Čiastočný invalidný dôchodok a zdravotné poistenie

ddana

Tak sa priprav nato, že ekonómka Ťa total zjazdí - lebo to bola tvoja povinnosť a ona bude musieť všetko prerábať za uplynulých 9 mesiacov. ČO sa týka vrátenia peňazí najlepšie zodpovie daná ekonómka.

roman1606

jasne to chapem.ale ja som to nenahlasil asi 9 mesiacov,ide mi o to ci mi za tu dobu vratia peniaze,lebo doteraz som platil vsetko bez zlav

??!!??

nič. proste zamestnváateľ vie čo s tým. odovdy budeš platiť zo mzdy menšie takže by si mala mať aj lepší plat. dôchodocok budeš dostávať normálne. obmedzená finančne ani hodiny nemáš. môžeš robiť ak zdraví človek hmmmm teda si podla diagnozi....keby si mala chrbticu v pr.ke tak si nebudeš robiť na satvbe...ale tom len taký príklad uviedla

ddana

Roman, uznali nad 70, alebo rovných 70? Jednoznačne nahlásiť zamestnávateľovi zmenu a ten už vie, čo s tým. Sú tam znížené odvody.

bela127

dobry den...som na invalidnom dochodku 55percent a chcela by som vediet ci musim byt zaevidovana na urade prace a ci plati stat za mna obvody ..dakujem

aliza

Prosím vás som na plnom invalidnom dôchodku koľko hodín môžem pracovať a ak by som potom mala polovičný mohla by som pracovať na plný úvazok 8 hodín?

zuzananavratilova

pojdem z plného do čiastočného dochodku,aké povinnosti mi z toho vyplynú?Ak sa zaevidujem na UP a aké povinnosti ak sa nezaevidujem.A aký je rozdieľ medzi soc.poisť.a zdravotnou poisť.?

jaja.

doklad o priznaní dáš zamestnávateľovi.
a určite si bola pred posudkovou komisiou, tak ona to oznámi sociálnej poisťovni. ty už nerobíš nič. a úľlavu pri platení odvodov u sociálnej poisťovni nemáš, len u zdravotnej.