vytláčanie akné

leli12

ano clovek moze byt na tom zavisly:-D, aj ja som bola, ale ked to nerobim mam ovela lepsiu plet...asi tak...no uz ma to preslo...a poznam mnoho takich pripadov...
radsej si nerypkaj do tvaricky, naozaj len tie zrele vyrazky, neskor by si to mohla lutovat...lebo vyrazky sa zahoja ale s jazvickami je to horsie a dlhodobejsie;-)...takze tak

lizanka

zuzolog:muhehe, to bude asi pokusenie do vsetkeho sparat, mas asi take nutkanie, skus prekonat pevnou volou

na margo vytlacania mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze pokial vytlacis este nedozretu vyrazku, predlzis jej zivotnost, darmo ju budes dezinfikovat. jednoznacne treba vytlacat len zrele vyrazky s bielou hlavickou, aj to vacsinou len take "solistky" ktore su vyrazne zapalenejsie nez ostatne. pokial ti ale zanechavaju vyrazky jazvy, rozhodne nevytlacaj.

leli12

vytlacat akne nie je najlepsie...ked ti uz trci hnis, teda hlavicka, ok...ale ked nie, je zbytocne do toho rypat, potom ti tam moze zostat jazvicka, ktora sa bude dlhsie hojit...takze vytlacat len halvicky co uz trcia, popripade to co ide naozaj lahko...a dodrziavat pritom hygienu, zobrat si cisty obrusok, potom si to vydezifikovat...