pupok a hygiena

minco

Ahoj Dominika!Nie som doktor,som len obyčajný hráč...Ale vážne,nebantuj si to.A nedaj na všetky rady i keď chcú ĺudia v dobrom poradiť, na každého môže platiť niečo iné.Spýtaj sa kamošiek ,ktorým dôveruješ,uvidíš,že každý s tým má určitú skúsenosť.Trocha vo výhode sú Tí, ktorí majú plytší,alebo uzavretý pupok.ale pokiaĺ to nekrváca,nehnisá a nebolí,tak nič nehorí!Buď pokojná.Maj sa krásne užívaj si teplučký deň,aspoň unás na juhozápade je tak.

minco

Ahoj všetci! Vidím, že ste sa posunuli v diskusii.Jednou radou potlačím aj ja ešte.Len si tam nič nepchajte ,baby veď si môžte riadne ublížiť.Niekedy menej je viac!Stačí úplne klasicky umyť mydlom,ktoré máte odskúšané k typu Vašej pokožky,poriadne vysušiť,ale hlavne(zdôrazňujem),sa ním až tak úzkostlivo nezaoberať.Treba ho nechať v kľude a nie stále skúšať,či nesmrdká.Aj prílš úzkostlivé umývanie môže poškodiť ochranný film kože a len potom bude problém.Pre Vás pach,partner to môže vnímať úplne inak.Ale,ak to naozaj spôsobuje problém, radšej by som to neriešil cez forum,ale u lekára.pre istotu.Dominika a ostatní ahojte!

dominikakosice

vlaranka neviem mozno casom aj take vymyslia :)a mozno uz aj no skus sa opytat a daj vediet a nic vazne to neni radsej hlbsie jak vypukle :)

vlaranka

no,s tou striekackou to tiez skusim.plastika ani napad,a zapaly tiez nemam.
presne tak,obavala som sa,ako to bude citit on,zrazu panika,rozumies.surovo som ho odstrkla,chudiatko. preto ze ma stve tak uz mam z neho poplach aj ked nemusim.dnes vyskusam mydlovu vodu a uvidim ci bude navonany :-)
hlavne nech sa to sa vyplachnut. inak,asi je hlbsi,lebo sa mi ani tycinkou neda dobre vidiet vsetko.pomaturujem viac pri nom.
a neexistuje nejaka spec.voda ci tinktura v lekarni kupit priamo na vyplach pupka?
:-)))) to by som uz asi moc chcela,co? extremy

milusa

Keď už máš pupok zapálený, najlepší je na to odvar z repíka, ale pred tým umyť mydlom, opláchnuť čistou vodou ( môžeš použiť obyčajnú injekčnú striekačku, samozrejme bez ihly),a na dezinfekciu je dobrá aj normálna voda po holení,ktorá obsahuje prostriedky proti zápalom kože.