Ohrýzanie nechtov

mishella

ja som si ties ohryzala dlho nechty no prestala som tym ze som si nalakovala a tym som som sa odvikla a uz neohryzaj pomohol mi lak!

hmmmmmm

mam 17 a stale si ohryzam nechty uz 2x sa mi podarilo prestat ale mam ich strasne slabe...sa mi vsetky olamali a tak som zacala zase hryzt.uz ma to stve za pol roka idem na stuzkovu a nechty hruza

maťušik

deti si ohrýzajú nechty, pretože majú psychické problémy, je teda dôležité, aby ste navštívili psychológa, ktorý vám povie kde ako rodičia robíte chybu. Inak na nechty jestvuje lak, ktorý dieťaťu nechutí. Ako častá pomôcka sa používajú náplasty,ktoré nalepíte na všetky prsty. Nenechajte to náhode, že prestane ohrýzať, keď bude v puberte bude sa za svoje prsty a nechty - ak sa to nimi bude dať nazvať, veľmi hambiť

ivanika

dobry den.moja dva a pol rocna dcera ma
podobny broblem,akurat ona si tie prsty
neohrýza,ale trha si kozku okolo prstov,
hlavne okolo palca.vzdy ked stoji a nieco
pozoruje,tak vidim,ze to robí.uz skusam
ju za to aj pacnut po ruckach,ale o chvilu
znova.uz to trva asi pol roka.co robit?

kapa

chcela by som vas poprosit o radu ako prestat s okusovanim nechtov.Uz som mala aj gelove lenze tie asi po mesiaci odpadli a nemienim davat stale 800 za nechty.Uzivam aj zinok ale nic moc a ani netvrdnu su stale lamave.dakujem

janka

strašný zlozvyk, do mojich 20 aj môj každodenný, nedokázala som prestať, tak to riešim gélovými nechtami. tie si neokusujem, len u chlapcov to je horšie D: gélače asi nie

zuza

Mam 28 rokov a len nedavno som si prestala obhryzat nechty.Skusala som prestat vela,vela krat.A teraz,si ich musim\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\"\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\"\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\&q uot;\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\"STRIHAT\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\"\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \"\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\"\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\"\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ "pretoze mi vadia pri robote.Min. rok som sa zatala a prestala som s tymto navykom.Jednoducho to prislo samo od seba.Je vela ludi s tymto navykom a asi kazdy potrebuje ten svoj cas aby s tym prestal.Ked som bola mala mama mi vzdy jednu capla pri obhryzani.A vzdy som sa na nu najedovala a teraz sa tomu len smejem:premohla som samu seba.....

miselka

ja si tiez ohryzam nechty a nielen nechty ale aj riadne zadery si robim.a nemozem s tym prestat. uz mi je aj do placu pri pohlade na ne. no neviem sa od toho odnaucit.

zara

Mam syna , dnes má už 4 roky. ASi 1 rok dozadu som tiež zápasila s okusovaním nechtov. Mne povedala psychologička/sesternica/že to je len zlozvyk. Kúpila som lak na nechty z horkou príchuťou. Natierala som mu nechty týždeň a po týždni bolo ohrýzanie už len minulosťou.Takže vrelo odporúčam