vypadávanie vlasov + nadmerné ochlpenie POMOC :(

Príspevok v téme: vypadávanie vlasov + nadmerné ochlpenie POMOC :(
booble

Prosím o radu. Mám nadmerné ochlpenie, na bruchu, vnútorných strán stehien, trosku aj na spodku brady ale tam je uz toho minimum...
Takisto mi strasne vypadavaju vlasy, mam ich hrozne jemne a riedke. A akoby sa mi robili kúty. Nie až tak ako chlapom, ale v poriadku to nieje :( Velmi rychlo sa mi mastia a mam plno lupin (asi suvisi so sebhoreou ktoru mam niekedy na tvari, ale to ma tak nestve) Kedysi som ich mala krasne huste a pevne.
Beriem HAK Chloe s antiandrogennym ucinkom ale ani to nejak nepomaha. Vysledky aj u gynekologicky, aj u endokrynologicky boli v norme.
Nevie mi nejaký odborník pomôcť??? Hlavne ako zlepšiť tie vlasy, nech su hustejsie a pevnejsie a zbaviť sa toho ochlpenia. A ozaj.. mám 18 rokov... Ďakujem o akúkoľvek pomoc, som zúfalá :(

booble

skor ma zaujali tie prirodne vecicky o ktorych napisal pan RNG, je pravda ze prirodne veci by snad nemali uskodit v nejakom inom smere...

svetlana6

ahoj co sa tyka tych vlasov, mne dost pomohol Revalid. cena je sice dost vysoka, ale stalo to za to. treba ho ale uzivat podla navodu. brala som ho uz pred par rokmi tak si to moc nepamatam, ale tusim som uzivala 3 tablety denne 2 alebo tri mesiace. pouziva sa aj na zlepsenie rastu vlasov po chemoterapii. tu je link -odkaz odstránený-

booble

co sa tyka tych hormonov, tu HAK som hlavne brala koli nepravidelnej menstruacii, a kedze tu boli a su aj tieto, nazvem to "kozmeticke" problemy, tak mi lekarka odporucila prave tuto.
ale ked boli moje hormonalne vysledky v poriadku, tak to asi nemam z hormonov, co hej?

chcela by som sa este spýtat na prípravok BIOSIL PLUS, sesternice mi ho odporucili, vraj im to na vlasy pomohlo, i ked som si vedoma ze na kazdeho vsetko posobi inak, ale napriek tomu by som chcela pocut vas nazor nan.

RNG

Hrat sa so syntetickymi hormonami je nebezpecne.
Odporucam skor prirodne zdroje na hormonalnu tvorbu(yam, damiana, pupalka Dong Quai)
Co sa tyka vypadavania vlasov moze byt ako dosledok nedostatku roznych vitaminov, seboroy, a prebytku dehydro testosteronu(DHT).
Vitaminy a mineraly na vlasy sa daju dodat, na to su rozne specialne navrhnute zmesy(Napr Megavitamins for Hair), a prebytok DHT sa riesi obvykle branim zinku, ktory potlaca tvorbu DHT

booble

jasne viem ze je kopec bab ktore maju rovnake problemy, ale to mi na sebavedomi moc nepridava :)
no ja epilujem strojcekom hlavne brusko ale nie moc casto, len ked je to nevyhnutne.
ja som predtym brala HAK Diane35 a pri nej som trosicku zlepsenie videla, len potom som mala pecenove problemy tak som vysadila a vratilo sa to do povodneho stavu.
Ta Chloe co berem teraz je vraj uplne to iste ale ja ten pocit nemam,ziadna zmena...

letna vlocka

ahoj.ja mam tiez viac chlpkov-brusko,krize,stehna,ruky.ruky a nohy(aj stehna)epilujem epilatorom,aj ked mi to vydrzi len tak tri-styri dni a potom musim znova,ale citala som,ze zhruba po pol roku,by to malo byt lepsie a lepsie,tak skusam-druhy mesiac.brucho a krize odfarbujem peroxidom-da sa kupit skatulka ako farba na vlasy a je tam aj prasok aj ta tekutina(100,-sk) ale chcela by som sa tych chlpov zbavit aj na tychto miestach.mozno,az budem mat na to naladu tak to odepilujem tiez.hak mi nepomohla.akurat zihlavovy caj je super vec.odskusane to ma kamoska.ale az po dlhsom case pitia caju sa jej precistili oblicky natolko,aby sa to odrazilo aj na vlasoch a ochlpeni.ten caj je aj proti vypadavaniu vlasov.celkovo je na precistenie organizmu.a je aj chutny.a jest vyvazenu stravu samozrejme. pokial si podla testov zdrava,tak si myslim,ze to je len preto,ze zijeme v svete plnom smogu,znecistenia a nerovnovahy.a je velmi vela bab,ktore maju taky isty problem ako my dve.ja mam tiez 18 :)