Biele krvinky

natália85

Dobrý den
chcem sa spýtať je normálna hodnota bielych krviniek 3,3
alebo sa mám obávať pretože moja lekárka hovorí že to je normálna hodnota mám 44rokov
Dakujem velmi

mira

"Hustá" krv, vysoká zrážanlivosť krvi je u ľudí, ktorí jedia potravu s vysokým podielom nasýtených mastných kyselín, slané, pečené, suché a tvrdé, údené.
Optimálny podiel nasýtených a nenasýtených mast. kys. by mal byť 1:3. V hovädzom mäse a mlieku je to naopak až 13:1 v prospech nevhodných nasýtených.
Vhodné tuky sú v semenách, orieškoch, strukovinách a panenských olejoch, i tie sa nemajú preháňať.

jannett691

dobry den v prvom rade chcem podakovat za vysvetlenie ,,lek ,,z dna 26.10 mam dalsie vysledky znova leukocyty 11,43 ale boli zvysene aj ine hodnoty eozinofily5,1 a trombocyty 430 prosim o radu mam strach

ferta

Pri hustej krvi mas zvysene riziko trombozy, krvnych zrazenin. Niektori ludia pouzivaju lieky na riedenie krvi. Podla mna skus vypit aspon 2,5 l cistej vody denne, ci sa ti to nezlepsi.

labuba

prosim o vysvetlenie pojmu /ludovo/ husta krv a priciny vzniku resp.coho sa straniť aby sa tomu dalo zabraniť. Ďakujem

lek

Pri takych hodnotach ako uvadzas ty, ide najskor o reaktivne lahko zvyseny pocet bielych krviniek. Pri infekcii, pri zapale, pri niecom zavaznom v nasom tele, pri velkej fyzicekj namahe, pri velkom teple- sa moze reaktivne zvysitn pocet bielych krviniek. Dolezity je aj tzv diferencialny rozpocet- t.j. ake je zastupenie jednotlivych typov bielych krviniek. A co sa tyka leukemie- pre dg leukemie nieje tak dolezity pocet bielych krviniek, ale to ci sa do krvi nevyplavuju z kostnej drene atypicke leukemicke bunky. To moze byt pri pocte 30 tis Le ale aj pri 3 tis Le. Ale ty najskor leukemiu nemas, boli by zmenene aj ine hodnoty (cervene krvinky, krvne dosticky)

jannett691

dobry den uz niekolko rokov mavam zvysene biele krvinky pohybuje sa to od 9 do 11 naposledy som mala 11 a fw bola nizka poradte mi co to moze sposobovat dakujem

aha:)

mierne zvyseny pocet leukocytov znamena zapalovy proces v tele.ak ti robila aj sedimentaciu (FW), urcite ti aj ta vysla zvysena.