kam na školu?

minnie mys

Ja sa tiez hlasim za osetrovatelstvo :D. To znie velmi fajne, a zda sa mi to lepsie aj z hladiska perspektivy. Mohla by si popripade skusit aj nieco take, ze interne by si sa dala na osetrovatelstvo a externe na tu socialnu pracu (?). Je to na tebe, ako myslis...
Barbinka, chcela by som podotknut, ze aj ta narocnost externeho studia zavisi zrejme na type skoly... Studovala som aj interne (tlmocnictvo AJ v BB) a externe zurnalistiku (v NR) a na tej zurnalistike sa teda clovek riadne namaka! Najma ked popri tom pracujes, a nemas cas! Na skusky si sa musela takisto seriozne pripravovat ako na internom...je to tazke pre tych externistov, ver mi, najma ked sa chcu aj oni pravidelne a poctivo pripravovat. Nie je to taky vysokoskolsky zivot ako interne, ked mas pauzicky medzi hodinami a niekedy volne dni...h*vno...a rucim ti za to, ze temer nikto ti do uvahy nebude brat to, ze si externista. Vedomosti musis mat. A je to tazsie aj v tom, ze si musis doplnat informacie sama, kedze nemas tolko hodin ako internista, ale neboj sa, ze pozadovat to od teba na skuske budu. Nelebedis si tam ako na internom :D. Takze asi tolko! ;)

barbinka

miselka presne UK som myslela. ale v tejto téme by som sa nemala vyjadrovať, lebo by som nebola asi objektívna. ale ver, že to nie je také jednoduché (myslím soc. prácu). podľa mňa žiadna škola nie je jednoduchá (okrem súkromných a ešte externisti to majú jednoduchšie). možno je veľa ľudí, čo to študuje len tak,aby mali titul, ale sú aj takí, ktorí majú k tým veciam vzťah.

miselka

no barbinka neberiem ti to, ale na vacsinu skol je lahke sa dostat na tento odbor. ale ak sa studuje socialna praca na UK, tak tam sa celkovo tazko da dostat

študentka

ja mam soc.pracu v trnave a nebolo moc tazke sa tam dostat, myslim ako ten test bol lahky celkom.vsak etse mi piste nazory lebo vidim ze su rozne

miselka

ja by som urcite na tvojom mieste nevahala a isla na osetrovatelstvo. socialnu pracu si mzoes aj potom popri zamestnani robit. to studuje kazdy toto len aby mal vysku