Derealizacia

Príspevok v téme: Derealizacia
ooo

Máte s týmito hroznými pocitmi skúsenosť? Ako s tým žijete a čo s tým robíte? Ja tým trpím vlastne od 14-tich rokov, keď si to tak premietnem... prišlo to len občas a odišlo, ten hrozný pocit nereálna a neskutočna... pocit, že ja nie som medzi ostatnými ľuďmi, že sa čudujem, že oni ma vidia a hovoria na mňa... akoby som videla cez hmlu. K tomu točenie hlavy a pocit na odpadnutie. Vravím, prišlo to len občas, ale vždy ma to desilo k smrti. Potom som pred asi 4 rokmi chytila hroznú úzkosť a derealizácia bola na dennom poriadku. Nasadili mi AD a prešlo všetko, malá dereálka sa občas vyskytla, ale nič vážne. AD som vysadila, úzkosť sa vrátila a s ňou aj derealizácia... AD mi už nezaberajú, derealizácia mi likviduje život... takmer stále akoby sa mi snívalo... mám panický strach z toho, že mi to ostane na celý život, že sa toho nezbavím... poraďte mi niekto ako sa dá takto žiť

sunnie

pokial by to suviselo s tymito diagnozami, tak mozno nejake AD na to zaberu. skusim sa spytat lekarky a dam vediet :-) dufam ze sa to da vyliecit. pokial mate nejaky tip, sem s nim...
len by ma zaujimalo ci to chyta aj niekoho kto nema ziadnu inu diagnozu, ale asi nie.

sunnie

Tak to netusim ci sa to da vyliecit, ja som myslela ze to suvisi s uzkostou a depresiami. Trpi niekto z vas iba na derealizaciu? A mate tip co na to mozno pomaha?

danielka

no a da sa to vyliecit? lebo mne to niekedy nahana strach...niekedy som sa normalne bala ze mam schizu, ale to mi vylucili, ze na 100% nie

sunnie

Tana, na mna sedi tak polovica z testu, ale mavam to zriedka a trva mi to max. par minut kym to prejde. Ale je to haluz.

madman

ja som tiez netusila, ze nieco take existuje, ale presne to poznam. nemavam to casto, ale stava sa mi to, tak maximalne 2-3 minuty to trva a ako som uz pisala ja som mala identicke pocity ked som fajcila marihuanu a doteraz je to uplne rovnake.

ooo

dlho som nevedela, čo to je, volala som to "snívačka", lebo si vtedy pripadám ako vo sne akože realita sa ma netýka; až nedávno som zistila, že to je derealizácia a že je to normálna psychická porucha

ooo

mne to začalo na prvej diskotéke v živote... mala som 14 a keď spustili stroboskop, tak som bola hotová... vtedy som to rozprávala tým kamošom, čo tam boli so mnou a nechápali, čo im hovorím... ja som sa cítila, že tam nie som proste. POtom som to mávala občas, diskotékam som sa vyhýbala, naučila som sa to rozkecať, nemyslieť na to a tak. Takže žiadna trauma. Lenže potom mi začali tie úzkosti po stresových situáciách a s nimi prišla aj derealizácia oveľa silnejšie a intenzívnejšia, trvajúca aj niekoľko dní