poliewoocka- plis, pozri !!!

karin

werca,specializaciu si vyberas az po studiu,resp. v 6. rocniku.Ja som tiez mala idealy,pred medicinou,chcela som chirurgiu(uz to neplati,kedze by som rada stihala pozdejsie aj manzela,deticky:),ale az na skole zistis,co jednotlive obory obnasaju-ale jedno je iste,ked nieco chces,tak aj ked to chce vela sebazaprenia,ale ked budes odhodlana,zvladnes vsetko.Drzim palce v spravne rozhodnutie.

werca

no ja by som strasne chcela medicinu, ale tak zatial mam este cas...to ja som sa len tak pre zaujimawost pytala. wazne nemam ete ani ponatia, ze aky odbor presne- ak by ma teda niekde zobrali raz. ale wsetkym ostatnym drzim palceky- ako som tak pozerala temy, zda sa mi poliewoocka, ze na buduci rok maturujes ci nejak tak...prajem ti nech sa tam dostanes :)a co ta wiac laka? wseobecne lekarstvo alebo skor nejaka specializacia? diki karin aj poliewoocke :o)

poliewoocka

Ahoj werca, teraz som si vsimla temu-karina ma pravdu, presne toto som pocula o skolach.
Okrem toho, Martin-vynovena fakultna nemocnica, je tam nieco zmenene. V CR je najtazsia medina v Hradci Kralove, vraj...Ja by som chcela 2. LFUK v Prahe, poprip. BA,Matrin a Brno...
Ty by si chcela tiez medicinu?Ja este pomyslam nad architekturou.

karina

ahoj.nie som poliewoocka,ale...ja som na medicine 3 rok,mne bolo jedno,kde budem studovat,len nech je to medicina-a popravde,som ani neverila,ze aj "smrtelnici",bez mudr v rodine sa mozu dostat na medicinu-a stalo sa.Moja rada-Martin,tazko sa tam dostat,fakt sa treba nadrvit vsetky knihy z chemie,i biolu-takmer kazdu veticku,viem o com hovorim,ale nie je nemozne sa tam dostat,aj bez protekcie,mne sa to podarilo,takze da sa to tvrdim ucenim.Ale potom,ked budes sediet nad knihami,da sa tam udrzat.KE-tazke hlavne prve 2 roky,anatku tam dost hrotia-poznam par ludi,co prestupovali do BA-vraj,ze je to lahsie....neviem posudit.A ak rozmyslas,aj nad zahranicim:Brno-maju kreditny system,mozes si prekladat skusky,Plzen-v druhaku hrotia patofyziologiu,ale mensi pocet studentov a tym aj lepsi pristup k nim,Praha-velmi si rozmysli,na ktoru fakultu-su 3,na prvu beru najviac ludi,ale pocas 3 rokov to velmi zriedia,vyse polovica leti,2 a tretia fakulta,beru menej,na rozdiel od 1 LF mas na prijmackach ustny pohovor,ale ked sa tam dostanes,a budes chiet sa udrzat,tak sa to da-tiez sem beru menej studentov,ale potom pocas studia ich tym padom nepotrebuju preriedovat.O inych fakultach nemam info,tak tu nebudem o dalsich pisat.Spravne rozhodnutie a hlavne vela stastia a potom pevne nervy pri studiu,to je velmi dolezite...papa