vztah na dialku? pocit uzkosti

lenka2

isla by som za nim aj hned.On tam pracuje chce sa zdokonalit v jazyku a nabrat nove skusenosti a nieco aj zarobit. a mna tu drzi skola, som este na VŠ a tu chcem za každu cenu dokoncit,a keby som odisla teraz nie som ista ci by som sa dokazala vratit. priatel ma velmi podporuje aby som dokoncila skolu, lebo aj on ma VŠ. vie aky je univerzitny zivot a nechce ma o nic obrat. no a ja hoci mi je tazko ze nie je so mnou , aj ja som ho podporila ked sa v auguste rozhodol odist tak na rok, dva von aby aj on skusil to co chce, a nemal pocit ze ho obmedzujem. este stastie ze tak raz za mesiac pride aj domov.tak vtedy je to sice chvilka ale asi ta najstastnejsia pre mna ked som s nim.
mam vela spoluziacok aj spoluziakov ktorí funguju na dialku,inak to asi aj tak nejde ked je clovek na VŠ v jednom meste a druha polovicka zasa inde. dufam ze cas pojde rychlo a vsetci sa budeme stastne kazde rano zobudzat v objati svojich lasociek. mozno sa preto oplati vydrzat:-)

tuk

ja uz si aj zvykla ze je prec ale proste stale je smutno a nina a lienka co ty vasi rbia v zahranici ? a chodite za nimi?

lenka2

vidis, nina sama vies ze keby ta chcel podviest tak to spravi tak ze by zmazal vsetky stopy, teda aspon by sa snazil. a to ze ma dake sms v mt je mozno aj snaha o to aby si mu zacala viac verit. hlavne ho pocuvaj a on sam ti povie s kym bol a kde, kto mu pisal...len ho k tomu nesmies tlacit nasilu. viem to podla seba, teraz mi sam bez problemov povie co robkal, kde bol a ked ide aj s nejakou kolegynou tak mi to da vediet dopredu aby som si nedomyslala.trvalo mi to ale naucila som sa respektovat aj jeho kamaratov/ky.hoci ich aj nepoznam vsetkych, aspon mam istotu ze keby ma chcel klamat tak si vymysli nieco ine.
chce to CAS ale zvladnes to!! hlavne ho nekontroluj, nepozeraj mt a nevypytuj sa ho s kym, co kde... nehaj ho nech sa sam nauci ti povedat co robil. lebo ked to budes takto robkat zacne byt neisty aj on a vymazavat sms a miesto toho aby ti povedal ze ide na kavu s kamaratkou, ti povie radsej aby si ho nepodozrievala ze je s kamosom a nahodou sa ti to dostane do usi budes sa citit znova oklamana a podvedena hoci z jeho strany to bude mozno male klamstvo, ktorym ta bude chciet chranit aby si neziarlila.
chce to cas, hlavne to nejde naraz, hlavne si vzdy zachovaj rozvahu a chladnu hlavu nech pojde o cokolvek, lebo mozes zbytocne ublizit aj sebe aj vasmu vztahu. zvladne s to urcite, aj mne to trvalo a teraz som spokojna a stastna a nemusim si domyslat a podozrievat. jednoducho mu verim...

ninaV

TUK antidepresiva nic nevyriesia,iba odkladaju problem dalej..vysad ich,zo zaciatku ta bude chytat sialenstvo,no casom si nato zvyknes ze nie ste casto spolu...uvidis,je to sice VELMI VELMI tazke,no tes sa na chvile,ked uz budete spolu zit a bude spolu stale..to ma drzi pri zivote..a musi i teba...:O

ninaV

LENKA 2-krasne si to napisala,ja uz som si tiez povedala ze NIKDY sa mu nebudem hrabat v mobile,lebo viem,ze aj tak nie je tak blby,keby ma zrovna podvadzal,nenasla by som to tam...sice viem ze ma velmi lubi..no musim verit,musim sa to naucit,hoci este neviem ako,ale musim..

lenka 2

tuk, ten moj je uz druhy mes v nemecku. tak sa nam ta vzdialenost nejako zasa zvacsila, ale asi sa neda nic robit len cakat:-(
ale aspon bol min. vikend doma a to ma velmi prekvapil, teda viac zosokoval, ked sa objavil:-)) teraz ho zasa mesiac neuvidim:-( co uz

lenka2

ninaV asi ani tu nie som sama. aj ja ked vidim pary tak mi hned stisne srdiecko a spominam ako som sa aj ja prechadzala, a stislala a je to tazke vidiet inych, ale zasa si vzdy spomeniem ze este pride cas ked sa budem moct prechadzat aj ja s mojou laskou a mozno mi bude zavidiet aj cely svet:-))
mala som nejaky podobny problem, asi pred rokom. moj priatel pracoval v BA a ja som z RK. mal tam vela kolegov a tiez kamaratky z vysky. vedela som moc dobre ze obcas v pia ide s kamaratmi von a vzdy mi to den dva aj povedal to mi nikdy neklamal kam ide a dokonca vzdy povedal ak isla aj daka ta kolegina alebo kamoska. tiez ma prepadala zavist viac menej ze oni mozu byt s nim a ja...vecer mi raz z takej zabavy napisal ze prisli nejake aj kamosky a ze sa dobre bavia. jasne ze ma prepadla ziarlivost a na druhy den som mu utrusila, dnes viem ze uz najvacsiu blbost mojho zivota-ze nech sa aj nabuduce dobre bavi a a kludne zozenie aj telefonne cisla, ked pojdu nabuduce. nebavil sa so mnou cely tyzden mohla som sa aj rozkrajat ani neprezvonil.potom napisal ze nema vyznam mi nieco pisat ked mu neverim... ze on neurobil nic za co by sa mal hanbit. a mal pravdu. nemala som ho podozrievat, ved keby chcel tak mi napise ze je doma a spi. aj tak by som ho nemala ako spontrolovat.
vdety som si prisahala ze ho nebudem nikdy podozrievat a predsa aj ja mam na vyske spolužiakov s ktorymi obcas sadneme na kavu a nie je na tom nic zle. vtedy som si uvedomila ze LUBIT este NEZNAMENA niekoho VLASTNIT!!! a je tomu rok a nikdy som uz viac nesla do jeho mobilu a ani ma odvtedy nenapadlo ho z niecoho upodozrievat.
keby nieco speravil asi by som na to aj tak prisla.a on mne tiez dava slobodu sa rozhodnut s kym idem von a co von budem robit. neda sa niekoho kontrolovat, pri vztahu na dialku musi byt 100% dovera, aspon to ma naucil moj priatel.

nina cim viac sa budes trapit ziarlivostou tym viac si ublizis a mozno ublizis tym aj jemu. nehaj na nom aby si vazil vas vztah a hlavne teba na tolko aby sam vedel kde je hranica ktoru nesmie prekrocit aby ti neublizil. lebo cim viac sa budes snazit, bude sa citit moc kontrolovany a chlapi to neznasaju. hlavne mu ver a nesnaz sa ho "vlastnit". lebo vzdy budu okolo neho aj kamaratky a s tym nic nespravis. on predsa lubi teba, to si musis natlct do hlavicky. mne to pomohlo, a tiez som uz bola hotova. uz dalsi rok to funguje bez podozrievania a je mi aj lepsie netrapim sa tolko a verim mu. hlavne si pamataj LUBIT neznamena VLASTNIT! drzim ti palce aby si to zvladla

tuk

nina a to uz berem antidepresiva ktore vysadzujem a je mi brutalne zle ale uz tým svinstvom necem trapit svoje telo vsetko je to tazke

ninaV

tuk- JANKA si bud ista ze nie si sama ,resp.nie sme v tom same,mam zopar kamosiek co maju taketo vztahy,no co nam zostava...len cakat...