CItovy natlak

Príspevok v téme: CItovy natlak
papulko

Ahojte, prosim poradte mi,uz dlhsiu dobu sa mi niekto /blizka rodina/ zdoveruje s problemamy, kt. si viac menej sama sposobila, nechava sa vyuzivat ludmi,po citovej stranke a nanestastie aj financne. Ked som sa snazila poradit, vybafla na mna, ze ja tomu nerozumiem.
Problem je v tom, ze ja mam dost svojich problemov /aj zdravotnych/ a velmi negativne to affektuje mna a mojho priatela. Proste ona stale dookola riesi veci a udalosti a ludi, kt. za do vobec nestoja a stale to predomnou rozobera, proste je uplene zaslepena. A ja som uz velmi casto nahnevana a vycerpana z toho. Niekedy som uz reagovala, zvysenym hlasom a povedala som si svoj nazor, dokonca moj priatel jej povedal, nech ma nezatazuje s niektorymi vecami.
Otvorit oci jej asi neotvorim, ale neviem, ako jej vysvetlit, nech ma s tym nezatazuje

papluko

jojkac, nebudem ta o nicom presviecat, kazdy ma pravo na svoj nazor. Ale psychika cloveka je zradna, a stane sa ze niekto potrebuje aj liecbu psychiatra. Ja sa nepotrebujem vykecat.)

papluko

mamca, ja som uz povedala sem tam nie, ze uz stacilo, nech sa pozrie na veci racionalne, ze je pravda, ze vela veci v zivote zbabrala, ale uz to nezmani. /joj, a potom som bola ja ta zla/, a ked zacne, tak ju vypocujem a casto odbocim na inu temu. ALe uz som tu pisala, ze je to dost vazne, a aj ked navstevuje psychiatra a berie dost liekov, musi sama CHCIET.

jojkac

je to mozno provokacne,a opacne ako ostatne pisu. ale treba ju pocuvat a nie posielat za psychologom a aby brala antidepresiva. Chyba je v tebe ze nevies filtorvat a oddelovat jej problemy od svojich a ze si egoisticka a zahladena len do svojich problemov a chces sa aj ty len vykecat a asi nie dostatocne pocuvat.

mamca

Papulko,píšeš,okrem iného,že tá osoba sa necháva zneužívať a zrejme nevie povedať nie.V tomto vidím pre teba v nej také zrkadlo-nerobíš to predsa aj ty? Zneužíva ťa a ty nevieš povedať nie,nebudem to počúvať...Popracuj na svojom sebavedomí,rieš svoje problémy,ona buď pochopí alebo si nájde niekoho iného..To je však už jej záležitosť.Tak,ako jej hovoríš,nech sa nenechá využívať,tak to povedz sebe. Držím palce,aby sa po vašom odchode na novom mieste zas niekto podobný na teba "neprilepil" a ty si sa sama naučila určovať,do akej miery si ochotná pomôcť.

[zruseny12]

na stress si kup v lekarni B-komplex a forte.....je silnejsi....a uz to nejak pretrp kym neodydete...viem,ze je to tazke,ale nic ine ti neostava...

[zruseny12]

papulko....tak mozno to bude dobre ked odydete tak aspon zasa niekto iny bude na tvojom mieste a tak pochopia,ze mas pravdu...ze nie je az taka chudera...ked zivot je tak tazky a tak tazko sa da z niektorymi ludmi vychadzat i ked clovek by neviem ako chcel...poznam to...niekto je hlupy,niekto nechce atd.taky je uz zivot...len hlavne ty sa nedaj a nejak to pretrp...vela stastia prajem...

papulko

RADA, mas pravdu, kto to osobne nezazil nevie.(
Nemozem pisat detaily, co sa vsetko stalo, ale ja som s tou osobou skoro v dennom kontakte a venujem jej velmi vela casu. Ano, je pravdou, ze uz dlhu dobu nedokazem odburavat zo seba, ten stres co na mna prenasa. Lenze niektory ludia si nepripustia ze potrebuju castejsiu navstevu odbornika. Uvedomila som si, ze ona ma nepotrebuje na to , aby som sa s nou kamaratila, ona potrebuje,aby som pri nej sedela a bola ticho a len nemo pritakala, nepotrebuje pocut moj nadozor, moje rady. Proste ked niekto je citovo labilny,a je zavisli na tom, co by nemal, a ani neviem, ako sa to odborne vsetko vola, je to choroba a potrebuje aj navstevu odbornika.
Ona uz svojou labilitou, a naivitou, sposobila dost vazne problemy aj inym, a dost nestastne ich to affektovalo.

rada

gabrielik velice jednoduche, co si napisal. Ono to tak nefunguje. Velmi dobre sa to cita a tebe asi radi. Nechcem ta urazat ani nic podobne. Ale chcem len povedat, ze ja tu skusenost mam, ked chcela nasla som si cas, vypocujem, ak chce a viem poradit, poradim... ale jednoducho nepocuva. Tu nejde ublizovat jej alebo sebe. Ale pomoct jej, lebo ja a papulko uz to nezvlada. Potrebuje odbornu pomoc a samozrejme aj kamaratku, ale musi si uvedomit, ze nielen ona ma problemy, ale aj my mame city... Ja by som to vedela rozoberat velmi vela, tak preto v skratke. Ono to neni take jednoduche ako pises. A nie je to len chvilkova zalezitost, ale uz niekolko rokov a to je uz myslim ze dost.

gabrielik

my ludia sme zvlastne stvorenia. Nedokazeme pomoct sebe a chceme pomahat inym.
Vsetko co ti rozprava su len slova a tie ti nemozu ublizit. Nieje to noz ani sekera, ktorou by ta mohla zranit.
Ze "TO" tak prezivas a nechas sa "vyciciavat" je len v tvojej hlave.
Rozumies?
Staci ak sa otvoris a nechas tie jej problemy prejst. Nenechavj si ich v sebe, su jej a nie tvoje.
Nemusis byt na nu zla, ani ju odbit.Mozno by len stacilo, keby si si nasla cas pre nu. Len pre nu a ten cas jej venovala. Povedz jej ze si ju rada vypocujes, ale nedokazes jej pomoct. Ak jej to staci, tak ze to pre nu rada urobis.
Ale povedz jej aj to, ze ta to trapi, ked to vravi stale dookola a ty jej s tym nevies pomoct.
Ale druhykrat jej zase povedz, ze to ste uz preberali a ze by ste sa mohli rozpravat zas o inom, o niecom veselom zo zivota.
Pytaj sa jej na zazitky zo zivota, alebo sa len zmen a stan sa optimistickou a uvidis ze aj ludia okolo teba budu ini a hlavne nedokazu ti ublizit. Pretoze to ti neublizuju ludia ale tvoje pocity, ktore nevies spracovat.