psychologia je sarlatanstvo

Príspevok v téme: psychologia je sarlatanstvo
sarlatanka

Prepacte ,ale mam ten nazor ze psycholog je clovek co rad rozmysla nad problemami a zivotom inych .Ale nepomoze, tymi svojimi kecami ,asi len tak na hodinku alebo den ma clovek z neho dobru naladu. Porozprava sa ,on poradi uplne bezne veci ,,to je relaxacia, hobby sport oddych prechadzku... pripadne povie co komu mate povedat ,a ako co urobit..ale aj to viete, len to nechcete dajme tomu pocut.To predsa moze aj kamarat..? Preco tato spolocnost si ich vobec vazi.Len za to ze maju cas vas vypocut a polutovat a dat vam 10 rad co mate v najblizsej dobre robit? Pred 100 rokmi psycholog nexistoval a nikomu to nevadilo a sedliacky rozum stacil.Ine je psychiater .To je lekar a zaobera sa chemickymi zmenami v mozgu a lieci liekmi stavy ktore vznikli poruchov na biologicokm podklade..Asi bude vacina s tym co som napisala nesuhlasit.To sem ide moda z Ameriky?Je tu niekto komu trvalo psycholog pomohol? Alebo mu psycholog povedal,,ze NOOOO to je liecenie na dlho!!!!,{aby mal z Vas pekne peniazky }

myska

neviem co bolo pointou tvojho prispevku, nejak som ju stratila.ale ked pises, ze pred 100rokmi psycholog neexistoval, tak by si mala brat do uvahy aj to, ze sa zilo inak a ludia v dnesnej dobe maju ine problemy ako pred 100rokmi..psychologia je pekna veda a coraz catejsie v dnesnej dobe vyuzivana.

joni_

no mne psycholog dost pomohol a myslim ze aj trvalo, to k comu som sa dopracovala v terapii sa bude v mojom zivote odrazat aj v buducnosti

igua

mna by hlavne zaujimalo, ako prisla sarlatanka k takemu negativnemu postoju k psychologom...
sarlatanka, ak mozes napis.

pusate

mne moja milovaná psychologička už 3 roky NEZIšTNE pomáha so všetkymi problémami a okrem tých rád moje problémy aj prakticky rieši,neviem si predstaviť keby som ju nemala,pretože ja NIJAKé KAMARáTKY NEMáM!!!ktoré by ma vypočuli a neposmievali sa mi,ona nieje len moja psychologička ale aj naj-kamarátka ku ktorej môžem byť úprimná,ktorá ma pre moju psychickú chorobu neodsudzuje, a aj do bytu k nej ju navštevujem aj brigádu mi vybavila,vždy si spomenie na moje meniny,narodeniny a pozve ma k sebe,kde mi pripraví oslavu a darčeky aj na vianoce,aj ja jej vždy dám nejakú blbosť ale vždy ju to poteší aj jej dcéra je dobrá baba,tiež sme sa skamošili aj mi pomáha v učení a tak,som rada že som pred tými 3ma rokmi šla k psychologičke,aj ked vtedy nedobrovolne

zyxy

a mimochodom, psychologovia a psychologia existovala nie pred sto rokmi, nie pred 1000 rokmi, ale pred par tisic rokmi, sarlatanka =;)

zyxy

psychog vie najst pricinu psychickej nerovnovahy a trapenia, a vie navrhnut moznosti reisenia.

Psychiater okrem toho, co vie psycholog, ma rozsirene moznosti tuto nerovnovahu liecit. Vacsinou sa psychiatri zaoberaju vaznejsimi problemami, ktore maju dopad aj na organizmus a okolity svet, nielen na psychiku.

inka

a neviem ci mi trvalo pomohol to mozno napisem na prahu mojho života.ale pomohol mi tak ze som sa od vtedy zbavila uzkosti a hlavne panickych atakov,vysokeho tlaku a zacala som normalne spavat.to je viac ako som od neho očakavala.jedine čo banujem že som tam nešla skor.

inka

ked som sa konecne odhodlala ist k psychologovi tak som mala z neho pocit ako ze sa za prachy vykecam ,poplacem si a vsetko bude zase tak ako pred tym.na druhy den som zacala rozmyslat aj o tom co sme tam preberali a na konci tyzdna som s atesila kedy pojdem na dalsie sedenie.ak mas dobreho kamarata,tak ti urcite nepovie priamo do oci co robis zle a nebude z teba ani tahat veci,o ktorych ani netušiš ,že su niekde v hlboko v tebe a sposobuju ti obrovske problemy.id elen o tom aby si natrafila na dobreho psychologa a aby si sa dokazala zverit do jeho ruk a verit mu.inak to budes stale vnimat ako zbytočneho človeka v našom zdravotnictve a spoločenskom živote.a neprišlo to z ameriky oni tu stal eboli,len my sme boli taky zatupeni,že sme s ak nemu hanbili chodit aby nahodou na nas niekto neukazal prstom že sme blazni.ja som velmi rada že už je viac ludi,čo beru psychologov ako ludi ,ktori chcu ludom pomahat a naozaj aj pomahaju ludom.

predsa ja

pripada mi to ako keby si cakala, ze ked prides za psychologom tak ti da nejaky zazracny recept, ze ako vyriesit svoje problemy a prejde par dni a uz bude vsetko OK...psycholog ta len navedie ako na to, on to nevyriesi za teba, to musis ty sam...a pre niektorych ludi je lepsie navstvit psychologa ako sa rozpravat s niekym blizkym, pretoze im je neprijemne riesit to s niekym znamym, alebo ich ti priatelia nemusia pochopit alebo sa boja, ze to niekedy zneuziju proti nim...tiez nemam dobre skusenosti s psychologmi, ale neodcudzujem ich