Nechraneny sex - Escapelle

Príspevok v téme: Nechraneny sex - Escapelle
Jane000

Dobry den,
mam niekolko nejasnosti ohladom tabletky Escapelle. Mala som s partnerom nechraneny pohlavny styk v posledny den mojej menstruacie. Myslela som si, ze sa nam nemohlo nic zle prihodit, pretoze to ani do mna nedal. Lenze potom som citala na internete, ze moje neplodne dni, na konci menstruacie moze byt v podstate aj plodne, kedze mam velmi nepravidelny cyklus. Na druhy den rano som sa zobudila na priserne krce v podbrusku. Take silne som nikdy v zivote nemala, a to ich mavam pri kazdej menstruacii. Ledva som sa doplazila k tabletkam-no to ma este viac znepokojilo. Moj partner vedel takmer s istotou , ze sa nic nemohlo stat ale po mojom naliehani som uzila tabletku po-Escapelle ktoru som uzila po 36. hodinach po styku. No strach mam aj nadalej, pretoze ucinnost tabletky nieje 100%-na. Po uziti tabletky presli 3 dni, a ja som zaregistrovala iba bolesti hlavy. Taktiez som citala, ze sa menstruacia musi dostavit do 5 dni, lebo ked nie, tak je tabletka neucinna , a moze to znamenat, ze som tehotna? Nechapem takymto reciam, pretoze na letaciku , nebolo nic take pisane. Tak sa vas chcem teda spytat, ako to je s tym krvacanim po uziti tabletky, ci sa krvacanie musi dostavit a ci mi to musi narusit cyklus. A teda, ci mozem byt po tom vsetkom tehotna. Vopred dakujem za odpisanie a vypocutie mojich problemov :)....a este na zaver: mam 15 rokov... snad vas to neodradi. No moji rodicia su trochu konzervativny, cize moja navsteva gynekologa, by bola pre nich nemozna v mojom veku.

danuska123

jane do 5 tich dni ti nemusia prist kramy to je blbost. ja som uzila tiez tabletku tesne po kramoch a kramy mi potom prisli normalne v pravidelnom intervale co mam a tehotna som nebola.nemusim spozorovat ziadne bolesti mozno potom krvavy vytok.podla toho kolko hormonov znesie tvoje telo no si este mlada cize neviem v tvojom pripade.a co sa tyka toho ze by si mala pockat.urcite so sexom ano.aspon ten rok dva pretoze az zrelsia zena dokaze podla mna si to uzit.ostatne pri petingu ked vam to bude chybat ved aj to je dobre.niekedy lepsie ako samotny akt.a pre ostatnych escapelle nie to iste ako bol postinor ze to rozhadzalo cyklus.moze no nemusi ... a viem ze ma 15 no co uz narobime.prisla po radu a sama uz asi vie ze nerobila spravne.

moniqa87

teda to je napad, 15 rokov na krku, skolu pred sebou a uzivat si nechraneny sex... sak mysli na svoju buducnost, dievca...
... bez kondomu by som tomu chalanovi nedala ani keby bol zo zlata, teraz sa modli aby sa ti cyklus dal coskoro doporiadku

denna

no ja mam 15 esce som to nerobila ale na ginde som bola uz v 13 takze neni o com a navyse ked mas 15 mozes ic aj sama nemas sa coho bat okey a tvoji rodicia aj ked su konzervativny mohli by sa zobudit a nebrat ta jak male decko ale ako dospievajuce dievca

madman

co sa tyka sexu v 15ich, ja som zacinala tiez vtedy, ale rozhodne zodpovednejsie. dovolim si tvrdit, ze uz vtedy som mala dost rozumu a zodpovednosti, aby som nemusela vyvadzat taketo hluposti. slecna s tymto pristupom na to este asi uplne zrela nie je .. na druhu stranu, kolko mladych zien je presne rovnakych a uz by na to mohli mat aj vek.

jenny :)

ahoj, ja som tabletku uzila po nejakych 60 hodinach a aj tak zabrala na treti den som dostala kramy, takze je to OK. Mylsim si ze v tvojom pripade asi niesi tehotnaaaa, ale nabuduce siahni po ochrane

zuzana...

Kam to speje tento svet? V 15 sexovať a ešte k tomu bez ochrany? Deti to na nič iné nemyslíte. Škoda, že si toto neprečítajú tvoji rodičia! A tá tabletka je stašne nebezpečná. Nemôže sa uživať po každom nechránenom styku. len v uplne krajnom prípade.Je hormnálna, naruší ti cely cyklus, a budeš rada ak sa tvoje telo po pol roku spamatá. Ak máš peniaze / 700,- Sk/ na túto tabletku tak ich radšej miň na kondómy. A uplne najlepšie je nesexovať ešte aspoň 2 roky. Veď o nič neprídeš. Alebo to robíte len z frajeriny, aby ste a mohli vystatovať pred kamošmi, že to už robíte? Pozri si tu tému ktorá bola dnes napísana. Bola o sexe mladých.

namdam

navsteva gynekologa v tvojom veku nie je vecou konzervativity, ale zdravia a to rodicia musia akceptovat. a v 15ich tam mozes ist kludne sama, bez rodica. Kurnk, tak by som zanadavala. ved je uplne normalne, ze mlade baby chodia ku gynekologovi, nema to nic spolocne so sexualnym zivotom, ale so zdravym vyvojom tvojho tela. mykozy a podobne mozes mat z cohokolvek a v takom pripade co? sedela by si doma na svrbiacej kunde lebo tvoji rodicia su konzervativni?? aaaa!! uplne ma ide rozdrapit ... slecna, mas 15 rokov,vlastne hormony este nie v poriadku a veselo sa ladujes tabletkou Escapelle. Tehotna urcite nie si, ale budes rada, ak sa ti ten cyklus nejak spravi v najblizsom pol roku, po takom obrovskom hormonalnom zasahu ... myslim, ze by ste mali byt o dost zodpovednejsi. ked si netrufas na antikoncepciu (ktora ti mimochodom ten cyklus velmi pekne upravi a nebudes mat bolesti), co tak prezervativ? s rodicmi si normal sadni a vysvetli im, ze antikoncepcia by bola idealna, pretoze mas uplne nerovnomerne krvacanie s bolestami (mozes aj trosku zaklamat) .. ak im uz nemozes rovno povedat aj to, ze nikdy nevies, co sa moze stat a bola by si aj chranena ...