Odstranit chlpky - laserom

aaajkaaaa

ahoj vačica. cele toto som skopirovala z prispevku nejakej dobrej duše, ktora recept zverejnila tu na fore v podobnej teme:
Cukrova pasta, alebo halawa (teda aspon po nemecky) je hmota uvarena z:

50 dkg cukru
250 ml citronovej stavy
stipky soli
a lyzice slnecnicoveho oleja

Vari sa na slabom ohni za staleho miesania, treba dat pozor aby nepenila a aby sa nepripalila. Trva to dost dlho, aj tristvrte hodinu az hodinu, ale stoji to za to. Kedze sa pouziva ako studeny alebo teply vosk, v zavislosti od konzistencie, treba sa naucit uvarit ju tak, aby vam vyhovovala. Preto odporucam najskor varit v mensom mnozstve a nenechat sa odradit, ak to nevyjde na prvy- alebo druhykrat.

Depilovane miesto ma byt suche, preto sa odporuca aj detsky puder, nanesie sa hmota, prilozi sa latkovy pasik (stara plachta alebo detska plienka nastrihane na pruzky dobre posluzia). Dobre sa popritlaca, tak aby sa chytili vsetky chlpky a potom sa strhne v protismere rastu. Ucinok je super, len sa to treba naucit. Kolko to vydrzi, to zavisi samozrejme od typu, ale u mna chlpky zredli, zjemneli, nepichaju (juhuu) a pokozka nie je znicena, skor je jemnejsia.

Po depilacii treba depilovane miesta kazdy den "vydrhnut" masaznou hubkou "lufa" (to je taka rastlina, pouziva sa to namocene, cize napr. pri sprchovani a dostat to v kazdom dm medzi masaznymi potrebami). To pomaha, aby chlpky nezarastali a oslabuje to chlpkove korienky. A tiez je vhodny gel z aloe vera - upokoji podrazdenu pokozku.

Okrem ineho, cukor je vraj prirodny konzervacny prostriedok a mal by zabranit premnozeniu sa bakterii. A citronova stava tiez oslabuje vlasove korienky.

Pred 5 mesiacmi cca som vyhodila ziletku a ziadnu som uz nepouzila. Je to prirodne, ekologicke, ekonomicky nenarocne, ucinne, nesvrbi to...co viac by som mohla chciet? Jasne, ze je to za cenu bolesti, ale clovek si moze zvyknut. Mne to stoji za to.

Na Slovensku o tom nie je moc chyru, ale kto viete nemecky, tak odporucam zadat do googlu "beauty" "enthaarung" a vyhodi vam to link na stranku, z ktorej to mam aj ja.

Tak vela stastia a pevne nervy pri vareni a strhavani pasikov!
Hm a zabudla som na par detailov. Voda tuto hmotu rozposta - preto sa vam nestane to, co sa stalo tej pani v prispevku (co bolo dost kvalitne). Keby ste si to po naneseni halawy alebo po strhnuti polovice pasika rozmysleli, este vzdy ju mozete zmyt ;) Jedine, na co treba dat pozor, je, aby sa vam nedostala voda do nadoby, v ktorej hmotu mate uskladnenu, aby nestratila tu svoju charakteristicku lepkavost.

Tiez to funguje tak, ze mozete jeden uz pouzity pasik opat pouzit, podobne ako pri voskovych pruzkoch, staci prelozit a opat rozlepit - na to ale musite mat relativne riedku tu hmotu, ona teplom redne, takze je mozne ju aj zohriat. Ale tak, aby ste sa nepopalili.

Zabudla som tiez napisat, ze to boli menej ako vosk. Mna to bolelo podstatne menej, kto je teda zvyknuty na vosk, toto zvladne lavou zadnou. Nehovoriac o "pomalej smrti" depilacnym strojcekom, ten sice mam, ale uz ho pouzivam len obcas, lebo vytrhavat chlpky po jednom je zbytocne bolestive.

A pre odvazne zienky - ktore to mienite pouzivat "dole", treba dat pozor, aby sa vam to nedostalo na sliznicu - lebo je to cukor a narusil by prirodzene kysle pH. Upozornujem vsak, ze toto uz bolestive fakt

slniecko45

ja som bola na odstranovani chlpkov laserom a som velmi spokojna, treba absolvovat 4 az 6 sedeni, najlepsi cas je v zime. Skus si pozriet stranku www.ulk.sk maju tam aj orientacne ceny, tie su za jedno sedenie.

julča

bianca
no na čo si prisla..lebo ja som uz z toho na nervy..chodim na kozmeticke a tam mi to depilujem voskom ale zda sa mi ze cim viac tam chodim tym viac mi tie chlpky rastu a rastu mi asi po tyzdni...omg...ja us neviem co robit..:(
a na ten laser by som nemala tolko penazii...mam len 14:D...takze neviete o niecom lacnejsiom..ale ucinom?..prosim..:(((

bianca

Ahojte vsetci, kto sa chcete zbavit chlpkov na tvari a predlakti /tie jemne/, napiste mi, vcera som na to prisla uplnou nahodou a je to suuuper, najprv pozitok a potom efekt...
Zdravim B.

liluli

ahojte baby, ja chodim uz niejaku dobu na laser a musim povedat ze je to skvela vec, samozrejme ide to dost do penazi, ale urcite to stoji zato. najskor som chodila na laser, kde treba nechat dorast chlpky aspon na 0,5 cm a tie sa potom akoby vypaluju, niekedy moze ostat aj popalena koza, potom som ale zacala chodit na iny laser, kde sa chlpky zasadne pred zakrokom holia, cize je to urcite pohodlnejsie, ako chodit s chlpkami 2 tyzdne pred zakrokom. okrem toho sa mi zda byt ovela ucinnejsi tento typ lasera vola sa Lightsheer Et a maju ho v Chirmed. Inak mna celkovo tieto zakroky nebolia, asi mam vysoky prah bolesti, ale aj tak by som to podstupila, ved co clovek neurobi pre krasu ;)