Gyn. vysetrenie "panny"

Príspevok v téme: Gyn. vysetrenie "panny"
lilooo

ahojte,absolvovala som svoje prve vysetrenie u gynekologa. Zobral mi aj vyter z krcku maternice. Vsetky vysetrenia robil cez posvu,aj ked som zdoraznila, ze som este pohlavny styk nemala. Robil to pomocou kliestikou(kt. boli dost velke a aj to dost bolelo), nasledujuci vytok bol taky ruzovkasty.Je mozne, aby mi doktor pretrhol panensku blanu????!!!!!Teda moze prebiehat aj u panny vysetrenie cez posvu, alebo iba vylucne cez konecnik??Zacinam byt z toho dost nervozna :-(

minnie mys

No Lilooo :(...Tak ti drzim palce...nech ti zrkadlo dobre ukaze ( :D ), ked ti na tom tak velmi zalezi...ale ozaj sa na tom netrap...rozumiem ten princip, ale vedz ze "ozajstne" panenstvo stracas az pocas sexu...no aj tak dufam, ze mas pravdu...inak tiez by ma to zaujimalo ci sa to tak da...otvorit niekoho bez narusenia..hmmm...pa, a ak nieco daj vediet :D

lilooo

..uz hladam to najvacsie zrkadlo :-DDD ...uz som pocula aj taky nazor, ze gyn. vie ako ma tie klieste tam nakonci otorit, aby sa blana len natiahla..ale to bol bohuzial len jeden jediny nazor, kt. mi dal troska nadeje...zajtra snad ziskam nazor nejakeho odbornika...

minnie mys

Wow...no divim sa tiez! Lebo ked mna vysetroval a povedal ze mi zaroven vezme aj ster, tak ma tiez napadlo, ze ja tam tu blanu uz nemam ci co??? Alebo sa to da aj cez nu? Nepytala som sa...drzala som zobak, bo som sa citila trapne jak nikdy predtym...
Ale tvoj pripad tiez nechapem...najma ked si mu to PREDTYM zdoraznila...a tiez pises ze ob mini a nie si velka sportovkyna...tak tiez si myslim zeby si tam tu blanu mala mat, ale ja vazne nechapem! Nikdy predtym som nepocula ze by sa to mohlo takto vykonat...
Inak mna nikdy nenapadlo pozriet si to v zrkadielku :-p, tak ako ahojcek pise...tak to vyskusaj...:-p...

lilooo

1. jasne som mu zdoraznila, ze som pohlavny styk nemala!!..tak zacal omacky okolo toho ako to pri pohla. styku prebieha..bla bla...2. ster bral predpokladam prave kvoli tomu, aby som mala kompletne vysetrenia za sebou 3. tamponom som si nemohla poskodit, lebo som max.10krat pouzila tampon (mini OB!!)4. sportovec tez nie som nejaky veliky...5. on proste zobral to kovove nieco ma velmi stiplo a bolo po...nic sa ma nepytal, ani nevravel ci ju tam vidi alebo nie...a mne to v tej chvili prislo tak, ze to proste takto ma byt, ze je to standardny postup...

minnie mys

Lilooo...takze ty si mu predtym nepovedala ze si nemala pohlavny styk??? Lebo potom to nechapem, ze ked ta zacal vysetrovat, tak on si to nevsimol? Pretoze by to bol URCITE podotkol...ze si sa mu s tym "nepochvalila"...urcite by to nebral do vzduchu...keby ti tu blanu uvidel, tak by si aj uvedomil ze nie je dovod na ster z krcka (co osobne nebola nutnost ani u mna kedze som bola tiez panna, ale co uz mu budem vykladat pocas toho...) Takze naozaj nechapem preco to robil, ked vravis ze tu blanu si tam mala/mas...ved predsa pocas vysetrenia kebyze to uvidi, tak naozaj ho neprevadza dalej...ozaj to nechapem...jedine vtedy, ak by si tam ziadnu blanu nemala :-O...Taktiez je mozne ze sa ti pretrhla pri zavadzani tamponu, alebo pocas sportovania atd...no z tvojho pripadu som tiez jelen :-O :(

lilooo

isla som na preventivne vysetrenie vzhladom na moj vek(!) a na rodinnu anamnezu, kt. pre mna nie je lichotiva(cysty na vajecnikoch )...vobec som netusila, ze sa ten vyter robi, az po pohl. styku.Nie je mozne aby ten vyter urobil tak, aby tu blanu nenarusil???

minnie mys

Lilooo, tvoj prispevok ma vobec neprekvapuje, pretoze ja som bola prvykrat tiez vysetrovana ako ty - ako panna...Bola to vtedy vlastne moja druha navsteva, pocas prvej mi samozrejme povedal ze ma nebude vysetrovat kedze som este nemala pohlavny styk (bola som tam so svojou velmi silnou menstruaciou naco mi vypisal HAK, ktory aj tak nezabral). Pocas toho, asi po pol roku, som s tym zacala mat problemy, krvacala som aj mimo cyklu, ci slabo, ci silno, tak som isla co najrychlejsie na vysetrenie, a on ma poslal rovno do kabinky sa vyzliect...Neviem ci si vobec pamatal na nas rozhovor, alebo dokladne pozrel kartoteku, ale tiez som mu na to nic nepovedala...iba som vypulila oci, a povedala si ze sa jedna o moje zdravie...neviem...ale asi by to nebol/nemohol urobit, keby si tu kartoteku bol riadne prebehol, alebo keby som sa ja ozvala...ale no neviem...vtedy som si tiez povedala, ze nech ma len vysetri ci mi fakt nic nie je...tak som to predychavala potom vonku tiez...lebo som to vobec necakala...bolo mi to nesmierne divne, a cudne...a tiez ma to dost bolelo...ten si teda mohol mysliet aka skolkarka mu tam sedi, bo som mu este aj hovorila ze "au to co je??? Lebo to strasne stipe" :-/...myslim ze to boli tie klieste ako ma otvaral...no neviem...prezila som a som tu...je to lekar, beriem to tak...
Avsak, ty si tam bola kvoli comu? Pretoze preventivne prehliadky z krcka sa robia ak si uz sex mala...to si mala zdoraznit...tiez nechapem ako sa to mohla stat tebe, ale kasli na to...blana sem tam :)...Mna osobne to nejako nerozculovalo z tohto hladiska...vsak som vedela ze sex som este nemala, tak co...alebo nebodaj to dotycnemu chces potom ukazat na papieroch?:D...Netrap sa tym!

ahojcek

Ako pannu ma gyndak vysetroval cez konecnik. Neskor som isla na vysetrenie kvoli vytoku (mykoza) a gyndacka (svina) ma otvorila takymi velkymi zrkadlami (tak sa volaju tie kliestiky), ze mi natrhla hradzu a to som bola panna. Ci mas celu panensku blanu to predsa zistis, este ta nenapadlo zobrat si zrkadielko a pozriet sa na vaginu? Ani nemas potuchy, ako ma blana vyzerat? Zaujimave, ja som to vedela a moja blana vyzerala ako naspulene pery, taky vencek. Tak sa mrkni a budes vediet. Ten gynekolog bol riaden hajzel, ziaden pap ster ti robit nemusel. Pokial si nemala ziadne problemy, nemala si ako panna na kontrolu ani ist, ja som isla len kvoli tomu, aby mi lekar napisal tabletky a potom, ked som mala problem...

lilooo

slovo, proti slovu :-((((( nexcem sa s takou myslienkou ani zmierit!!!Dufam, ze som aspon odstrasujuci pripad pre ine dievcata, aby sa informovali, co s nimi bude doktor robit...ja som bola tak strasne nervozna(ved viete ako to u gyn. prebieha), ze som to chcela mat za sebou co najskor...

dianka.1

ano, panenska blana je pruzna, ale moju sestru ako pannu vysetroval lekar cez konecnik, povedal, ze cez posvu nemoze, lebo je panna. toto ma velmi prekvapilo, hlavne ked tvrdis, ze to bolelo. isla by som na vysetrenie a kontrolu k inemu gynekologovi, aby som si bola ista, ci je panenska blana neporusena. a ak je porusena, tak ho asi mozes zazalovat.