Pomoooc

Príspevok v téme: Pomoooc
jedinec

ahojte.pred tyzdnom,v nedelu,som mala nechraneny styk s priatelom a menstruaciu som mala dostat v stredu,no neprichadzala.dnes som trocha krvacala,v nedelu,no neviem ci je to menstruacia.zajtra si idem robit test.ak mi vyjde negativny,o tyzden si spravim znova.ak mi vyjde aj ten negativny,mam si spravit este aj potom???

neva

ešte Ti chcem povedať, že ten test si sprav z prvého ranného moču, aj ked je na teste napísané, že sa môže kedykolvek cez den. Ak ešte len plánuješ kupiť, tak si pýtaj čo najcitlivejší.

jedinec

hej,iste,ak dopadne pozitivne tak sa musim pozbierat,no teraz neviem.je mi tohto celeho ozaj velmi luto a naviac sa trapim kvoli nej...nepokladam sa za tych typickych nezodpovednych 16rocnych a ani mama ma taku neberie.no stalo sa :( strasne ju mam rada a nechcem jej take nieco sposobit

neva

Čo Ti poradiť? Určite to mamičku znepokojí a bude sa trápiť. Nebude vedieť spať.
Ja ako matka by som ale bola radšej, keby mi dcéra také niečo povedala hned, hoci viem sa vžiť do role dcéry, takže asi by som s tým mala problém aj ja. Ak by Ti test dopadol pozitivne, tak to musíš ihned povedať, dovtedy je to na Tvojom rozhodnutí. Ver mi však, že ak jej to povieš, tak Tebe sa aspom trošku uľaví.

jedinec

a mala by som to povedat mame? kedy? lebo sa strasne bojim ako zareaguje,nechcem jej sposobit velke trapenie,ale aj takto sa trapi,lebo vidi ze mi nieco je a ja jej to neviem povedat

neva

No tu je už ťažko niečo poradiť. Na tabletku "PO" je neskoro, takže zostáva len čakať, ako to dopadne. V 16-tich môže mať menštruačný cyklus nejaké výkyvy, nie vždy býva pravidelný. Ja verím, že Ti zajtra dopadne tesť negatívne. Je to len týždeň po styku. Ak nedostaneš normálny menzes, tak si sprav ďaľší o ďaľších 10-14 dní a ten by mal byť dôveryhodnejší. Tomu by som už verila.

jedinec

pravdupovediac mam len 16rokov a chodim na gymnazium,ktore chcem dokoncit.velmi sa bojim,ze mi pripadne tehotenstvo pokazi cely zivot!a to nechcem...a jednoznacne nechcem byt mamou!vie,ze na to som mala mysliet vtedy ale teraz uz veci neviem vratit spat...