takto smútok PREKONÁM

Príspevok v téme: takto smútok PREKONÁM
fialocka

Ahojte, každý z nás býva smutný, niekedy len občas, inokedy častejšie. A každý z nás má niečo, čo pomôže takéto pocity zvládnuť. Čo pomáha prekonať ťažké situácie vám? Hudba, 2 hodiny v posilňovni, spomaliť a uvedomiť... môže to byť hocičo. Napíšte svoj osobný *liek*, možno inšpiruje aj ostatných...

[zruseny1]

no dobre, ale ked sa to netyka ani vztahov, ani hladania seba sameho, ani hladania vychodisk... iba proste je to smutok z toho, ze nevies pomoct, a nevie pomoct ani lekar
no nic..bachnem si ja jednu kavu, kofein so mnou robi zazraky :)

egres

Sportovanie taky beh trebars,alebo zamyslenie sa nad cim sa vlastne trapim,smutim,vyriesit si to sam v sebe,ze to nema zmysel sa trapit a smutit.
Ale na to treba asi uz aj dost sa sam v sebe vyznat.Mne to pomoze behom chvilky ked sa zamyslim ze nad cim sa vlastne trapim a smutim,ale to uz je taka vlstna sebareflexia a reflexia na veci co sa okolo mna a vo mne deju.
A niekedy aj rozhovor s niekym blizkym pomoze,clovek si mysli ze vsetko uz vie,ale ako pocuva druheho napadaju ho aj vlastne veci,ktore si velmi neuvedomoval.

[zruseny1]

hmmm... tak som si precitala nejake rady, ktore by sa aj mne teraz zisli.. u mna nic z toho neplati...
hudba, ta smutok u mna iba vystupnuje...
romanticke filmy ja nerada...
v skrini poriadok mam...
spanok...hm... zobudim sa a bude to tu zas...
ten plac je fajn, ibaze ziadna ulava neprichadza:(
zeby ta trava? ach, boze

tak to je

- blizki ludia/rodina. jednoznacne, ked citite, ze pri sebe niekoho mate, ze vam niekto pomoze, mate sa komu vyplakat, vyzalovat, poradit sa s nim, hned je na dusi lahsie.
- kamarati. s ktorymi sa idete niekde maximalne odreagovat, ktori vas prinutia nemysliet na zle myslienky, na smutok, ale vas zahrnu usmevmi, radostou. hlavne nech je to miesto take rusnejsie, divokejsie, nech vnimate ine podnety a nie smutok, ktory v sebe mate.
- dobra hudba. urcity druh pesniciek, ktory pomaha vasej dusicke. pri ktorej sa dokazete zamysliet, ze nie je az tak zle, aby nebolo horsie.
- film. nejaky so zamyslenim, pri ktorom si uvedomite, ze problemy su sucastou zivota a ze mnoho ludi je na tom horsie, ma xy problemov a horsich, no i tak dokazu stastne zit a uzivat si kazdy novy den.
- praca. nejaky konicek, ktory ma aj bavi a pri ktorom zabudam na smutok a sustredim sa na nieco krajsie.
- dobra kniha. tak isto plati ako pri filme - s nejakym podstatnym dejom, na zamyslenie a uvedomenie si inych horsich problemov alebo smutku.
- vylet. hocikajky, hocikam, hlavne s ludmi, s ktorymi sa citim prijemne. ci uz je to hola luka, piknik, navsteva ineho mesta, statu, vylet po meste, prechadzky, hocico nove.
- plac, lebo cez neho sa dostane vsetko zlo, dusa si ulavi a potom sa citime lepsie, ked uz to mame zo seba von.
- no a vela ineho, toto je len zopar prikladov.

petulika

mne pomáha spánok,lebo vtedy človek na nič a na nikoho nemyslí!! a aj plakanie(pred spaním).. a keď gruntujem celý byt a pritom mám pustenú na plné pecky dobrú muziku:) a potom aj klábosenie s kamoškami a kamošmi, proste keď nie som sama..

svetlana6

ja ked som bola parkrat velmi smutna, tak som nejak instinktivne vyrazila do ulic. do usi sluchatka s nejakou peknou hudbou a cele hodiny som sa prechadzala po meste, hlavne po roznych zakutiach, pripadne po lese. ani neviem preco. mala som taku potrebu vypadnut von. domov som sa vracala oddychnuta, akoby s "vycistenou" hlavou.

wowo1

dobry film z filmoteky kde sa riesia nejake problemy a vidim ako to druhy zvladnu tak su mi inspiracia.Alebo zacat robit poriadok doma v skirni aj ked sa mi neche strasne,,prekonat sa.Proste zaqcat robit to co sa mi najmenej chce.Spanok mi robi len vaciu depku to neeeee spanok ne