Antidepresiva Ixel a Noveril - bral ich niekto?

elesar

MOJMIR 2... medzi prirodnymi AD su velke rozdiely co do ucinnosti. niekedy ide o oblbovaky, aby boli z ludi vytiahnute peniaze. no a ak aj mas ucinne prirodne AD, je rozdiel v davkach. to co vacsinou pisu v úpribalovom letaklu nestaci. ak hovoris ze ucinky syntetickych AD citit do niekolkych dni, tak ucinok prirodnych AD pri spravnej davke citit do niekolkych hodin (niekedy do hodiny!!!). tiez som bol skepticky, ked som prvykrat o tom cital a dnes som bez syntetickych AD a v pripade potreby si pomaham prirodnymi AD. pritom nechcem tvrdit, ze pomozu kazdemu, ale myslim, ze za pokus to stoji. ja osobne ked potrebujem, pouzivam st. johns wort, niekedy 5-htp.
...ale samozrejme to je o preferencii kazdeho jednotlivca, vratim sa k tvojej otazke. co sa tyka nejakych sexualnych dysfunkcii, pri ixeli neboli ziadne, v tomto smere bolo vsetko o.k.
...u mna (ale to asi u kazdeho) bol viac problem ked som depresiu aj napriek tomu, ze som bral ixel - vtedy na sex ani pomyslenie. ale este raz, to bolo sposobene depresiou, nie ixelom. inac reakcie su u roznych ludi rozne. ja som sa napriklad stretol iba s jednym pripadom, kedy ixel cloveku sposoboval zapchu a ja som ju mal tiez. to znamena, ze ak ja som nemal problemy so sexualitou, neznamena to, ze ty ich mat nebudes tiez.
...kazdopadne ti prajem, aby si sa z depresii dostal, viem velmi dobre ake je to svinstvo.

mojmir2

Ja som skusal uz viacero prirodnych prostriedkov na zlepsenie nalady,ale len s minimalnymi pozitivnymi vysledkami.Pri syntetickych AD,aj ked hovoris,ze je to svinstvo,citi ucinky uz po niekolkych dnoch.
Chcem sa ta opytat,kedze si bral Ixel a si muz,ake mal na teba dosledky,co sa tyka chuti na sex a moznosti dosiahnutia ejakulacie,kedze mnohe ine AD ju uplne blokuju.Dakujem.

elesar

...ja ta teda nijako nechcem odhovarat, ale koniec koncov existuju aj prirodne AD. ja som bral ixel, dokonca 3 krat 50 mg denne, ale som s tym sekol, dal som sa na prirodne AD a som zatial spokojny. ak by si chcel vedite viac o prirodnych AD, odporucam preluskat sa forom s nazvom DEPRESIA, bolo tam spolmenutych kopec dobrych rad.
Ixel mi na zaciatku pomohol, ale postupom casu sa to zasa zhorsilo a musel som brat nejake anxyolytika...no a okrem inych vedlajsich ucinkov bolo neprijemne to, ze mi ixel sposoboval sialenu zapchu.
suma sumarum, ixel je sice moderne AD, ale zalezi na jednotlivcovi, ci mu sadne alebo nie. a napokon podla mna su vsetky synteticke AD svinstvo, ak sa da, lesie je nahradit ich prirodnymi AD.

leleka

je to jednoduche, lebo noveril sa uz nevyraba, zbytocne si ho das predpisat. za najucinnejsie AD sa vo vseobecnosti povazuje venlafaxin.

lencok1

ja som o nic tiez dlhsie nevedela, potom mi moja psych. spomenula Efectin najnovsie ad 4. generacie)
nemohla som sa akosi odstat do normalu, tak 3 mesiace som bola v PK na psychosomatickej klinike, zameriavali sa tam hlavne na psychoterapiu, individualnu, skupinovu, muzikoterapiu, arteterapiu, pracovnu terapiu+pozorvanie mna ako takej a opatovne stanovenie diagnozy...na moju liecbu bol zvoleny Ixel, taktiez Ad 4 gen., mna tam dali dokopy...
Kazdopadne sa opytaj svojej lekarky, ak sa trapis, tak co naskor, skoda kazdeho dna...

mojmir2

Este sa len chystam na kontrolu.Aj ja som bral rozne AD,ale vecsinou s velmi neprijemnymi vedlajsimi ucinkami.Naposledy som bral niekolko mesiacov Sertralin(Zoloft),ale bolo mi z neho nanic.Teraz beriem Wellbutrin,ale nema take ucinky,ako som ocakaval.Moja lekarka nevie,co mi ma predpisat,aby som bol v pohode,ja si zistujem na nete skusenosti inych a take AD,ktore mi ona ani nespomenula.Tak som si nasiel aj AD Cymbalta,ale neviem,ci niekto ma s nim nejake skusenosti.O tom Ixeli som sa dozvedel len nedavno,ze existuje,aj to na nete.

lencok1

Ja uzivam Ixel, mne pomaha, predtym som uzivala Zoloft...
Ixel uzivam 50 mg rano, 50 mg vecer...najprv som mala iba 50 mg rano, potom mi bol pridany aj druhy na vecer...
ja som s tymto liekom spokojna, hlavne co sa tyka vedl. neziad. ucinkov, pri nom som zaznamenala mensie pociatocne problemy. Dokonca mam normalne libido, co pri Ad nie je samozrejmostou, pri Zolofte to bolo horsie...