mat ci nemat dieta

Príspevok v téme: mat ci nemat dieta
macocha?

caute,
mam 32rokov a hoci som uz mala vselijake myslienky na dieta, v poslednej dobe vobec. s priatelom spolu zijeme 3roky, moc sme tuzili po babatku, ale akosi si zvykame na zivot bez starosti. mame cas na seba, priatelov, hobby. nejak nam to pohodlie zacina vyhovovat.je to normalne? tikaju mi bio hodiny a bojim sa aby som nelutovala jedneho dna, ale momentalne to tak necitim. co sa deje?

rada

Nesmies mysliet hned na to najhorsie. Predstav si seba samu o takych 15 rokov. Kolki z vasich priatelov budu bezdetni? Ver mi,ze 90% ich mat bude.Budu sa venovat rodinam a na zabavu uz tolko casu mat nebudu. Staroby sa nebojis? Kto ti pomoze,ak nebudes mat dieta? Ja sa bojim tej nemohucnosti,ktoru niekedy u starych ludi vidim, ako im nema kto pomoct. No a dieta ako si vychovas a co don vlozis,take bude, vidim to na mojej.No a partia? Pozri, tiez som bola mlada a bola som v roznych partiach a zalezalo len na mne, ci sa spustim,ci nie a kedze som mala v rodine dobre zazemie, nic take sa nestalo.Prestan sa bat a zacni zit. Nezaoberaj sa uz myslienkou na dieta, zi zatial tak,ako zijes a ver mi o dva rocky uz budes vypisovat na forum,aka si satstna mamina a ake mas krasne dietatko:))

zvisacka

ahoj, mam 30 rokov a stroskotane manzelstvo koli tomu ze moj ex nechcel deti a ja som po nicom tak netuzila ako po nejakom drobceku...a stale tuzim... Pokial mas pri sebe muza ktoreho milujes a je ti oporou neriskovala by som a urcite by som zacala rozmyslat nad dietatkom, nie som matka ale ked citam tu tie prispevky musi to byt krasny pocit a dufam ze ho raz tiez zazijem...vela stastia :-))

macocha?

ja som taka ista, strasne sa bojim o vsetkych.a ked vidim, ake su dnesne decka protivne, zle, mozu byt aj dobre vychovane, ale dostanu sa do zlej partie a nepomoze nic. som taky strachopud a radsej to zakryvam, ze masku pohodlia

rada

Ja som na svoju dceru cakala par rokov, mali sme problemy s otehotnenim a dnes je to nas najvacsi poklad.Prve mesiace som s nou bola sama, stahovali sme sa spat na Sk a manzel bol uz tam a poviem ti ten strach cez noc...Na kazde zamrncanie som sa budila, navyse casto vtedy hovrili o syndrome nahleho umrtia...Ked som ju kojila,pristihla som sa, ze sa mi zda,ze pada z okna, alebo ju pohryzol pes-myslela som si,ze som nenormalna. Tiez ma prenasledoval velky strach,ale pominulo to. Je pravda aj teraz mam strach, ze ked vyrastie,aby sa nedostala do zlej partie, aby si nenasla nejkeho blba,ale ten strach uz clovek bude mat cely zivot. Ved urcite sa bojis aj o partnera, aby niekde cestou nehavaroval, o seba ,aby si nedostala nejaku vaznu chorobu...Ten strach patri k zivotu a len kvoli nenmu nemat dieta...Zazijes s nim tolko statia a radosti,ze to ten strach prevazi.Daj tomu cas,uvidis, vsetko sa nakoniec vyriesi.

rada

No a este nieco,ak citis, ze by si bola zly rodic,tak to dieta radsej ozaj nemaj. Pravdu povediac tomu ale neverim,ze by si bola zly rodic, to by si tu nepisala a mala by si uz davno dieta a kaslala nan. Chce to len cas, mozno o rok budes zmyslat inac. Mam tri tety a ani jedna nemala dieta a ver mi, dnes toho lutuju. Dve ho nemohli mat a jedna ho cakala ,ale rozvadzala sa a dala si ho zobrat a potom uz nemala a cely zivot to lutovala. Svoju lasku davala mne a bratovi,ale nebolo to ono, my sme mali svojich rodicov. Raz dokonca pomyslala aj na adopciu,ale nakoniec ,neviem preco z toho zislo.

macocha?

neviem, je to tak vo mne, ze sa prilis bojim. sestra ma 2 krasne, zdrve deti, strane ich lubim, ale zaroven sa velmi o ne bojim, staci len, ze sui prechladnute, a ja mam tie najhorsie scenare. no a potom, hoci ich milujem, som rada, ked ich vratim ich mamine. my sme sa o baby este nepokusali, hoci tento rok sme o nicom inom nehovorili, len o tom, ze na jesen sa do toho pustime a zrazu, sa nam nechce.je nam krasne ako nam je teraz.

rada

Pozri to co vravia druhi,este nemusi byt pravda, mozu tvrdit, ze nechceu deti a pritom ich v skutocnosti nemozu ani mat-neplodnost stale stupa. Preco by ti malo dietatko zomriet, ochoriet?Preco sa toho bojis? Preco sa netesis na zdrave dietatko,ktore ti bude den co den dokazovat,ze zit pren je pre teba to najdolezitejsie a hlavne? Preco sa nespytas mam, ktore lutuju,ze maju dieta?
Toho strachu sa musis zbavit ved zatial je neopodstatneny. Asi ta to trapi,to dieta, ked sem pises,inac by si si dalej uzivala a nevypisovala sem, ci sa mylim?

macocha?

vies, je zvlastne, ze ma lutujes, lebo ja poznam vela ludi, co nechcu deti.mozno je lepsie nemat, ako byt zly rodic.nemyslis? mna osobne desi napriklad predstava, ze budeme mat dietatko a ono mi ochorie, zomrie, niekto mi ho zabije. toto je moja nocna mora, to by som neprezila.

agina

macocha ja ti poviem tak, na to dieta nebudes pripravena nikdy.Ak to budes stale odkladat, jedneho dna sa moze stat, ze ho nebudete mat vobec.Ja mam 27 rokov a poviem ti pravdu, ze by som vsetky svoje konicky a hobby a priatelov kludne vymenila za ten maly vresiaci holohlavy batoh.Splnil sa nam sen a v novembri cakame chlapceka. Vsetci sa velmi tesime a sme stastni, ze tu bude s nami a len náš!!!!

jablonkaa

macocha, daj sem mailovu adresu, poslem ti fotky mojich dvoch drobcov, a keby si este pocula to mamamama, navyse, keby ta mohli objat take drobne rucky a silno privinut, aby citili tvoju blizkost a ochranu...
poviem ti, cas pri detoch strasne rychlo leti, a ja mam naopak strach, ze moje takmer rocne a stvorrocne deti ma ZARAZ nebudu potrebovat a ja si budem zit pokojny a bezstarostny zivot. tak toho sa ja prave bojim. som vdacna za to, ze mam prilezitost byt MAMOU.