OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?

Príspevok v téme: OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?
noonaa

ahojte..zacala som sa zaujimat o tento pojem,pretoze,hoci moj priatel nesuhlasi s nazormy svojej matky a nie je v jeho ociach ta najlepsia,ako to tnto pojem definuje..stale nejak podvedome robi to,co chce ona,stale s ohladom na nu...co je pekne,kym to nie je na ukor nasho vztahu,a zacina to byt dost casto na ukor a v zasadnych veciach...a obcas mi pride byt dost neschopny v beznych veciach,alebo mozno ich aj vie robit,ale nestara sa o to...mam z toho riadne nervy,lebo citim,ze som na neviem kolkom mieste...chce sa teda opytat,ci vie niekto preesne znaky oidipovskeho komplexu,aj ked chlap napriklad az tak neinklinuje k matke,ale skor myslim, nejake prejavy, ako kvoli takejto vychove potom kona v beznom zivote,ako rozmysla,preco....dakujem...

radana

Ja idem za par minut pre maleho a potom idem piect palacinky.Muz spi po nocnej,starsi syn dojde z roboty,tak to nejak na ten cas urobim.A mame este aj perkelt,takze kazdemu co je libo :D

[zruseny12]

...presne aj ja sa snazim,tomu stressu vyvarovat,ale este bude lepsie ked budem z ich dosahu,lebo byvam v meste kde je to nemozne zit v klude...len to, ze do nich chodit nebudem nestaci...ale to uz nejak sa zariadi...lebo svagrina je tu s toho mesta...a bla bla...nechce sa mi uz vypisovat....tieto veci...co ste mali dobre na obed?ja etse nic...lebo som nedavno jedla...tak nie som hladna...

radana

Maria,ale to si presne vystihla,ako to byvalo u nas.Ja sa tomuto snazim vyhnut a odvtedy mam klud.A to je pre mna dolezite,lebo neviem ako by som to potom zvladala s malym..

[zruseny12]

aj ja tebe zelam radana pekny den...u nas pekne svieti slniecko,ja som vcera umyvala okna tak som zasa ako troska...:0((((.....inak,ja uz sa nikomu nesnazim nic vysvetlovat,len tu ked si piseme tak to pisem,lebo som pochopila,ze to nema vyznam...a teraz mi zalezi len na mojom zdravi,lebo ked sa s toho nedostanem tak nic moc a nechcem byt zavisla na nikom...ja sa smejem
...ze i keby som zomrela a lezala v truhle tak do mna bude este rodina pichat spendlikami,ci sa nahodou len tak nerobim mrtva,este ani toto mi nebudu verit,ze som mrtva...:0))))....
clovek sa musi smiat nad ludskou hlupostou....
...niekedy,je to na hlavu ked stale pocuvas blbe keci,preto radana uz davno som to zacala tiez inak brat,a ako si pisala,prestala som tiez k nim chodit...
lebo tiez mam zle skusenosti...oni mne povedia,ze musim mat stale pravdu a blbosti hovoria a mi ked nechceme tam jest tak nas pomaly nakrmia...a ked fakt nehcceme jest a nic tam neurobim na jedenie tak povedia,ze som leniva,ze nechce sa mi len jedlo robit...a to je vo vsetkom je to nekonecny boj...ako zacarovany kruh...
...niekedy rozmyslam,ze uz by sa mali ist liecit,lebo toto strasne vie otravit cloveka...
este ked ja ma problem z crevami a zo zaludkom,nemozem sa prejedat a oni to nepochopia,ze nemozem...i keby mi to islo usami...tak len si daj,len aby mohli potom povedat,sak nechcela a zjedla....dufam,ze ja raz taka nebudem,lebo sa dam odstrelit...:0))))....
jaj necham toho...to by bolo pisania,nejaka telenovela...
PEKNY DEN VAM PRAJEM....

radana

Ahoj Maria,za pol hodinku sa aj ja odpravim,skocim pre maleho do skoly a potom sa zacne ten denno-denny kolobeh.Ahoj a pekny den zelam :D

radana

Tak ludom nic nevysvetluj.Ludia aj tak zistia casom co je klamstvo a co je pravda..Nevsimaj si ich pripomienky a mozno budes kludnejsia.Takto si v neustalom strese.

[zruseny12]

dd...pekny den...
radana...ja to mam opacne koli nasim a svagrine ma vela ludi odsudilo,lebo narozpravali na mna veci ktore nie su pravdive,a ked si chcem s dotycnymi to nejak vyjasnit stale s toho vyjdem najhorsie...takze ja som ta cierna vrana v rodine a uz som aj pisala,ze ich kredo je....ked nevychadzas s nami nebudes s nikymi...postavali proti mne babku,uja...aj ostatnu rodinu...len niektory sa nedali ovlivnit....natahovali sa ako psy ked som byvala este na zapade a teraz ja za to pykama a oni sa ukazuju aky su za dobre a ako si svorne nazivaju...a presne ako si pisala,aj mne to nerobi toto dobre,lebo stress mi posobi nacreva a potom mam take bolesti...ale podla nich ja nie som vobec chora a uz nie alergicka,ze vraj odrazu som alergicka a bla bla....nema to cenu...takym ludom nic nevysvetlis,hlavne ze oni bedakaju ako ich vsetko boli....atd.

radana

Tak ahoj Dd a uzi si to volno vonku s malickou a s kamaratkou,zrelaxuj trosku :D Maria,mas to tazke.U nas je aspon to v pohode,ze moja mama ma nema pred kym spinit,lebo je s kazdym pohadana.A ja som podla nej zvrhlik rodiny,lebo ja mam s ostatnymi ludmi vztahy v pohode.Ved predsa co mam spolocne s tym,ze ona sa s niekym pohada.Ako to mam ja ovplyvnit?