Dcera chce ostat v cudzine natrvalo

jankaaaaaaaaa

ja to tiez necakam, lenze pisem to ze v zahranici vo vyspelych krajinach aj obycajny robotnik ci kuchar ci umyvac riadu dokaze zit sam, zarobit si, usetrit, ist na dovolenku alebo co. ale tu z normalnych pracovnych pozicii sa to neda! a nezamestannost? preboha.. o tom cely cas hovorim, ze tu sa neda zit z normalneho platu, tu treba mat znamosti a neviem kolko titulov za sebou . ale normalni priemerni clovek? moze zit zo dna na den akurat

LETICIA

tak moja znama isla do zahranicia a plati podnajom 600€ a ostane jej minimum. ale aj co taka praca zo zivota ti zoberie. moj kamos sa dobre dostal je europravnik v luxembursku, to uz je ina praca ako tak.

LETICIA

no neda sa len tak osamostatnit, ja tiez necakam ze zo dna na den budem milionarka, pomaly dalej zajdes. je ine ked vypadnes na rok si zarobit a nieco si uz dovolis kupit, ale tak aby si sa mala aj tu kde uplatnit, nie cely zivot byt v cudzine a dnes uz maju asistentky.

jankaaaaaaaaa

v zahranici su ceny podbone nasim, mozno o par eur viac, ale tam su platy 3x vyssie, ale cenny potravim ci oblecenia 3x vyssie niesu

LETICIA

jankaaaa asi si nevidela vyplaty pravnikov, advokatov, sukr. learov, zivnostnikov, sudcov a mohla by som tu menovat dost v zahranici dajme tomu zarobis 2000€ ale kolko potrebujes na stravu, ubytovanie, potrebujes sa aj obliect nepocitas. a vacsinou do zahranicia chodia robit podradnu robotu a makat ako kone.

jankaaaaaaaaa

tiez tak nezijem, pretoze zijem u rodicov, ale keby osm sa chcela osamostatnit tak by som zit zo dna na den musela alebo neviem ci vobec sa da osamostatnit, asi neda. a nechcem byt pri rodicoch do konca zivota

jankaaaaaaaaa

nesla som len tak pre srandu studovat na VS, ale bohuzial, tu na slovensku si pracu nenajdem a nepisem ze moja priorita je robit robotnika ci umyvacku riadu, ale aj ta umyvacka riadu zua dvojnasobny plat slovenskeho platu je lepsia,. to som napisala.
este som nevidela ze kazdy ucitel ma asistentku ktora opravuje ziakom pisomky, ako neviem na akej skole je tvoj otec riaditelom, ale za mojich cias take nic nebolo

LETICIA

jankaaaa mas pravdu, vacina tu zije od vyplaty do vyplaty, ale kazdy si je strojcomsvojho stastia, len treba byt spravnom case na spravnom mieste. a v tom mas pravdu, v dnesnej dobe byt si kupit jedine na hypoteku, to uz nieje tak, ako niekedy ked sanasi vzali dostali byt, prinajhorsom za 40 000sk. ale to asi kazdy tak, tak chod do zahranicia a plat podnajom za 600€ na mesiac co nikdy nebude tvoje. cigan dostane zadarmo byt a mne kedy daju? ved aj ja chcem!