Prdenie - zdravotný problém

Príspevok v téme: Prdenie - zdravotný problém
eskima

Prajem vam dobry den.

Touto temou si nerobim ziadne srandy,len chcem pomoct mojej matke.Hladala som uz nejake informacie na internete,v odbornej literature-ale akosi som nic nenasla co by jej pomohlo trvalo pomoct.

Matka ma uz po 60-tke a dochadza u nej k nekontrolovatelnemu-samovolnemu uniku plynov, ludovo povedane: prdeniu.
Velmi ju tato situacia trapi a vidim,ze sa zacina izolovat od ostatnych, stale menej vychadza z domacnosti len aby sa jej tato "nehoda" nestala niekde na verejnosti,pred inymi ludmi a podobne.

Matka ma rozne choroby (cukrovka, srdce, prekonala uz infarkt, problemy s pankracom, zlcnikom a je toho este dost). Uziva dost velke mnozstvo tabletiek na predpis na tieto zdravotne problemy.
Stravu ma matka vyvazenu, dava si pozor na to co konzumuje (uz len kvoli cukrovke) a hlavne kvoli tomu, aby ju nenaduvalo. Psychicky by bola tiez na tom ok-keby nebolo tohto problemu (je uz na dochodku, venuje sa konickom, nejake rodinne problemy nie su a podobne).
Proste ked to na matku pride (hocikedy-rano, vecer, v priebehu dna),snazi sa tieto plyny jednoducho udrzat, mat pod kontrolou (pripadne sa rychlo presunut na wc),ale jej telo/vedomie ju v tomto neposlucha, nejde jej to - a velmi sa kvoli tomu trapi.
Mozno by som ju aj presvedcila aby isla so mnou k lekarovi aby jej pomohol - no po pravde ani len netusim, ktory lekar sa danym problemom zaobera a by jej vedel pomoct.
Viete prosim poradit?
Pripadne ci nepoznate nejake rady z oblasti alternativnej mediciny, homeopatie a podobne, co by jej mohlo pomoct?
Dakujem

RNG

jedna, zialbohu, pod slovenskymi nazvami najdes len slovensku literaturu a treba si uvedomit, ze Slovensko obyvatelstvom a rozlohou reprezentuje len 0.1% sveta.
Dnes pri vyhladavani na nete alebo citanim vedeckej literatury je vyse 40% vsetkeho na svete v anglictine, a preto ja vzdy uvadzam aj anglicky(teda povodne latinsky ci grecky ) nazov, aby si to mohli ludia prislusne hladat na roznych strankach, nielen slovenskych. Napr na Google.sk ked napises slovo "plynnatost" vyhodi sa tam 94 tisic roznych clankov , ktore obsahuju toto slovo.
Ked ides na Google.com pod "flatulence najdes vyse 2 miliony clankov a mozes to upresnit do plno kategorii, ako pricina(cause) , odstranovanie(treatment) atd.

Takze ja vzdy uvediem v zatvorke aj termin medzinarodny, aby ludia mohli dostat maximum informacii z celeho sveta, ked maju zaujem.

jedna

....a len tak mimochodom, synonimom prdenia je plynatost criev a pod tym vyrazom sa da najst vela prispevkov. fakt si neviem predstavit, ze by niekto hladal o tejto problematike infosky len na zaklade vyrazu "prdenie". az za takych prizemnych nas nepovazuj

jedna

vsevedka ty vseobecne v kazdej svojej rade velmi rada pouzivas odborne vyrazy, ktorych vyznam my laici musime najprv si najst a az tak vieme co si vlastne chcela povedat.
sorry, ale ja sosobne mam z teba pocit, ze silou mocou sa chces nasilu prezentovat tym, ze ovladas latinske lekarske odborne nazvy. ale tu nie si na odbornom fore, ale v poradni pre laikov. kazde odvetvie ma svoje odborne vyrazy, ktorych vyznam nie je kazdeho povinnost poznat. a ked si tu niekto pyta radu, tak myslim, ze ovela radsej ju prijme ked je podana "po lopate", nez hladat a prekladat vyrazy, ktore vo svojej rade napise v ramci masirovania si svojho ega clovek, ktory je z fachu a je mu samozrejme, ze o com pise....

vsevedka

Iste, napísala som to len pre zaujímavosť a pre to, že nie každý vie latinsky, som to tam aj vysvetlila.Delfia, nenapísala som to preto, že mám potrebu vyťahovať sa, ale preto, aby Eskima a ostatní, ktorí budú podobný problém riešiť našli si potrebné informácie trebárs aj pod týmto "názvom".Môžu predsa náhodne listovať napríklad v rôznych časopisoch(nemyslím teraz len úplne odborných, veď ot.zdravia sa preberajú teraz aj v ženských magazínoch a rôznych iných periodikách) a ver mi pod prdením si tam určite žiadne info nenájdu.A myslím, že tým,že sa niekto naučí jedno nové slovíčko, sa mu ešte nič nestane, ja som predsa tiež otvorená novým informáciám, veď človek nemôže ustrnúť, treba sa učiť celý život.

vsevedka

Krajší názov pre problém riešený v tejto téme je FLATULENCIA, čiže, zvýšený odchod črevných plynov cez konečník.

mjanik

melinka-akupunktúrou je možno preliečením tráviacej sústavy problém odstrániť,si mladá nenechaj sa trápiť takýmto problémom

melina

dobry den, ja nemam sice taky vek ako tu spominate mam len 25, ale strasne ma trapi naduvanie, prdenie. Cez den sa to ako tak da eliminovat, wc a podobne, ale v noci to uz neviem ovladat. NAd ranom je to najhorsie. Niekedy sa az zobudim, niekedy tvrdo spim, tak ani neviem, potom len pocuvam od priatela, kde sa to vo mne berie... Je to strasne ponizujuce, a uz neviem co s tym, Vyskusala som uz hadam vsetko mozne, vratane cajov. Prosim pomozte.