ANTIKONCEPCIA PRE 17 ROCNE...

mirka 23

Sara a ty si odkial vyhrabala tuto temu? Nevidiš, že je už rok stará? A Janka ma dobreho lekara, radil jej dobre, HAK nie je sranda, nie su to lentilky, ale umele hormony. Ved ty uvidiš ake problemy budeš mať po vysadení...

sara9510

re jankaa17: je to totalna hlupost antikoncepciu lekari predpisuju aj 15 rocnym babm koli bolestiam a nepravidelnej menstruacii jas om ju zacala pred pred 16 a pokial mas vhodne urcenu antiku pre teba moze ti len prospiet nema ti ako ublizit. jas om ich znasala tak ze som ani nevedela ze nieco beriem a menstruacia mi trva tak 3 dni co mne celkom vyhovje :-D ja mat takeho lekara asi ho vymenim

martinka333

janka mne môj lekár predpísal antikoncepciu ešte ked som mala 16. tie + a - sú u každej ženy individuálne. čo sa týka nepriaznivých účinkov tak to bolo prvý mesiac špinenie, prvý týždeň bolesti hlavy a strašne som sa potila.. pocit ako pri horúčke a trošku som pribrala.... ale to som nejako prežila a teraz som na tom tak, že mám pravidelnú menštruáciu, bez bolesti, menej krvi, krajšia pleť, nemastia sa mi vlasy, zväčšili sa mi prsia a samozrejme sexujeme s priateľom bez starostí:) takto to bolo u mňa... u teba to tak byť ale nemusí... dobre si to zváž a ak ju chceš tak zmeň gynekologa... dobrý lekár by ti ju mal dať a ak ti dá takú čo ti nebude vyhovovať tak ti ju zmení a spolu nájdete takú, ktorá ti sadne

nikolka

xxx111:
dalsi vyplod niekoho kto zije sto rokov za opicami...
je to pravda ze antikoncepciu niektori radia ze cim neskor tym lepsie, ale podla mna je to uplne v pohode..vzdy lepsie ako ostat tehotna.

manuliena

Ad Kajka: ak si to naozaj myslíš, aspoň máš jednoduchší život ... ale s hak to zďaleka nie je také ružové ako sa nás snažia presvedčiť ... vyššie riziko trombózy a pľúcnej embólie, nádorov na pečeni, rakoviny prsníkov a krčka maternice (treba spomenúť aj toľko propagované nižšie riziko rakoviny tela maternice) + také "menej závažné", avšak o to častejšie problémy ako zníženie libida, depresívne sklony, zadržiavanie vody atď. A kopec nepreskúmaných súvislostí - pretože napr. imunita a horm. rovnováha spolu veľmi súvisia a takmer nič sa nevie napr. o tom, aký má hak vplyv na alergie .. a o čom sa tiež často nehovorí, jeden z mechanizmov účinku hak je zabránenie uhniezdenia už oplodneného vajíčka (nevie sa, ako často k tomu dochádza) .. takže je možné, spolu s "krvácaním z vynechania" odíde aj zárodok dieťaťa. Ale to si už musí vyriešiť každý(každá) sám so sebou ...

manuliena

Konečne aj nejaký normálny gynekológ, ktorý sa nedal zaslepiť letákmi farmaceutických spoločností a uvažuje vlastným rozumom ... ale asi by predsalen bolo lepšie (ak si teraz nevieš predstaviť dieťa) brať pár rokov hak a potom keď to už bude možné vysadiť a skúsiť menej invazívne metódy.

xxx111

1. 17 rocne este nemaju co sexovat! 2. sex je na robenie deti, t.j. ked sexujes tak chces mat dieta, ak nechces, nesexuj

kajka

to iste riziko mas aj ked budes mat 30 rokov...ten gynekolog ma aj diplom?? Ved vacsina lekarov antikoncepciu odporuca...zmiernuje menstruacne bolesti, upravi nepravidelnu menstruaciu...a v neposlednom rade chrani pred nezelanym tehotenstvom