žurnalistika- ťažké začiatky, ako začať, kam prispievať..atď

Príspevok v téme: žurnalistika- ťažké začiatky, ako začať, kam prispievať..atď
joey

Ahojte.
Tkaže mala by som záujem o štúdium žurnalistiky. Teraz nastupujem do druhého ročníka, na strednej škole. Na to, aby som bola prijatá na vysokú školu niekedy v budúcnosti, bolo by dobré zbierať body už teraz. A to tým, že by som niekde prispievala článkami. Odhodlanie by aj bolo, ale nie som si istá či na to skutočne mám.Ako by som to mohla zistiť, čo myslíte?(slohy píšem výborné, sem-tam prispejem aj do školského časopisu)
Prosím Vás o radu: nevedeli by ste mi poradiť v akých časopisoch by som mohla aspoň raz mesačne prispievať?je jasné , že aj bezplatne...je to predsa istá prax.,,..a ešte..občas mám pocit , že na to nemám, pretože , mňa v podstate treba nasmerovať, presnejšie , zadať mi istú tému ale trošku mi to viac objasniť, čo odo mňa vlastne očakávajú.Je to normálne?
Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem:)

Rebeka12

Joey-moja dcera ja uz vo 4roc zurnalistiky.Ked prisla na vysoku skolu,bola som prekvapena,ze kazdy jeden spoluziak uz v prvom roc.niekde "zarezaval"takze dobre hovoris,treba zacat skor.Uz na prijmacky musis poslat svoje aktivity.Moja dcera robila v radiu,posielala nahravky.Ak budes mat niekde publikovane svoje clanky,vsetko si odkladaj,zide sa ti to !Drzim ti palce a prajem,aby sa ti prianie splnilo

NO NAME

Ahojte, chcela by som študovať žurnalistiku. Moje články sú často uverejňované v školskom časopise. To mi však nestačí a chcela by som prispievať svojou tvorbou aj inde. Chcela by som sa aspoň o trochu viac zviditeľniť. Som som schopná napísať článok na akúkoľvek tému. Mohli by ste mi prosím dať nejaký tip kam by som mohla nezávezne prispievat ?

anči

Ahojte, ja chodim na Bilíkovú a rada yb som vedela o žurnalistike viac. z akých predmetov sa má maturovať, čo ma čaká na VŠ??

lukeon

ak chcete ísť študovať žurnalistiku a ešte ste len deviataci, odporúčam Prvé slovenské literárne gymnázium - jediná stredná škola, kde sa učí žurnalistika a literárna tvorba...chodím tam a je to superrr škola, naj na svete

maťka :o)

ja chodím na KU na žurnu, som veľmi spokojná. máme lepšie vybavenie ako v blave alebo v nitre. pozri si náš portál kde musíme každý týždeň prispievať článkami zumag.ku.sk

ha

na KU nechod tam je to horsie ako na technickej navyhodia ta v prvom rocniku ale az v tretom pred bakalarkou!!!vytriedia tak asi polovicu!!!

hlasatel

ahoéjte idem ja akuratz na strednu a pytam sa ci mozem na nerjkaku skolu ktora by mo dopomohla na vyske zurnalistiky

envy1234

ahoj, aj ja by som chcela isť studovať žurnalistiku. Viem, že by ma niečo také bavilo, len sa bojím prijímačiek. Teraz som štvrtáčka na OA a aj by som sa chcela nejako pripraviť na prijímačky, ale neviem z čoho a ako , je nejaká literatúra, ktorú by som si mohla prečítať, a inak ešte jedna otázočka, z čoho sa robia tie talentovky, v čom spočívajú??? dik Erika

ajja

Studium zurnalistiky musi byt zaujimave. Ale ovela dolezitejsie je zostat zurnalistom, ktory hra fair play :o). Takych dnes neni vela a takych je velmi treba. Nevzdavaj sa tvojho sna a uskutocni ho. Najdi si casopis v mieste bydliska, vyber si temu, ktora by zaujala teba alebo tvojich blizkych, v ktorej si doma. Mala by si o teme vediet viac ako citatel. Necakaj, ze ti temu niekto podhodi, musis si ju sama najst. Kedze si na tomto vebe, co tak o zdravi :o)?

palomino

Joey, najhorsie obdobie je podla mna tesne po skonceni strednej skoly. Cloveka cakaju prijimacky, tape v tom, co chce robit, cim chce byt...Naplno si vychutnaj posledne "detske obdobia", potom uz pojdes do zivota. Som rada, ze som sa uz prehupla cez dvadsiatku a trochu sa mi otvorili oci. Ked ti mozem poradit zo skusenosti, studuj to, co ta neskor uzivi. Manzel mi povedal: kazda praca ta prestane bavit, aj ked je to tvoj konicek, ked ti to vela nevynesie. Druha mudrost, podla ktorej sa teraz riadim je ta, ze v ziadnej robote nerobis to, co ta bavi...V biznise zatial nerobim, zatial este studujem, promocie ma cakaju v maji 09 (pevne dufam). Potom chcem robit bud pre statnu firmu (kde je tazko sa dostat), alebo velku sukromnu ako zacinajuci manazer alebo nemocnicu alebo poistovnu. Chcem ist niekde tam, kde sa da vystupovat po rebriku, nie do firmicky s piatimi ludmi, tam sa toho clovek vela nenauci a stale robis to iste, ziadna moznost postupu...Dalsou mojou poziadavkou je to, aby to bolo v nasom meste alebo blizkom okoli, nechce sa mi kazdy den dochadzat do Chicaga hodinu a pol...Takze je mi v podstate jedno, kde budem robit manazerku, ide mi o to, aby som uz konecne zurocila vsetku tu energiu (a peniaze), co som vlozila do studia a slusne zarobila.