Materská škôlka a choroby

mojko

my sme uz skolku zrusili. toje choroba na chorobu. Pomocnicka opatrovatelka je lacnejsia a draviu prospesnejsia.
ale najlesie je prevencia s domacim medom a cajom z ovocia: cernice, maliny egres, jahody. teraz sme bez takychto chorob zo skolky. ale zase mame detske ihriska a nakupne centra. To sme nacstivili teray a sme v ........
takze si nevyberiete, len mat dobreho znameho lekara.

evitka001

ahoj jesika, veru aj môj malý chodí do škôlky s kašľom a miernym soplíkom. Akonáhle však dostane teplotu alebo vidím že choroba sa do neho zahryzla viac tak ho nedávam. Ja som s ním ešte nebola doma, tatino si to vždy nejako zariadi a je s ním doma on. pravda je taká že žiaden zamestnávateľ nie je nadšený keď vymeškáva žena-matka v práci a to nehovorím o výške OČR. 0 bodov. tatino má také zamestnanie kde mu oČR preplácajú v plnej výške tak ako keby pracoval no ale aj tak to vždy rieši tak že si vymení služby alebo berie dovolenku. Ozaj kašel nám už prešiel ale teraz má na oplátku zas mierny soplík.

aa3

skoro kazde dieta ked nastupi do kolektivu zacina byt chore lebo si buduje imunitu. ale vela tomu prispievaju aj rodicia, kt. davaju do skolky chore deti lebo ich vraj nemaju kam dat. ani ja som ich nemala komu dat a predsa som si poradila a nemarodovala som s nimi a nedavala ich ani chore do skolky.

Ivka 1

Dievčatá ak teda nechcete dávať cibuľový sirup alebo cibuľový čaj,skúste
im dávať aspoň vitamíny ,ktoré sú na prírodnej báze vyrobené z prírodných zdrojov /ovocie,zelenina/ bez chémie a rôznych farbív. So svojimi chlapcami som
nebývala síce často doma ale aj tak sa
na mňa v práci staršie kolegyne pozerali
škaredo.

jesika

Evitka a to si s malym vždy doma ked kaške alebo niečo alebo ide do školky aj chorý a ty do prace?Moja mala minuly tyžden ten kašel ale chodila do školky a brala tie kvapky ako som už pisala a aj ju to celkom rychlo prešlo.Ale od včera zasa chyta nadchu noštek zapchaty, nasadila som sinupret a nasivin no neviem čo bude rano či pojde do školky no dufam že ano bo ju doma nemam pri kom nechať a ja idem do prace bo nezarobim ani na slanu vodu, ako sa hovori.A to že by som jej robila cibulu...tak to mi bohužial do ust asi neda pretože ked je chora tak skoro vobec nič nepapa.Inak aj ked je zdrava malo veci do nej dostanem.Je strašne slaba v papani a tie choroby jej v tom vobec nepomahaju.

akinom007

ja som chodila do skolky sice len jeden rok pred povinnou skolskou dochadzkou ale byvala som strasne casto chora, velmi dobre si to pamatam, stale angina, chripka a dookola.Potom uz na zakladnej skole to tak nebolo

gregor

K utíšeniu dlhodobého kašľa a nádchy.

Keďže my ľudia musíme dýchať a pohybovať sa a nevieme sa vyhnúť striedaniu sa tepla a zimy /mám na mysli striedanie sa tepla a zimy pri vchádzaní a vychádzaní z miestností , z domov/, máme problém s dýchaním.
Pri dýchaní teplého a studeného vzduchu a samozrejme všetkého čo sa vo vzduchu nachádza / vlhkosť, prach, smog, atď./ sa v pľúcach tvoria kondenzáty čiže hlieny, a týchto hlienov sa potrebuje organizmus pomocou kašľa a nádchy zbaviť. Stačí si nám len predstaviť čo všetkého sa vo vzduchu nachádza a ako neľahko sa s tým musí organizmus vysporiadať.
Keďže vzduch ktorý dýchame si vyberať nemôžme, mali by sme organizmu pomôcť zbaviť sa týchto hlienov, ktoré v pľúcach kondenzujú, nabaľujú a po čase sú zdrojom zápalu. Ja osobne dlhodobo užívam k preventívne prírodnú liečivú alkalickú vodu s vysokým obsahom hydrogénuhličitanu Bílinskú kyselku . Bílinská kyselka obsahuje minerály ktoré provokujú hlieny v pľúcach aby sa tam neusádzali a priebežne počas dňa bolí vykašlané von s organizmu, skôr ako by sa dostavila nádcha /soplenie/ alebo s hlienmi spojené zápaly. Bílinskú kyselku užívame k liečeniu v dávkach 250ml. na lačno 30 min. pred jedlom ráno, obed a večer /deň. Deti – 100 ml. mierne ohriať, preventívne ráno. Je vhodná na ľadviny. Celková denná dávka je 1000ml. Pre svoju vysokú mineralizáciu je nevhodná k pitnému režimu. Zakúpiť sa dá v potravinách /len v niektorých/ lekárne a h-nova.
Na záver aby som nezabudol, hlieny ako lepkavá hmota sa na ceste s pľúc von zachytávajú a nabaľujú na hrdle, stačí len vykloktať si prírodnou liečivu slanou vodou Cigeľská .

S pozdravom Gregor

evitka001

ahojte. u lekára sme neboli lebo okrem kašľa ho nič iné nekvári. Už ho nemá ani taký hrozný, kašle len ráno a v noci trochu. Takže dúfam že tentokrát ho to len tak "lizlo". K lekárovi nechodíme, pokiaľ nemá teplotu, lebo nám aj tak vždy predpíše len to čo je dostať v lekárni bez predpisu.Všimla som si že v škôlke je teraz chorých veľa detí, takže môžem byť rada, že ten môj len kašle. S tou cibuľou som to už skúšala ale nezdalo sa mi to až také efektívne. Proste môjmu synovi najviac zaberú vždy len tie chemické gebuziny.

Ivka 1

Na suchý kašeľ je veľmi dobrý cibuľový sirup - očistenú cibuľu pokrájame a zmiešame s medom alebo ak nemáme tak s cukrom. Necháme aby cibuľa pustila šťavu
a potom dávame deťom po lyžičkách.
Dobrý je aj čaj z cibule a majoránky.
Cibuľu nakrájame,zalejeme 3 dl vody a necháme povariť max.10 min.,vypneme a pridáme 1 čaj.lyžičku majoránky a nechať 5 - 10 min.zapariť. Piť vždy po
jedle.Môžeme ho osladiť aj medom a pridať citrón.šťavu. Na noc je veľmi dobré robiť obklad na priedušky z bravčovej masti aspoň 5 večerov po sebe. Ja som to zvykla natrieť na mikroténový sáčok alebo na bavlnenú handričku.

jesika

AHOJTE TAK SOM TU ZASA AJ MOJA MALA ZACALA KASLAť HLAVNE V NOCI BOLI SME U DOKTORKY DALA JEJ KVAPKY ZODAC A ESTE JEJ DAVAM VECER SPIROPENT MAM POCIT ZE SA TO ZLEPSILO ALE DO SKOLKY CHODI TAK UVIDIM AKO TO DOPADNE DO KONCA TYZDNA EVITKA DRZIM PALCE A BOLI STE U DOKTORKY?