Tajomstvo - The Secret

Príspevok v téme: Tajomstvo - The Secret
aduliena

Možno si niektorí poviete, že sem táto téma nepatrí. Myslím si však, že súvisí s duševným zdravím. Veľmi by som Vám všetkým bola vďačná, keby ste sem prispeli svojimi skúsenosťami, názormi a postrehmi.
Ide o knihu, dvd alebo cd The Secret - Tajomstvo od Rhondy Byrne.
Čo na to hovoríte tí, ktorí ste to čítali alebo videli? Funguje to, pomôže, je na tom nejaká pravda?
Ďakujem za vaše príspevky.

varecha

Genesis tvoje samotne vyjadrenie ukazuje na to ze nemas ani paru o com hovoris. Preto ak sa chceme solidne bavit napis mi tvoje skusenosti alebo mi oponuj solidnymi argumentami a vyjadrenia typu kravina si nechaj pod vankusom :)

varecha

Uzasna vec, len nieje to uplne do hlbky prebrate a niekedy to moze byt nebezpecne a navyse ked clovek nechape vo co go moze si uskodit. Inak to funguje a niekto kto sa zaobera aspon trosku o kvantovu fyziku (teoria jednotneho pola alebo princip afinity) tak to nieje nic zlozite a nepochopitelne :) len ci su ludia pripraveni prijat zodpovednost za svoje ciny. btw ucinnost je mnozstve energie a jej amplitude a plus sile zameru a schopnosti usmernit a sformulovat myslienku (btw o sile mysleinky nehovoriac ako ovplyvnuje materiu . vid. rozne pokusy o zmene molekularnej stavby vody atd..)

etelteli

Žvásty. Píšu sa tam staré známe veci a akurát sa na tom niekto dobre nabalil, som rada, že som za to nedala peniaze a len si to veľdielo požičala :) Aj keď, na druhej strane, nečíta sa to úplne zle a nie je to napísané nejakým extra iritujúcim štýlom, takže to snáď môže človeka povzbudiť, hoci sa nič nové nedozvie.

doubledog

samotny princip popisany v tejto knihe je spravny a naozaj funguje.
akurat v tejto knihe je to podla mna popisane mimoriadne zle a podla mna nekompletne.
nehovoriac o tom, ze nejde o nic nove, je to zname uz davno a takisto je o tom uz dost knih napisanych.
len tie nemali tak silny marketing.

Coci

Mne kniha a neskôr i film The secret veľmi pomohli, zrovna som prežívala svoje najťažšie obdobie v živote a dokázala som všetko prekonať a vysporiadať sa s tým i vďaka motivačnej literatúre.. Veľa je ich napr. v int.shope ivea-knihy. I to je jeden z dôvodov inak začať myslieť, svet je potom oveľa jednoduchší a krajší.. :)

Kaatka

Ahojte, prečítala som si čo ste tu písali o knihe SEcret, chcem sa spýtať Adulienky, ako potom dopadla, či jej niečo pohlo v duševnom zdraví, ja potrebujem tiež niečo. Duševne, čo mi ale hlavne pomôže k fyzickému zdraviu. Veľmi veľmi prosím o odpoveď !

sweater

lost suhlas, myslim ze sme v tom vsetci vyrastali, je to taky v kazdom zakodovany pocit, z ktoreho 99,98% ludi postupom casu vytriezvie...

lost

ale ja som na takomto niecom vyrastal, ale volalo sa to inak,nieco ze: The Naivity alebo v preklade Tá Naivita.... :))