Poznate Lutenyl?

Jane7

Lutenyl je presne na to určený, čo je napísané v príbalovom letáku!!!
www.liekinfo.sk
Keď Vám tento liek predpíše lekár na oddialenie menštruácie, je to pre to, že to je jeden z jeho nežiaducich účinkov a to že nefunguje na každú rovnako je preto pochopiteľne. Treba sa aj v lekárni spýtať pri kúpe liekov, tie farmaceutky vedia koľkokrát viac ako lekári!!! Ja ho mám na predĺženie cyklu, keďže ho mám krátky a snažím sa otehotnieť. Tak uvidím čo to so mnou bude robiť. Keď máte ďalšie nežiadúce účinky, ako sú uvedené v letáku, treba to vždy povedať lekárovi a on rozhodne či budete v liečbe pokračovať ďalej. Aj keď mne sa stalo, že som mala nežiadúci účinok /poruchy videnia/ čo bol dokonca popísaný v letáku a lekár tomu nechcel veriť, že sa to ešte žiadnej jeho pacientke nestalo. Fakt to nie je sranda brať hormóny a z vlastnej skúsenosti viem, že veľa krát sa rieši sekundárny problém a nie primárny. Naše zdravotníctvo, vrátane lekárov je celé zle, pacient musí zisťovať na nete čo má so sebou robiť, tak sa nedajte odbiť, je to vaše zdravie, treba lekárov doslova žrať, aby ste vôbec niečo zistili!!!

katka112

lutenyl nikdy viac...stacilo 1 mesiac a rozhaseny organizmus....meskajuca menstruacia....striedanie nalad...asi boli jeho vedlajsie ucinky odsksusane na lietajucom detskom baloniku....inak si to neviem vysvetlit.

Biuska

Ahojte, tiez sa s vami podelim o skúsenosť. Moja gynekologicka mi predpisala lutenyl kvoli nepravidelnej menstruacii, dokopy som o tom lieku nic nevedela, no zacala som to brat v nadeji ze mi to pomoze. Menstruacia sa mi vdaka tomu konecne dostavila, ale mala som dalsie dva alebo tri tyzdne problemy. Obrovske bolesti na zaciatku pri pohlavnom styku. Bola som strasne stiahnuta a uzka, pricom som bola maximalne uvolnena. Mala som prísť po menstruacii po dalsi balik lutenylu, ale nesla som, pretoze som sa obavala ze som tie bolesti mala z uzivania tychto liekov. Uz je to somnou chvalabohu v poriadku. Takze ja rozhodne lutenyl neodporucam. Niekomu to sice pomoct moze, ale toto co sa stalo mne bolo velmi neprijemne a bolestive.

Emma 1991

Ahojte ja som začala užívať lutenyl na úpravu menštruácie. Moja gynekologička mi povedala že ho mam brať od 15 do 20 dňa cyklu už ubehlo šesť dní od kedy som prestala brať tabletky a menzes ešte stále nikde. Mám bolesti v podbrusku a aj som sa vyhadzala a stále nič. S priateľom sme si dávali pozor takže by som sa vas chcela opýtať či to aj vám takto meškalo . Ďakujem ak mi poradíte

LenkaPorad32

Ahojte ja tiez uzivam Lutenyl uz 3 mesiac kvoli myomu a pribrala som 4 kila.No dnes som si zistil u Doktorky ze ten liek vytvara v tele vodu a ked ho prestanem uzivat tak sa to samo vrati do normalu....asi tak majte sa pekne

tiny

ja som ho tiež brala, ale odkedy mi nabehli pigmentové škvrny, tak som ho vysadila a cyklus mám ako keby som ho brala..zatiaľ

lili72

Aj ja užívam lutenyl a pociťujem rôzne vedľajšie účinky ako sú trasenie, slabosť, únava, bolesti v podbrušku a žalúdka, problémy s trávením, bolesť hlavy, vnútorná nervozita a nepokoj. Sú to vedľajšie účinky, tak neviem prečo sa o nich nepíše v príbalovom letáku viac ...

Evina28

Ahojte, ja som LUTENYYL užívala nejako cez 3 roky na úpravu cyklu. Mne tieto tabletky pomáhali. Keďže sme chceli s priateľom bábätko, rozhodla som sa, že ich prestanem brať. Len tak, bez toho aby som sa poradila so svojou gynekologičkou. Krámy dostávam pravidelne, aj keď pred užívaním LUTENULU som mala neustále nepravidelný cyklus.
A čo sa týka toho, aby oddialili menzes, tak je to tak. Samozrejme, že pri oddialení a úprave cyklu platí iné užívanie lieku. :)

Siska74

KEDYSI SOM POUžíVALA NORETISTERON, ALE T.R. MI DR. DOPORUčIL LUTENYL. BáLA SOM SA, čI BUDE účINNý, ALE FUNGUJE! ZAčALA SOM 3 DNI PRED OčAKáVANOU MENšTR., VYBRALA SOM 10tbl.A PRIšLI MI Až PO 7 DňOCH.TO JEDINéMI VADILO A EšTE AJ TO, žE Sú BOLESTIVEJšIE A SILNé!!! ALE DOVOLENKA BOLA VDAKA TOMU SUPER :)

Nenuš

Ahoj, prosím vás potrebujem pomôcť ... dnes som si dala prvú tabletku Lutenylu (na oddialenie menštruácie) a dostala som o pár hodín menštruáciu, chcela by som vedieť či môžem ďalej brať tabletky aby sa mi posunuli lebo o pár dní idem na dovolenku ...