INTERUPCIA - ste za alebo proti?

Príspevok v téme: INTERUPCIA - ste za alebo proti?
sonka

Tento školský rok budem robiť projekt do školy na túto tému a bola by som veľmi rada, keby ste sa podelili o svoje názory na inerupciu. Ste za to, aby sa vykonávala alebo ju jednoznačne odsudzujete? Ak ste za alebo ste proti tomu, tak prečo? Podstúpili ste aj vy v minuulosti tento zákrok? Čokoľvek vás v súvislosti s touto témou napadne dajte mi prosím vedieť. Veľmi by ste mi pomohli. Ďkujem.

olala

sonka=tak myslim ze vacsina zien si to poriadne premysli.je pravda ze take tie defky typu prechrapemsaspolkoudiskoteky by som bila rad radom.ale zas su aj pripady ked to nezavisi len na samej babe.toto je velmi diskutabilna tema na to aby sa nejakym sposobom rozhodlo co je spravne a co nie.su zeny co nevedia co oddobroty a su zeny ktore jednoducho na vyber nemaju.pokial nemas nikoho kto by ta podrzal a kto by ti pomohol tak je velmi mala sanca na uspech.

velkydrobcek

ahojte. mam 24, pred par mesiacmi som bola tehotna. velmi som sa tesila na babatko...strasne zboznujem deti. moj priatel sa na zaciatku aj tesil, vymyslali sme ze ako si zariadime byvanie, ako spravime...ale po par dnoch prisiel s tym ze by bolo lepsie keby sme to teraz nerobili, ze nie sme na to pripraveny, hlavne financne. velmi mi to ublizilo. tak som mu povedala ze si uz nemame co povedat. nebavili sme sa...cele dni som rozmyslala ze ako dalej...az na koniec som sa rozhodla pod jeho tlakom ist na interupciu, premohol ma. nemohla som to sama zvladnut. mam maminu, ktora by mi pomohla, vravela ze ako sa rozhodnem ja,tak to prijme...velmi som si to chcela nechat. mam uver, nemam nasetrene peniazky, z vyplaty z ktorej mam, tak sa to neda, ale nie len kvoli peniazom...to by sa nejak vyriesilo mozno, ale priatel to dieta najprv chcel, ale potom mi povedal ze to bude lepsie rozhodnutie teraz. ze chce mat so mnou deti, ale nie teraz...hovorila som si ze preco ja, ved kazdy kamaratka ktora zostala tehotna sa tesili spolu s partnerom na babatko, vzali sa...ja som nechcela od neho aby si ma vzal kvoli tomu, len to babatko som chcela rozmyslala som nad vsetkymi moznostami. dokonca som chcela ist ako tehotna pracovat do zahranicia na par mesiacov nieco si zarobit na vyse, ale premohlo ma to a s velkym tazkym srdcom som suhlasila s potratom. bolo to najtazsie rozhodnutie v mojom zivote. verte mi. nikdy si to neodpustim, ale viem ze vtedy to bolo spravne rozhodnutie. snazim sa na to cim menej mysliet, ale aj tak neprejde den aby som na to nepomyslela. najtazsie bude ked budem mat termin porodu ktory mi cca vypocitali...to neviem ako bude. je tazke sa s tym vysporiadat. navyse mam doteraz zdravotne problemy z toho zakroku. najprv cysta sa mi objavila a to dost velka, lekakra bola velmi z toho prekvapena, ale na koniec sa vstrebala, raz mi bolo tak zle ze mi vyvolali v praci zachranku, tak som chodila po lekaroch, teraz mam nejaku infekciu..no bude to trvat kym sa mi organizmus da do poriadku. dufam ze sa da. dufam v tom, ze nebudem patrit k tomu malemu percentu ktore uz potom nebudu mat deti. to neviem ci by som zvladla. viem ze to kvoli comu som sa rozhodla, nie je ospravedlnenie, ale verte mi, snazila som sa toho tehotenstva drzat zubami nechtami. a to je to najhorsie ze ked som bola v nemocnici, boli tam same mlade kocky. este aj mladsie ako ja...robi sa to denne ako na beziacom pase. hrozne nieco. ja som brala antikoncepciu, ale vynechala som a takto to skoncilo...je smutne ze som to takto ukoncila, ale musim sa uz s tym zmierit, to co sa stalo uz sa neodstane. velmi ma to boli do dnes, nie fyzicky, ale psychicky

moniqa87

sonka len pockaj, kym ti sem nabehnu ti co su za interrupciu, to si budes aj hlavu trieskat, ze preco si ju zalozila....
ja som raz za vyjadrenie nazoru proti schytala oznacenie "bozie hovado" a pritom som nikoho nepresviecala ani nenapadala, takze pozor na vec...

sonka

niektorá žena má na to naozaj vážny dovod, kedy by som to aspoň ja vedela pochopiť, ale vo vačšine sa to už preháňa a sú ženy, kt. na inter. chodievajú pravidelne. s tým by štát mal niečo robiť, voec sa mi to nepáči,

sonka

olala
premýšľať nad tým je dobré, ale tak ti poviem, že v živote máš na výber stále a hl. keď sa takej témy ako je interupcia týka, tak ženy by si to mala premyslieť poriadne a potom sa rozhodnúť a počítať s tým, že už spať to nevrňati, ael na výber je stále.
...A ešte si myslím, že interupcia je zle označovaná ako umelé prerušenie tehotenstva. To nie je žiadne prerušenie, lebo ja prerušenie chápem ako niečo, čo sa načas zastaví a o nejaký čas to ppokračuje. Takže je to zle vystihnuté, povedala by som, že je to akýmsi zastavenňim tehotenstva.

sonka

barbinka
ako ja si z toho nejak ťažkú hlavu nerobím, ak sú za ňu, tak prosím, ak sa chcú hádať, tak nech sa sa pre mNˇa za mňa hádajú, ke%d nevedia sa baviť normálne.

vilaamalka

nie som za to aby sa na interupciu chodilo ako na klavir, lebo poznam aj take čo tam boli 5 aj viac krat. lebo tu to k...y ale som rada ,že v našom štate je aj takato možnosť aby ženy ktoré sú v situácii ,že inak už nemožu len ist na potrat/je jedno z akeho dovodu/ tak nemusia chodiť do zahraničia , pripadne nejakej domácej babici , ktorá ich može aj zabiť, je to volba každej ženy ako sa rozhodne a dovody nikomu nemusi vešať na nos

radana

Presne tak.pisali sa tu nazory,kto je za a kto by v zivote na interupciu nesiel a vyustilo to akurat do toho,ze ti,ktori za interupciu su,zacali osocovat ludi,ktori si tu napisali svoj nazor,ze by na interupciu nesli,ako keby chceli obhajovat svoje konanie a vnucovat to niekomu inemu.Ja o osocovanie zaujem nemam,takze toto bol moj posledny prispevok do tejto temy..