Tromboza z HA?

RNG

Na tomto mieste znova spomeniem tzv chemicku antikoncepsiu ktora pozostava z mierne kuslich prostriedkov- spermicidov, zavedenym do vaginy pred sexom, ktore sa tam velmi minimalne absorbuju a pomerne rychlo dostanu von prirodzenym sposobom.
Su vo forme kremov, pien alebo rychle sa rozpustajucich piluliek, pripadne sa davaju aj do spongii pre dlhsi ucinok.
Jedine bocne nasledky tychto su mozne velmi zriedkave alergicke reakcie, tak ako na rozne kremy.
Ucinna latka je hlavne nonoxynol-9
tu davam kratky prehlad:
www.mjbovo.com

vsevedka

Aj počas posled.2 rokov som s hrôzou sledovala v médiách úmrtia mladých dievčat, ktoré užívali antikoncepciu. A hoci sa obsah estrogénu znížil/kedysi 100mikrogramov, dnes napr.20mikrogr./neznamená to úplné vylúčenie VET=venózneho tromboembolizmu, len jeho zníženie.Podľa WHO toto riziko nezávisí len od množstva hormónu (gestagén), ale aj od konkrétneho kontraceptíva.Napr.pri kontraceptívach III.generácie s gestodenom, desogestrelom je riziko VET 2x vyššie ako pri kontraceptívach III.generácie s levonorgestrelom. Ja hoci sama kontraceptíva(hormon.antikoncepcia) neberiem, kôli kŕčovým žilám a embólii v rodinnej anamnéze, nie som apriori proti nim.Len ma desia gynekológovia, ktorý ich nezodpovedne predpisujú bez pečeňových testov, prípadne cievneho vyšetrenia a bez dôkladného rozboru pacientkinej osobnej i rodinnej anamnézy.A taktiež sú povinní informovať o príznakoch trombózy a ďalšom postupe v tomto prípade, rovnako i o zákaze fajčenia.

tina

Ahojte az teraz som nasla tu temu ja som tiez prekonala flebotrombozu pred deviatimi rokmi ale nemala som nic spolocne s antikoncepciou ja som bola tehotna a nevedela som co mi je nohu som mala dost opuchnutu asi mesiac som lezala v nemocnici a dodnes beriem lieky.

akvals

Lýtko bolí strasne. No najprv som si myslela, ze je to krc, ale po dvoch dnoch som chodila s placom. na dotyk to bolelo neskutocne..
Uz sa liecim dom Warfarinom zajtra idem na hematologiu, noha uz neboli ale boli druha, asi tam musim mat strasnu svalovicu, pretoze ako teraz musim veeela chodit, tak sa o tu druhu nohu opieram. Musim si davat pozor na to aby som sa moc neudrela a nezacala nejako krvacat.

moje

Prosim vas, tromboza na nohe, ak je, tak ako z toho boli noha? Noha boli aj ked sa jej chytim, lebo ma boli lytko, ked si ho stlacim a neviem ci to nie je len sval. Dakujem

RNG

este raz zdoraznim, proti trombozam su ucinne enzymi(bromelain nattokinaza, serrapeptaza), lecitin odstrani tukove nanosy, rybacie oleje zriedia krv a znizia pravdepodobnost vytvarania zrazenin.
Aj proti vrodenym vadam sa da bojovat a upravit ich na neskodnu hladinu.

shenya

o-o-o-o
mam 24 rokov a ziadne lieky neberiem a rada by som ziadne nebrala, nechodim ani k ziadnej specializovanej doktorke. aj ked som uz nad tym premyslala, ze by som rada vedela na com vlastne som...a ci je teda vsetko v poriadku.