Rada - psycholog - psychiater

Príspevok v téme: Rada - psycholog - psychiater
ingrid

Axojte ludia,

mam urcite problemy so strachom a prichadzam nato, ze to zacina mi trosku prerastat cez hlavu. Viete mi tu niekto poradit ako sa spojit s niekym kto mi poradi.Nemam peniaze nato platit si sukromneho cloveka takze by som to rada nejako cez poistovnu prehnala a zase neviem ci chcem "vesat" na nos mojej obvodnej lekarke co ma trapi. Viete mi niekto poradit?

som vdacna za kazdu radu

vdaka

nehoda 22

Mám takýto problém ..moju priateľku zrazilo auto na mieste kde stal jej kamarát ktorého ties toto auto zasiahlo mala stat ona on zomrel teraz si neustále vyčíta že je to jej chyba .ako jej mám pomôcť je tomu 3 dni od nehody nechce nikoho vidieť ani s nikým sa rozprávať

joni_

neviem ku ktoremu ako prvemu, ja som bola najskor u pschiatra a ten povedal ze chce najskor testy u psychologa a potom sa mam vratit ku nemu
rozdiel je asi v tom ze psychiater je MUDr. a psycholog nie. Psychiater pise lieky, zaobera sa skor asi chemiou v mozgu a psycholog lieci rozhovorom, terapiou a robi tiez rozne testy napr. na depresiu a tak podobne, psycholog nemoze pisat lieky...
neviem ci som to napisala spravne, az tak sa v tom nevyznam, mozno niekto poradi lepsie

...

chcem sa len opytat mam ist ku psychologovi a tiez aj k psychiatrovi neviem preco k obidvom, aky je medzi nimi rozdiel ku ktoremu by som mala ist ako prvemu????

ingrid

Tak asi takto nasla som na nete psychloga ktory ma zmluvu s mojou poistovnou tetuska ma objednala na 25 septembra lebo dovtedy maju plno:(. Snad dovtedy zvladnem. Co sa tyka toho doporucenia povedala mi, že potrebujem aj od obvodného lekara doporučenie na vysetrenie aj ked potrebujem co i len pomoct. takze som objednana pockam a vybavim si zatial to doporucenie.

Pisem aby ste pre pripad ze esten iekto bude ptorebovat vedeli ze to treba aj k psychologovi.

pekny den

ingrid

Presne tak potrebujem ist nejakemu ktoreho uhradi poistovna hehe.

Dakujem tak ja to stvtok piatok pojdem skusit lebo uz som chora zo svojho problemu my to zacina prerastat fakt:) potom napisem ako som dopadla vdaka ludia

perlička

ja som bola u štátneho, nie u sukromneho. moc mi nepomohla, ale aspon sme si pokecali a to som vtedy potrebovala. mala som stresy v skole.

barbinka

lenže ingrid sa nepýtala na súkromných psychológov. jasné, že môže ísť aj bez odporúčania k nejakému, ale u tých bude platiť.