Očkovanie proti chrípke či nie?

majka_

si myslim, ze vakcina ti taku chripku urcite nevyvolala. brat si tiez toto myslel, ked par mesiacov po ockovani dostal chripku so 40-tkami teplotami. a odvtedy sa zaockovat nedal, ale ochorel i tak. ja ockovanie proti chripke toto uznavam. cize si myslim, ze z vakciny neochories.

babulak

ja som mala klasicku vakcinu od lekara. chytila ma jeden rok po ockovani taka brutalna chripka aku som este v zivote nemala. mohlo to byt aj z tej vakciny ze by mi to vyvolala?

RNG

prirodne antiviralne tiez znizia moznost dostania chripky alebo zmensia podstatne intenzitu a cas priebehu.
A to bez postrannych ucinkov a zamorenia tela.
A robia to pre vsetky virusy, nielen chripkove, bez ohladu na mutacie.

majka_

ja sa ockovat davam proti chripke, chripku som nedostala uz dobrych par rokov, i ked vzdy ochoriem na zapal priedusnice alebo priedusiek a to sa tazsie lieci potom (naposledy som brala niekolko druhov antibiotik za sebou). ale chripku som nemala, tak svoj ucel to splnilo :o)

catherin

Dávame sa očkovať celá rodina. Ja osobne chrípku ťažko znášam. Vždy mám dlhotrvajúce vysoké teploty(4-5dní) mávala som halucinácie a strašne mi to oslabovalo organizmus. Očkujeme sa 6 rokov každú jeseň. Odvtedy sme chrípku nemali. Aspoň nie nejakú výraznú, takže doporučujem!