredna trieda a vraj aj kvalitna. No predavaju sa ,ako som zistila,dva druhy (vo farebnych a ciernobielych vreciach, vraj su lepsie farebne, ale ze v nich nie je taky zasadny rozdiel, tak neviem)
ono to ides cestou pokusu a omylu, kupis a zistis ci psovi chuti, ak nie tak kupis ine

anjelicek

dedy my tu mame jeden obchod s krmivami a tam to oni maju len mechy s granulami vedla seba,takze nemam ani sancu si to pozriet tam a co sa tyka ich rad tam v obchode...otrasne.je tu est ejedne obchod s krmivom,novy,tak skusim tam zabehnut.ja byvam 40 km od Bratislavy.nasla som jeden super obchod,len neviem ci tam nedrzia len znacku Eukanuba a Royal.ale mali tam od zvieratiek,cez krmiva,hracky,techniku,domceky..fakt vsetko:)len vtedy som tam bola tak na 5 minut a to sa nedalo popozerat:-(ale vdaka za tie stranky,su tam dobre veci:)