umele slzy vs.problem s cockami

jablonkaa

ja pouzivam na zvlhcenie kvapky Aquify alebo Refresh. su tiez urcene pre nositelov k.s. ja mam s nimi velmi dobre skusenosti.

sosovka

rikiki, ja som mala podobny problem. Pouzivam klapky Genteal. Ide o klapky vyvinute priamo pre nositelov kontaktnych sosoviek. Mozes si dat priamo po jednej kvapke do "kalisteka" sosovky pred nasadenim a zmierni to pocit sucha v oku. Nie je to sice nahrada za umele slzy, no mne to pomohlo. Alebo skus ist za svojim optikom a spytaj sa, co ti odporuci. Vela stastia

RNG

obycajna slana voda s trochou borovej kyseliny(saline solution), pripadne glycerinu a karbomeru by ti to mala vyriesit.
Ale ak mas syndrom sucheho oka, taksi kvapkaj na noc ked si vyberies sosovky do oci koloidnu striebornu vodu, ta potlaci viralny zapal slznych kanalikov a oci sa znova zacnu cistit postupnym pomalym tokom slz 24 hodin denne.

deka

skus akukolvek lekaren,alebo optiku.Urcite ti radi poradia,ak nieco existuje.Neviem ti poradit,ja som sa vratila k okuliarom...

derka

stavalo sa mi to,po celodennom noseni sosoviek,som mala viac unavene oci.Umele slzy sa neodporuca pouzivat pri kontaktnych sosovkach.Aspon v letaku pri tych kvapkach,co som prave kupila to neodporucaju...