nárok na zaopatrenie dieťaťa

Príspevok v téme: nárok na zaopatrenie dieťaťa
zaja

moja priatelka ma takyto problem:
jej syn bol lieceny na leukemiu (diagnoza C 91),ona bola cely cas pri nom a dostavala prispevok na zaopatr.dietata.Problem je v tom,ze v juni bola s nim na posudk.(posudok po 5 rokocha ten je:
zdravot.stav: zoslabená bunečná imunita
postihnutie: podľa posudkového lekára 60%
ZŤP: ešte predĺžený na 3 roky, potom ďalšia posudková
Lieky: v súčasnosti Ribomunil, Penclen (ohľadom streptokoka) vitamíny Vigantol, Vitaglukan
únavnosť: občas
kontoly u lekára: potrebné ďalej každé 2-3 mesiace
Zamietli jej nárok na kompenzáciu, doteraz ju dostavala.zda sa jej to zvlastne,lebo postihnutie je 60%,musi byt pri nom.neviete niekto poradit,ci ma ten narok na zaopatrenie dietata alebo nie?je 60% dôvod na to,aby jej ho vyplacali?ma sa odvolat?kde?tam kde jej ho zamietli?ako postupovat?ak mate niekto skusenosti,napiste,prosim.
dakujem vsetkym vopred.

zaja

urcite je to ten prispevok o ktorom pises,ja sa dobre nevyznam,lebo to kamaratka ma problem.ona nema internet doma,ale ked pride ku mne,tak ti napise ak teda moze.len neviem,kedy.byva vo vedlajsom meste,stretavame sa v piatok ale tento s nou nebudem.skontaktujem s nou a dohodnem kedy pride.Aťka,potom ti napisem.chcem jej velmi pomoct,dost sa natrapila so synom a teraz ta zena ju casto vytaca a zavadza.
dakujem velmi zatial,kto nieco viete mozete stale pisat.

Aťa

Zaja, môžeš mi napísať na Azetko, rýchlejšie sa skontaktujeme a lepšie mi vysvetlíš, o čo ide. Adresa je...Anka84@azet.sk

Aťa

Zaja, nemyslíš príspevok za opatrovanie blíz. osoby? Ale ak je nejaký na zaopatrenie dieťaťa, neviem o ňom, ale zistim Ti to. Len mi napíš, kto by ho mal tej mamine platiť.

zaja

Aťka,je to prispevok na zaopatrenie dietata alebo choreho.dostava ho lebo je doma pri synovi,nepracuje,opatruje ho pri jeho chorobe.Takze prispevok na zaopatrenie dietata pri 60% postihnutia.prosim ta,vies nieco poradit?vraj od 60% ma naň narok.

zaja

ipolita,dakujem,poviem jej o tejto stranke ked pride a pozrieme ju spolu.
ale ak ma niekto skusenost zo zivota,tak uvitam,lebo ta pani,ktora posiela papiere na schvalovanie (tak som ju pochopila) ju vraj nema v laske,uz raz jej sposobil,ze jej neuznali narok na diety a ked sa odvolala,tak sa cudovali nad tym,ze je to normalne a narok samozrejme ma a hned jej ich uznali.preto kamaratka nie je si ista,ci znovu to takto nedopadlo kvoli postoju tej zeny k nej.ani nevie,ako sa odvolat ked vsetko ide cez nu.stale jej dava najavo neochotu a zatajuje moznosti,ktore by mohla uplatnit a naroky ktore ma.vzdy sa chodi pytat do druheho mesta na urad a potom rovno s informaciami na svoj.a vzdy jej poradia inde lepsie a ona jej o tom nikdy nepovie.

ipolita

Ohľadom príspevku, daní, účtovníctva si prídete na svoje v tomto pripnutom linku:
www.porada.sk

Odpovedajú fundovaní školitelia a odborníci.