Tajomstvo - The Secret

Príspevok v téme: Tajomstvo - The Secret
aduliena

Možno si niektorí poviete, že sem táto téma nepatrí. Myslím si však, že súvisí s duševným zdravím. Veľmi by som Vám všetkým bola vďačná, keby ste sem prispeli svojimi skúsenosťami, názormi a postrehmi.
Ide o knihu, dvd alebo cd The Secret - Tajomstvo od Rhondy Byrne.
Čo na to hovoríte tí, ktorí ste to čítali alebo videli? Funguje to, pomôže, je na tom nejaká pravda?
Ďakujem za vaše príspevky.

V..o

Nech si každý pozre alebo prečíta Secret toľko krát koľko to potrebuje, osobne som ho pozeral cca 20x a zakaždé som si uvedomil novú vec... Väčšina ľudí si myslí že len Secret je kniha ktorá je všetko, určite nie takýchto kníh je na svete veľmi vela a každá na seba nadväzuje. Secret je len súhrn toho všetkého. Každý kto tomu verí a je silno presvedčený tak dokáže všetko čo chce. O tomto by sa dalo rozprávať nekonečne veľa hodín a človek sa to nikdy nenaučí na 100% používať, ale tie krásne veci a všetko čo k nám pritiahne vesmír neni len takou náhodou. Je úžasné sledovať veci, ktoré možno sme ani nemali na pláne a stali sa ale kvôli niečomu to muselo byť, možno nejaké vnútorné prianie ktoré nevyrazilo na povrh ale predsa je :) Aj zlé veci, ktoré sa nam stanú netreba zavrhovať, nadávať a stále sa tým trápiť treba to prijať, ak to príjme každý človek tak ma krásny život pred sebou. Každý človek musí prekonať aj zlo alebo menšie zlyhanie, ale to všetko je normálne treba to len prijať. A ako povedali vo filme u každého človeka je to individuálne ako je spojený s vesmírom, nedá sa povedať komu to koľko bude trvať, treba len vydržať, robiť si život krásny zo všetkých strán a všetko prijať a byť vďačný ;)

duro32

este pre " rokatan " napriklad ti poviem jednu vec ze ako nepohnut ani prstom a same to pride. Chcel som dobru pracu , dobre platenu a po pol roku mi volal cudzí clovek ze dobry den mam vas v databaze ze hladate taku a taku pracu ... nemali by ste zaujem o toto a toto ?: aky plat ? tolko a tolko a ja v uzase jasne beriem to .Nehladal som , nikde som nepisal a chlapik ma zrazu nejak mal v databaze ... a nikdy som tu firmu nevidel a ani o nej nepocul ... Chces nove auto ? A ty si povies ze sakra nemam nan ... no tak nan nebudes mat nikdy ... ale ked si zacnes sugerovat sakra take auto chcem a nebudes uvazovat ze nan nemas , tak uvidis ze sa ti to splni. Nehladaj cestu ako .. ci dostanes dobru pracu .. ci vyhras v loterii alebo ti ho niekto len tak da ... proste ho dostanes.Len pod jednou podmienkou ked ta to snivanie neomrzi ovsem .. moj brat sa bal ze mu ukradnu auto a dorana ho tam nemal. chcel byt nemal prachy ale uz ho ma ... naskytla sa mu dobra praca ... vsetko je otom co a ti premieta v mysli . lebo mozog nevie rozlisit co je realita a co nie . napriklad spis a nahana ta pes a citis ako utekas a svali sa ti zapajaju ... kopes nohami rukami a kricis zo sna ... pre mozog je to realita a ked sa raz zobudis tak nevies ci sa ti to snivalo alebo si to realne zazil. niekedy mavam take stavy ... a je to normalne .

duro32

no pockat . to uz je nieco ine ked chces byt silny ale pritom sedis doma na gauci a just nepojdes behat a budes si robit z toho srandu . To nieje uz otom ale o niecom co nechces. Nerozmyslaj akou cesto uto k tebe pride a kedy ... nic nieje za 5 minut ani za 5 rokov ale raz to pride. Stal isa mi aj veci ze to prislo behom par hodin ale to musis fakt silno mysliet a nieje to jednoduche. Neboj svet ti cestu najde a nakoniec pojdes behat alebo nieco robit ci posilovat.A nebudes ani verit ze s ito dokazal alebo sa ti zrazu bude chciet ... Nieje vsetko o tom ze nemas nic spravit. Ale mne sa stali veci ze som nepohol ani prstom a sami ludia mi navrhli tu vec alebo mi dohodili. Bol by si prekvapeny !!!! Ake zazraky sa mi stali a dodnes si to neviem vysvetlit. Nehladaj v tom nejaky system .. ver , predstavuj si to a uvidis ze to pride a ani nebudes vediet ako .

rokatan :)

ja som myslel scifi v pravom slova zmysle.
Priklad:
Chcem byt silny(fyzicky) no lezim stale doma, obcas idem na prechadzku ALE! stale myslim na to, ze budem silak, verim v to, ze budem silak no just ani po roku silak nejsom . A preco je to tak? No pretoze ked nieco chcem nestaci v to verit alebo na to mysliet , hlavne je konat a spravit nieco preto (okrem myslenia). Keby som chcel kocku podla seba, krasnu , milu , vtipnu .. nestaci na to mysliet a verit v to .. musim pre to nieco psravit .Mimochodom ja taku mam a padla mi do ruk znenazdania a to som holku ani nechcel, njeze by som bol teply .. len som nemyslel prave na to. Zaujimave.
Nevravim , ze na The Secret neni njeco pravdy.. no davat tomu vahu a vacsi vyznam nema zmysel.. no hovorim to len tak pretoze som to cele ani vlastne nevidel.
Len oponujem nazorom typu verim v to , dostanem to.
Treba verit, makat a v tedy sa dostavi uspech.
A ohladne teho negativneho a pozitivneho myslenia.
Clovek len tak prenic zanic nemysli negativne.. Nieco zle sa musi najskor stat aby som myslel negativne. Ja sa rano nezobudim s tym, ze aach dnes je naprd. Ale keby som si pri vstavani zlomil nohu, tak to pride koli mojej nesikovnosti a pri bolesti sa dostavi aj negativne myslenie. No moja noha sa uzdravi aj tak.. ci uz v to verim alebo nie.

je to tak

ja som ten film videla na youtube,má to tuším 10 častí po 10 minútach....no a keď sa nad tým zamyslím,tiež sa mi splnilo všetko,čo som kedy v živote už dávnejšie chcela,napr. celý život som nemohla pribrať,bola som troska,nedarilo sa nijako...už ako dieťa som vymýšľala,čo spraviť,aby som pribrala...a viete kedy sa mi to splnilo?V 29 rokoch konečne...po tomto som túžila celý život,konečne mám 54 kilou a cítim sa sexi:-)...a je toho viac...naozaj to funguje,keď nad tým premýšľate,že to naozaj chcete

duro32

pre "rokatan" ešte jednu vec som chcel. Moja mamka prežila smrteľnú rakovinu v pokročilom štádiu. Ľudia čo boli na onkológií tak zomreli a boli o 40percent na tom lepšie ako moja mamka. No a nepripúšťali sme si že umrie a nepripúšťala si to ani ona. Nerozmýšľala nad tým, ako umiera a tak sa snažila robiť to, čo ju bavilo a priviedlo na pekné myšlienky. Keď sa cítime zle , tak môžeme myslieť aj na dobré, ale frekvenciu ruší tá nevoľnosť , tak sa čudujeme prečo to nefunguje. človek musí byť pokojný , uvoľnený a v tedy to všetko odovzdáte tam niekde .... každý z nás myslí na to čo nechceme a nie nad tým čo chceme. Hneď od rána máme v hlave že čo sa zas pokazí zajtra a aké problémy nastanú .

duro32

pre " rokatan " nic nieje prehnané na tomto svete.Práve že toto je realita tohto sveta. To je jedno kedy sa ti to splní alebo ako , ale splní sa čo len chceš. Len musí človek pochopiť systém celého diania. Darmo bude človek hovoriť ach no áno teraz chcem dom. No nemusí to prísť , lebo ľudia to vzdajú po mesiaci a povedia že to nefunguje a že je to blbosť. Keď budeš myslieť na nejakú ženu ktorú chceš , tak ju proste dostaneš , lebo sa to tak zariadi. A nehľadaj spôsoby ako a prečo ..... Ja mam tieto skúsenosti úplne podložené. či je to v dobrom alebo v zlom. Myslíš dlhodobo na zlé , stane sa ti zle myslíš na dobré príde len radosť. Ako keby ste to ludia nevideli okolo seba. Napriklad Murphyho zakon. to je presne to. Príklad 1: budujete si firmu a pochválite sa niekomu že ako Vám to dobre idem. Reakcia nás ľudí je takáto ... Ach BoŽe jemu sa darí a určite má už veľa peňazí a ja musím robiť vo fabrike za pár korún. Hajzlovi nech sa mu nedarí , nech skrachuje. A čo sa nestane ? Začne sa chlapíkovi prudko znižovať príjem a začne mať problémy s firmou.A prečo ? Lebo ten človek silou mocou chcel a myslel nato , ako sa Vám nedarí. To je prvý príklad zákonu príťažlivosti. A nevravíme tomu scifi....berieme to za realitu. lebo to realita je

rokatan :)

zaujimave.. no nic netreba prehanat si myslim ..
Energia je sice vsade ale zas prehanat a hovorit o dosahovani vsetkeho je smiesne.
Nejdem tu z toho robit scifi ale ludia na zemi su limitovani , ci uz fyzikou alebo genmi.
Ked sa narodim chory ani cely zivot pozitivneho myslenia mi nepomoze.
Ci? povedzte mi ludkovja co to citali.