Moj priatel ma cervené flaky na kozi - ekzem?

Bubscilver

Zdravim, síce po rokoch, ale snáď niekomu pomôže. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o kvasinkove ochorenie. Väčšinou postihuje ľudí s nadváhou a vyskytuje sa častejšie u mužov ako u žien. Najčastejšie sa vyskytuje medzi nohami a v podpazuší v podobe červených fľakov. Od zapareniny sa líši hlavne tým, že pri dotyku nebolí a pokožka je suchá. Dotyk však môže postihnuté miesto podráždiť.
Treba dodržiavať prísnu dennú hygienu. Umývať si to miesto nearomatizovaným mydlom (najlepšie kúpiť protiplesnove mydlo) a po umytí vždy dobre osušiť. Meniť spodnú bielizeň aj 2x za deň, ideálne po každom umytí.
Ak je možnosť byť nahý, tak vždy využiť ak nie tak si dopriať voľné trenky z kvalitných materiálov.
Treba to miesto proste držať čisté, suché a vzdušné. Ak sa dá znížiť príjem cukru, tiež to nie je na škodu.
Mne táto metóda pomohla.
Ak sa do týždňa max dvoch nedostavia výsledky, odporúčam návštevu u lekára.
Prajem skoré uzdravenie.

MK7

Zdravím vás, chcel by som sa spýtať že jeden deň má svrbeli ruky a dosť sa mi potia. Ale náhle prišlo väčšie svrbenie a vytvarajú sa mi červene fľaky ktoré má tiež svrbia neviem s čoho to môže byť ak by niekto poradil. ďakujem